Zaloguj się, aby obserwować  
Login

Nie pomysł a gotowy plan,lecz do wykonania niezbędny kapitał

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich czytelników forum

Najpierw któtko o mnie oraz moim pomyśle na życie

Jestem młodym, ambitnym(wrecz upartym), dokładnym(pedantycznym?), studentem informatyki,

od ponad 4 lat uczę się indywidualnie inwestowania.

rozwinięcie słowa "indywidualnie" - (czytać: zamiast życia prywatnego, i bez dokumentów potwierdzajacych moją wiedzę)

Nawiązując do tematu

"Nie pomysł a gotowy plan,lecz do wykonania niezbędny kapitał

a głownym problemem z pozyskaniem kapitału jest jedna nazwa!"

nazwa która mam na myśli to poprostu nic innego jak giełda a dokładnie rynek walutowy czyli "forex"

nazwa ta zawszę źle się kojarzy, jest to spowodowane chaotycznym podejsciem ludzi który niemajac odpowiedniej wiedzy chcieliby zarabiać przysłowiowe "kokosy"... tym samym szybko banktutują i sie poddają, tworząc atmosferę "Forex - z rynkiem nie wygrasz"

wiem o czym mówię, gdyż przez dwa lata też się z 5 razy załamałem(oczywiście jedynie w podejściu do giełdy)... dochodząc do wniosku ze zarabianie na rynku walutowym jest nie możliwe, jednak mój charakter nie pozwolił się mi poddać, nie pozwalał mi spać, wiedząc "ze można, a ja poprostu nie umiem(za mało wiedzy)"

obecnię, mogę się poszczycić conajmiej kilkoma Sprawdzonymi sposobami inwestowania, które nie gwarantują "100% w godzine" jak to jest w reklamach, a kilkanascie-kilkadziesiat procent% rocznie, gwarantują stały przyrost w długim terminie, a tak naprawde to tylko o to chodzi w inwestowaniu

dzisiaj posiadam również bardzo duża wiedzę z zakresu analizy technicznej, wszelkich formacji, narzędzi tz. wskaźników inwestycyjnych, itd. nawet nie jestem w stanie wypisać wszystkiego co umiem gdyż przeczytałem ponad 200 ksiażek w temacie inwestowania, i tysiące artykułów internetowych

więc spis miałby z conajmniej 200 pozycji

a jak wstałbym od klawiatury przypomniałbym sobie następnych 200... i tak przez tydzień

nie będę tutaj opisywał metod inwestowania, chyba że ktoś byłby zainteresowany

ale dodam ze sprawdziłem zaledwie ułamek mojej wiedzy, metod "interpretowania" kursu. Do czego nawiązuje

pomysłów i wiedzy na sprawne metody inwestowania mam jeszcze miliony, a już mogę przedstawić pozytywne wyniki,

wiem że jakbym miał troche czasu(pól roku), Mocny komputer, i spokój

poprawiłbym wyniki "systemu" inwestowania kilka razy...

a dlaczego tego nie zrobię?

jeśli nie wiadomo o co chodzi chodzi o ...

nie mam zamożnych rodziców, studia kosztują więc muszę pracować,

a łącząc praca+studia(masa materiału do nauczenia) otrzymuję

brak czasu na cokolwiek + zmęczenie fizyczne(czasami padam nie mając siły się wykąpać) a już nie mówiąc o badaniu giełdy

poza tym mój komputer mimo średniej mocy obliczeniowej "muli" się po 5minut po każdej zmianie w "systemie" inwestowania, a nie zaprogramowałem nawet 1 z 20 części które własnie wypadało by mi sprawdzić w kolejnym kroku żeby ulepszyć metode inwestowania

lub sprawdzić inną

no i dodam że mieszkam z rodziną która jest, jak to rodzina :)... nie pozwala na siedzenie przy komputerze za długo itd.

mówiąc prawdę, chciałbym już zacząc zarabiać na giełdzie ale potrzeba do tego kapitału

myślałem o pożyczce, ale jakoś nigdy nie lubiałem nie swoich pieniędzy

myślałem o zarejestrowaniu firmy i zainwestowaniu dotacji z UP na giełdzie po nowym roku ma być ponad 40.tyś

ale cóż ja przestawie w biznes-plan'nie ? wyniki mojego systemu inwestycyjnego ? juz widzę uśmiech na twarzach urzedników słyszących o średnich wykładniczych i ichimoku,

sądze że mogę im przestawić dane ale jakby cośkolwiek rozumieli z tego raczej by nie pracowali na takich posadach

może ktoś mi pomóc ? i odpowiedzieć na pytanie jakie mam możliwości w zdobyciu kapitału na taką inwestycję?

a może ktoś byłby zainteresowany zainwestowaniem w moja wiedzę?

np. coś na zasadzie umowy o dzieło

zaprojektowanie, sprawdzenie metody inwestowania, przedstawienie wyników, lub nauczenie inwestowania kompletnego "laika giełdowego"

wiem że prędzej czy później zgromadze kapitał, od tego jest mój upór, a czy w tym ktoś mi pomoże czy sam to zrobię?

jakby ktoś był zainteresowany, mogę przedstawić wyniki jednej z moich metod inwestowania

z góry dziękuje za przeczytanie tak długiej wiadomości

a tym bardziej za odpowiedzi, lub pomoc

pozdrawiam

Faktycznie przekonanie pracowników Urzędu Pracy do tego rodzaju przedsięwzięcia było by raczej niemożliwe. Wynika to z tego, iż dotację trzeba rozliczyć. Przedstawić faktury. Z dotacji nie można utworzyć środków którymi będzie Pan obracał. Te pieniądze należy wydać i to najlepiej na narzędzia, towar oraz reklamę. Odpadają więc również dotacje z EU. Pozostaje kredyt bankowy i fundusze venture capital. Może Pan również poszukać indywidualnie osoby z odpowiednim kapitałem i na początku inwestować cudze pieniądze. Oczywiście nie jest łatwo człowiekowi znikąd przekonać obcą osobę do powierzenia jej znacznej gotówki.

Można w tym wypadku zaproponować eksperyment. Stworzyć stronę internetową lub inne narzędzie tego rodzaju które umożliwiało by obserwację prowadzonych inwestycji "na niby". Pieniądze były by wirtualnymi punktami lecz wyniki giełdowe już faktycznymi danymi w czasie rzeczywistym. Następnie zaprosić do obserwacji eksperymentu wybraną grupę osób z "kapitałem". (Strona i wyniki do wglądu tylko dla wybranych). Co pardwa przez jakiś czas pracuje Pan za darmo a obserwatorzy mogą korzystać z udostępnionych przez Pana danych. Po pół roku jednak zawiesza Pan upublicznianie danych. Jeżeli wyniki będą przekonujące to z pewnością kilka osób zadecyduje się powierzyć Panu pieniądze. Oczywiście wynagrodzenie to dany % z osiągniętego zysku ponad minimalny próg zysku równy inflacji. Na początek jest więc Pan graczem. Gdy zgromadzi odpowiednie środki własne może Pan zacząć działać w zupełności na własny rachunek. Z tym iż bycie graczem dla kogoś może być nawet bardziej opłacalne. Jeżeli ten ktoś inwestuje naprawdę duże kwoty to i % z zysku może stanowić bardzo satysfakcjonujący wynik.

życzę powodzenia

O dotacji z UP możesz zapomnieć bo urzędnicy raczej nie dadzą pieniędzy żebyś mógł grać na giełdzie. Giełda to tak jak hazard nawet z dobrym planem zawsze jest ryzyko. Jedynym wyjściem jest tylko kredyt. Piszesz że pracujesz to nie powinnieneś mieć z tym problemu

Ja tutaj wyczytałam o Aniołach Biznesu (sama szukam kapitału) i oto wczoraj przyszła do mnie oferta z namiarami stron, gdzie można szukać sponsora lub raczej inwestora - jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wieczorem podać namiary. Są tam po prostu wyróżnione inwestycje jakie chcą finansować ludzie dysponujący gotówką.

Ja proponuję EFS jak pomysł jest dobry to dadzą kasę na rrealizację, pompuiją w nasz rynek sporo kasy.Sam będę próbował coś tam sobie upatrzyć. Myślałem o kredycie, ale znajomi podpowiedzieli mi jeszcze tę opcję

Zapoznaj sie z oferta Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA Utworzyli oni nowy fundusz Inwestycje Kapitałowe. Inwestują w innowacje i ciekawe pomysły.

Z tego co mi wiadomo to dużo pomysłów jest w trakcie fazy inkubacji w tym i mój. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony.

Odsyłam na stronę internetową www.marr.pl/inwestycjekapitalowe.html

Może i Tobie uda się bo ja jestem zadowolony - INNOWACJE SIE LICZĄ :)