marker

Bazy Mailingowe - skąd wziąć?

Recommended Posts

Witam, planuję akcję mailingową, w której chciałbym wysyłać ofertę swojej firmy, ale szukam, szukam i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Oczywiście jest allegro, ale słyszałem wiele niepochlebnych opinii o tamtejszych sprzedawcach i zraziłem się...

Jest tam np. osoba która mailing do 43 tysięcy osób sprzedaje za 24 zł i chwali sobie, iż użytkownicy, którzy z tego skorzystali wyrażają zadowolenie. Co o tym myśleć?

Jeśli chodzi o Allegro - tak jak piszesz, daruj sobie.

Sam kiedyś sie w to bawiłem, szukałem i kupiłem na allegro. okazało się, że maile wysyłałem to jakiś zupełnie zakurzonych kont, albo do dzieciaków z podstawówki. Różnie z tym jest, być może Ty trafisz na porządną bazę w co wątpię, bo spotykam się często z opiniami i są one w zdecydowanej większości negatywne.

Według mnie mailing to strata czasu i pieniędzy, które można zainwestować w coś innego. Z doświadczenia wiem, że są tacy, którzy nie znoszą tego typu reklam (bo może to zostać uznane za spam) i mogą narobić nieprzyjemności z tego powodu. Także radzę z tym uważać i zastanowić się parę razy zanim podejmie się odpowiedni kroki.

Ale nie wszystkie reklamy traktowane są jako spam. jeśli nie zamieszczasz erotyki, gróźb czy treści obraźliwych możesz spać spokojnie, bo nikt nie będzie miał prawa dobrać Ci się do pośladków. Mailing jest legalny tak samo jak i reklamowanie się.

Jeżeli mailing trafi w target i będzie ciekawie przedstawiony to z pewnością nikogo nie zdenerwuje, warto więc poświęcic troche czasu nad nim. Jestem grafikiem i ze skromnego doświadczenia wiem, że nawet na ładny mailing ludzie pozytywnie reagują. Pozdrawiam

Ale nie wszystkie reklamy traktowane są jako spam. jeśli nie zamieszczasz erotyki, gróźb czy treści obraźliwych możesz spać spokojnie, bo nikt nie będzie miał prawa dobrać Ci się do pośladków. Mailing jest legalny tak samo jak i reklamowanie się.

Jeżeli dana osoba nie wyraziła zgody na otrzymywanie listów z reklamami to każdy mailing może potraktować jak spam, nie musi zawierać erotyki, gróźb ani treści obraźliwych.

Mailing jest legalny tylko do osób, które się na to wcześniej zgodziły.

Proponowałbym poszukać serwisów tematycznych zgodnych z działalnością firmy i z nimi dogadać się na temat mailingu. Takie serwisy często zbierają maile użytkowników, rozsyłają newslettery itp. Baza może nie być olbrzymia (nie 50 000, ale na przykład 3000 adresów), za to będzie dobrej jakości.

Co do kosztu to przyjąłbym wstępne oszacowanie 50gr od osoby.

Allegro to dobre wyjście, zamówiłem kiedyś taką bazę maili dla klienta bo zajmowałem się reklamą jego sklepu, no i za przystępną cenę kupiłem i rozesłałem. Ja sam byłem zadowolony jak i mój zleceniodawca, bo odwiedziny jego sklepu online wzrosły 4krotnie.

na Allegro można kupić mailing, ale zazwyczaj są to bazy ze stron rozrywkowych "śmieszne filmiki i dowcipy", więc wątpie, żeby była to skuteczna reklama. Poza tym musisz się upewnić że są to legalne bazy należące do sprzedającego, a ludzie wyrazili zgodę na przysyłanie mailingu (np. jak kiedyś miałem dość sporą stronę i około 25 000 użytkowników którzy musieli wyrazić zgodę bo inaczej by się nie zarejestrowali, to miałem prawo wysyłać mailing), ale jeżeli sprzedający na Allegro nie jest właścicielem bazy ? Jakby w tych 40 000 znalazła się chociaż jedna zbulwersowana i odpowiednio zmotywowana osoba to by mogła narobić koło du**.

I radzę poczytać definicję SPAM'u:

[link usunięty]

Jakby w tych 40 000 znalazła się chociaż jedna zbulwersowana i odpowiednio zmotywowana osoba to by mogła narobić koło du**.

Chyba, że sprzedający skłamałby w aukcji i napisałby, że to jego baza. Wtedy nie byłaby to nasza wina, a wszelkie wątpliwości na adres tamtego pana...

allegro odpada, hmmm osoba prywatna tez może podjąć się zrobienia takiej bazy znam serwisy na ktorych tacy ludzie sa...co do legalności mailingu to nie mam żądnej wątpliwości jeżeli oczywiście treści nie naruszają godności moralnej drugiej osoby (treści erotyczne, wulgarne itp), może warto również zainwestować we wpis do katalogów to też duzo daje lub na dobrze odwiedzaną stronę...

wiem po sobie, że jest to najlepsza reklama oprócz poczty tzw pantoflowej ;]

Kupno bazy mailingowej na allegro, a pózniej rozesłanie reklam na te adresy to nic innego jak spam. Coraz więcej jest ofert typu sprzedam baze, a przecież nikt dobrowolnie nie zgadza się, żeby mu wysyłano reklamy które go nie interesują. Zgadzam się z Dariuszem lepiej poszukac firm, które wysyłają newslettery na maile takie osoby wyraziły zgode na otrzymywanie reklam.

Według mnie rozyłanie reklam na maile to nic innego jak spam. Reklamy te są bardzo denerwujące. Zapisując sie na jakieś stronie równocześnie zgadzasz się na reklamy tego typu. Lepszym rozwiązaniem jest umieszczanie reklam na stronach internetowych, banery itp, no ale to wiąże się z kosztami.

Według mnie rozyłanie reklam na maile to nic innego jak spam. Reklamy te są bardzo denerwujące. Zapisując sie na jakieś stronie równocześnie zgadzasz się na reklamy tego typu. Lepszym rozwiązaniem jest umieszczanie reklam na stronach internetowych, banery itp, no ale to wiąże się z kosztami.

Musisz trochę poczytać na temat spamu. Wysyłanie reklam poprzez maile (mam na myśli wykupiony mailing, gdzie dana osoba lub firma posiada bazę adresów osób, które wyraziły zgodę na otrzymywanie maili z reklamami) wcale nie jest spamem i czasem przynosi niezłe rezultaty, ale jest to oczywiście uzależnione od wielu czynników np. dopasowanie treści reklamy do grupy docelowej.

Witam,

Oferuję mailing. Każda z osób została pozyskana poprzez Squeeze Page metodą double-opt-in.

Zgromadziłem maile z ponad 200Squeeze Page. W obecnej chwili jestem w stanie wyodrębnić każdy target/grupe docelową.

Cena: 250zł

Ilość: 100 000 osób (sto tysięcy osóB)

Kontakt: usa2poland@gmail.com

Pozdrawiam,

MLMA

To zalezy do jakich osob chcesz trafic. Jesli interesuje cie np. mlodziez w wieku 12-19 lat, interesujaca sie grami komputerowymi, to mozesz np. znalezc jakies popularne forum z grami komp i skontaktowac sie z wlascicielami, czy by nie puscili mailingu do swoich uzytkownikow za konkretna cene. Mozna tak na poczatek, a pozniej zaczniesz sam zbierac adresy...z czasem :)

--

Chcesz mieć więcej użytkowników twojej strony? Zarabiać jeszcze więcej? Zleć nam [link usunięty] ! Z pewnością będziesz zadowolony!

Myślę, że warto znalezienie takiej bazy powierzyć komuś, kto się na tym zna - osobie, nie instytucji. Moja znajoma korzystała z usług takiego specjalisty. Przygotował jej bazę, był na telefon z każdym problemem, mailing wysłał w ciągu półtora dnia (ok. 30 tys. maili z tego co wiem). Jeśli będzie Pan zainteresowany, poproszę o info. Nie chcę się wtryniać.

Gość interested
Myślę, że warto znalezienie takiej bazy powierzyć komuś, kto się na tym zna - osobie, nie instytucji. Moja znajoma korzystała z usług takiego specjalisty. Przygotował jej bazę, był na telefon z każdym problemem, mailing wysłał w ciągu półtora dnia (ok. 30 tys. maili z tego co wiem). Jeśli będzie Pan zainteresowany, poproszę o info. Nie chcę się wtryniać.

W dużym stopniu zależy to od tego czym zajmuje się Twoja firma. Jeżeli twoja oferta jest kierowana do innych firm jest możliwość kupienia takiej bazy danych, oczywiście kosztuje to nieco. Jest tez możliwość stworzenia takiej bazy emailowej - mówię tu głównie w przypadku gdy naszymi odbiorcami są inne firmy

gdy już chcemy kupić bazę emaili do osób fizycznych, należy dobrze poszukać - jak najbardziej za 24 zł nie kupimy dobrej bazy danych, preferował bym już jakieś firmy specjalizujące się w temacie.

Swoją drogą, emaile reklamowe (te z odpowiednią ofertą) podobno są obecnie jedną z najskuteczniejszych formy reklamy w internecie. Mailing jest wiele razy lepszy niż zwykła reklama, trafia bezpośrednio do klientów i posiada wiele wiele innych zalet

Gość Morwin

Mozna tez skorzystać z najdroższej ale najbardziej skutecznej formy mailingu czyli zlecić rozesłanie maili firmie posiadającej system emailowy, np o2 wtedy reklamy są wysyłane legalnie poniewaz każy użytkownik maila się zgodził na otrzymywanie reklam, możemy też dobrze ustalić target czyli płec, wiek, zainteresowania itp ale oczywiście za legalnością i jakością idzie cena zaczynająca się od 100 zł za 1000 maili.

Ja również bardzo średnio podchodzę do tematu mailingu. Nie uważam, że potrafi się sprawdzić i przynieść prawdziwe zyski - po prostu dla mnie to zwykły spam. Należy sobie przeliczyć koszty mailingu i porównać z inną formą promocji - być może różnica będzie na tyle niewielka, że lepiej skorzystać będzie z innej drogi... (?)

Gość adisval
Według mnie mailing to strata czasu i pieniędzy, które można zainwestować w coś innego. Z doświadczenia wiem, że są tacy, którzy nie znoszą tego typu reklam (bo może to zostać uznane za spam) i mogą narobić nieprzyjemności z tego powodu. Także radzę z tym uważać i zastanowić się parę razy zanim podejmie się odpowiedni kroki.

Mailing jest wciąż najskuteczniejszą i najtańszą formą reklamy, ale aby był skuteczny muszą być zachowane pewne zasady.

Najpierw musisz coś dać, aby potem brać. To dlatego mailingi kupowane na allegro są nieskuteczne. Bazy mailingowe są martletowane. Osoby po drugiej stronie są zasypywane każdego dnia reklamami nie otrzymując nic w zamian.

Ludzie kupują od tych, których znają i których lubią. Dlatego najlepiej zbudować bazę samemu od zera nawiązując odpowiednie relacje z osobami na liście. To oczywiście trochę trwa, ale dobrze zbudowana lista będzie dla ciebie zarabiać pieniądze przez wiele lat. Najpierw jednak daj coś naprawdę wartościowego. Napisz kurs, ebooka, wysyłaj biuletyn w zamian za zapisanie się na twoją listę. Niech wiedza, którą będziesz się dzielić będzie naprawdę wartościowa i wysyłana systematycznie. Z czasem w treści bedziesz mógł przemycać linki do oferowanych produktów lub usług, ale nie będzie to nachalna reklama tylko dodatek opakowany w wartościową treść. Oczywiście raz na jakiś czas możesz wysłać typowo komercyjny mailing i nikt żle tego nie odbierze.

Wszyscy właściciele ebiznesów mają i wciąż budują nowe bazy mailingowe. Trzeba tylko robić to umiejętnie, a potem dbać o bazę jak o najlepsze dobro.

Witam,

Bazy mailingowe w niskich cenach z kontami do mailingu są na [link usunięty]

W cenie:

- 99 PLN baza do os. fizycznych (3 mln pozycji) lub firm )3 mln pozycji) z Polski,

- 139 PLN baza do os. fizycznych i firm z Polski + baza teleadresowa z firm 2013 (w sumie ponad 8 mln pozycji)

- 199 PLN baza do os. fizycznych, firm, teleadresowa z całego świata (1.3 miliarda pozycji) + AnoMail2013 - jednostanowiskowa licencja.

Jesteśmy firmą, działamy od 3 lat na rynku, od 6 miesięcy po podpisaniu odpowiednich umów możemy oferować swoim klientom zakup baz mailingowych i teleadresowych.

Oferujemy obsługę płatności: Elektroniczne Przelewy (Przelewy24), PayPal, Karty Kredytowe, Gotówka lub Przelew Tradycyjny.

Wysyłka bazy do 15 minut (link download) w przypadku płatności kanałami Przelewy24, PayPal, Karta Kredytowa, do 12 godzin w przypadku płatności Gotówką lub Przelewem Tradycyjnym od otrzymania (zaksięgowania) płatności.

Zapraszamy,

Agencja Reklamy Internetowej NextMax.com.pl