Zaloguj się, aby obserwować  
marker

Kapitał z jakim należy zacząć...

Recommended Posts

jakie macie w tym doświadczenie. ja uzbierałem nieco ponad 2000 zł i nie wiem, czy jest to wystarczająca kwota by zacząć zabawę w giełdę? Czy jest szansa 'zrobić' na tym jakieś pieniądze (oczywiście przy odpowiednim ich inwestowaniu...)?

Wiesz, są tacy co z kilkunastu złotych zrobili kupę kasy grając na giełdzie. Ale to szczęściarze, którzy zdarzają się raz na miliard (łatwiej wygrać w totka). Polecam Ci zbierać jeszcze, choćby do tych 5 tysięcy i wtedy możesz się pobawić. Z drugiej strony jeśli stracisz 2000 to zawsze lepiej niż stracić 5000. Choć biorąc pod uwagę prowizje, to łatwiej jest stracić te 2 bańki niż 5.

Ryzyko zawodowe - Twój wybór, Twoje konsekwencje ;)

Zdaję sobie z tego sprawę ;)

Zastanowię sie jeszcze, poczekam też na inne posty, może coś wpadnie mi innego do głowy... Co prawda to prawda - giełda to nie tani i łatwy zarobek - ale nie tylko szczęście się liczy, dużo do gadania ma też analiza rynku. I tu widzę swoją szansę...

Znajomy zaczynał z 1000 zł i dobrze na tym wyszedł, podwoił kapitał i gra dalej, więc nie ma określonej poprzeczki na jego ilość. Najważniejsze jest umieć inwestować i grać z głową, nie tracić nerwów. Jeśli mówisz, że jesteś dobry w te klocki to spróbuj, a jeśli się nie uda - zawsze to jakieś doświadczenie ;)

Należy zaczynać z taką kwotą aby jej ewentualna strata:

1)nie doprowadziła nas do bankructwa ale

2) aby nas zabolała

:)

Więc tak...

Na Twoim miejscu nie zaczynałbym z mniejszymi pieniędzmi niż 10 tys. Inaczej Twoje ewentualne zyski jako początkującego inwestora w dłuższej perspektywie czasu będą bardzo małe, nawet jeśli założymy, że będziesz wychodził na +

1. Czytaj

2. Czytaj

3. Myśl i analizuj

4. Czytaj

5. Graj na sucho (np. gra.onet.pl)

Możesz zacząć od publikacji GPW "Giełda papierów wartościowych w praktyce", "Analiza techniczna w praktyce" polecam też swego rodzaju biblię maklerów "Analiza techniczna" John'a Murphy'ego

Jeśli nie potrafisz patrzeć jak Twoje inwestycje tracą 50% nie podchodź do giełdy.

Pamiętaj: Do puki nie zrealizowałeś zysków nigdy nie mów że coś "zarobiłeś"

Nie zniechęcaj się, przygotuj się na bardzo duże straty, które prędzej czy puźniej Cię dotkną, to jest nieuniknione ;]

Cała ekonomia jest ze sobą powiązana, wszytsko jest zależne od wszystkiego nawzajem, to bardzo złożone procesy, musisz je brać pod uwagę. Nawet jeśli inwestujesz na GPW, to i tak każda inna gięłda na świecie ma wpływ na Twoje papiery. Wybierz na początek strategię inwestycyjną. Papiery różnią się zachowaniem zależnie od wielkości i rodzaju spółki, jest bardzo wiele różnych rodzajów inwestycji... P.S. Nie czytaj www.hotmoney.pl to jak brukowiec fakt w internecie... ;]

Post PabloEscobar'a mówi wszystko. najważniejsza jest cierpliwość, nerwy ze stali i jasny umysł. Jeśli posiadasz te cechy i nie ulegasz emocjom - może to byc dla Ciebie naprawdę dobre miejsce. Ale giełda rządzi się swoimi prawami i niestety nie ma na nią reguł...

Gość rgp

Po pierwsze nie mów "spróbuję",

bo w większości przypadków nie wychodzi.

Przemyśl i zrób. Dobrze :)

Pamiętaj, że nie ma złych doświadczeń.

Są tylko informacje zwrotne ze świata :).

Pokaż mi gościa, który poświęcił

"nieco ponad 2ooo zł"

i nauczył się grać na giełdzie... dobrze.

Może warto najpierw sprawdzić,

czy masz do tego "smykałkę" i "wyczucie".

Istnieją serwisy, w których możesz założyć

"rachunek demo".

Taką opcję oferuję np.

X-Trade Brokers.

Pamiętam jak (bezpłatnie) brałem udział w grze fikcyjną kasą

o jakiegoś Porschaka...

good luck

Przed startem na poważnie radzę nieco się podszkolić poprzez liczne gry w 'wirtualną' giełdę. Z tego co wiem, co roku gazeta.pl organizuje chyba specjalny konkurs, w którym otrzymujesz wirtualna kasę i inwestujesz na giełdzie. Bo na ślepo nie ma co startować, to pewna strata kasy, niemal, a nawet pewniej jak w bukmacherce...

Gość rgp

Jest takie powiedzenie, że

"jeśli nie ma czegoś w Internecie, to tego po prostu nie ma"...

Jeśli komuś będzie coś potrzebne i tego rzeczywiście nie będzie,

to poproszę info na priv ;);)

http://gra.invest24.pl/

Prawdziwa giełda za wirtualne pieniądze...

I nie trzeba czekać na coroczny wypust Gazety.pl :)

Good Luck :)

Kwota 2000zł wcale nie jest taka mała. Jeśli jesteś początkującym garczem to zaczynaj grę tylko od takich kwot, które będą na tyle małe abyś nie bał sie ich ryzykować. Kupuj spółki w miare dobrej płynnosci żeby nimi obracać. Z czasem dużo się nauczysz, a wtedy będziesz mógł grać naprawde dużymi kwotami i pewnie zyski też będą duże. Życze powodzenia.

Żeby coś zarobic na giełdzie to poniżej 10tyś się nie da. Twoje 2tyś jak na giełde to bardzo malutko. Jako początkujący szybko stracisz te pieniądze, nawet się nie obejrzysz. Może warto pomyśleć nad kredytem ale to będzie bardzo ryzykowne.

Domy maklerskie w internecie oferuja najnizsze prowizje, coś okolo 0,39% wartosci transakcji, ale minimum 5 zł. zatem żeby nie nadplacac za transakcje, trzeba wydac minimum 1300 zł za papiery. to samo dotyczy sprzedazy, ale tam jeszcze dochodzi podatek, wszystkie wyliczenia maja byc w picie.

Ja myślę, że kwota 2 tys. jest ok./ w zasadzie jak się nie jest zorientowanym w grze diełdowej to lepiej nabrać doświadczenia z mniejszymi pieniędzmi. Trzeba nieco przyjrzeć się rynkowi - są takie działy, które zawsze będą na rynku i nawet spadek na giełdzie jest wówczas chwilowy. Trzeba przyjrzeć się przed zakupem akcji jak wygląda konkurencja, czy za chwilę nie zechce zająć miejsca na rynku firmie , która jest na giełdzie - to są wszystko naczynia połączone, czasami nie zdajemy sobie sprawy, że wojna gdzieś tam ma wływ również na naszą giełde.

Kiedy zaczynałem inwestować miałem 10 tysięcy złotych.

Później pomnożyłem to poprzez internetowe biznesy do 100 tysięcy, a dalej zainwestowałem w halę.

Teraz rocznie przynosi 20% zysku (szacunkowo) Jak to możliwe? Czekałem na okazję, na http://www.oferty.biz.pl/