Zaloguj się, aby obserwować  
Malgoth

Dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej- Pytania

Recommended Posts

Witam. Kilka dni temu podpisałem z urzędem pracy umowę na dofinansowanie na podjecie działalności gospodarczej. Pani która się tym zajmuje powiedziała mi, że od razu jak dostane środki na konto mogę zacząć kupować potrzebne rzeczy i NIE muszę czekać na założenie działalności gospodarczej na którą mam ponad miesiąc, po prostu teraz mam brać faktury imienne na siebie a jeśli coś będę chciał jeszcze dokupić już po założeniu działalności to wtedy będę brał faktury na firmę. Z kolei w regulaminie jak i umowie nie ma takiej informacji. Jedyne co można znaleźć to: "Wnioskodawca zobowiązuje się do wydatkowania otrzymanych środków, zgodnie z przeznaczeniem  w terminie umożliwiającym przedłożenie rozliczenia w okresie 2 miesięcy od dnia podjęcia działalności" oraz "Wydatkowanie oraz rozliczenie otrzymanych środków zgodnie ze specyfikacją we wniosku musi nastąpić w terminie 2 miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej". Ktoś się orientuje jak to wygląda? Czy faktycznie jest tak, że teraz mam brać faktury imienne a później na firmę?

Pozdrawiam

Nie jestem pewna, ale pieniądze masz przeznaczyć na założenie firmy, więc narazie nie musisz zakładać działalności. Tak to rozumiem, ale....słowa "Wydatkowanie oraz rozliczenie otrzymanych środków zgodnie ze specyfikacją we wniosku musi nastąpić w terminie 2 miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej" mówią co innego...Lepiej to wyjaśnić.

Trzymałabym się przepisów a nie tego co mówi Pani z urzędu. Nie mam zaufania do pracowników urzędów. Chyba, że masz pewność c do tej osoby.