mlodzik

Pomysł na biznes. Ogrodnictwo?

5 postów w tym temacie

Zastanawiam się nad otwarciem własnego biznesu, konkretnie firma ogrodnicza. Firmę chce otworzyć w przyszłym roku. Pytanie brzmi jaki sprzęt wybrać i jakiej marki, jaki kapitał jest mi potrzebny, jaki zakres usług warto rozwijać, gdzie i w jakie szkolenia warto zainwestować   itd. każda informacja jest cenna.  Dodam ze chce zacząć studia w kierunku architektura krajobrazu i jednocześnie prowadzić działalność.

To zależy od bardzo różnych czynników więc ciężko powiedzieć czy to będzie dobre czy nie 

Jak każdy biznes. zakładając ze sam pomysł na tego typu zajęcie w mojej lokalizacji jest ok to w jakie narzędzia warto się zaopatrzyć. Chce postawić na jakość i niezawodność sprzętu. 

Pierwsze pytanie, jakie usługi zamierzasz konkretnie świadczyć?

Czy masz doświadczenie i sam będziesz wykonywał usługi czy chcesz kogoś zatrudnić?

Druga sprawa to kapitał. Czy masz własne środki?

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że na start (zakładając, że na początku większość prac będziesz robił samodzielnie), że będziesz potrzebował około 20-30 tysięcy złotych. W tej kwocie będziesz mógł kupić sprzęt, maszyny, a także niewielki samochód dostawczy. 

Jeśli chcesz np. uprawiać rośliny i sprzedawać je jako sadzonki lub nasiona, to warto zainwestować w tzw. growboxy, czyli kompletne zestawy do uprawy roślin. W skład takiego podstawowego zestawu oferowanego przez  progrower.eu wchodzi namiot, energooszczędna lampa, wentylator i stacja pogody. Dzięki temu można zachować wewnątrz namiotu optymalne warunki do uprawy danego gatunku roślin. Przyspiesza to ich wzrost, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić na środkach ochrony roślin i nawozach.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się