Zaloguj się, aby obserwować  
hansol

kupowanie z aliexpress

Recommended Posts

Osobiście nie kupuję. Moja siostra czasem coś zamawia, faktycznie jest tam sporo fajnych rzeczy, ale strasznie długo trzeba czekać na przesyłkę. Poza tym jakość jak to jakość, chińska. 

Zamawianie na aliexpress jest fajne jeżeli są to tanie rzeczy, których Ci nie szkoda, w przypadku uszkodzenia np podczas transportu, praktycznie niemożliwy jest zwrot na gwarancje,  dlatego lepsze są polskie odpowiedniki aliexpress, które nie wiele są droższe, a przynajmniej łatwo można się z nimi dogadać 

Kupowanie u Chińczyka jest jak dla mnie totalną pomyłką. Nie dość, że po obecnych kursach ceny równoważą się z tymi, które mamy u siebie, to jeszcze kwestia opłat za transport, ubezpieczenia, a precyzyjnej jego braku i czasu oczekiwania. Niby coś tam gwarantują, ale jak przyjdzie co do czego szukaj paczki w oceanie. Z resztą nie wyobrażam sobie, aby np. czekać z remontem czy wymianą sprzętu, bo taka  fototapeta mosty albo dysk twardy przyjdzie dopiero za 1.5-2 msc Z polskich sklepów jak Fototapetka.eu czy nawet Allegro towar mam max 3 dni robocze pod drzwiami.

Oj ceny nijak nie odpowiadają polskim cenom, a często za coś nie warto przepłacać. Sklep https://www.chmarket.pl/ ma trochę szybszy czas realizacji od aliespress, no ale główną jego zaletą jest to, że łatwo się do nich odsyła rzeczy w razie problemów

Jestem zadowolona, chociaż te rzeczy bardzo długo "idą".  Nie kupowałam nic szczególnie drogiego, ale nigdy nie byłam niezadowolona

Kiedyś kilka razy zamówiłem jakieś ciuchy z aliexpress, ale w ostatnim czasie przestałem tam zamawiać. Moze być tanio, to fakt. Jednak zwykle dostajecie to za co płacicie. Czyli ubrania mogą być niekoniecznie takiej jakości jak oczekujecie.  Poza tym problem jest z rozmiarem. W Chiinach rozmiarówka jest mniejsza i ich rozmiar M moze być naszym S albo XS.... Trzeba z tym uważać. Nie jest możliwe również odesłanie zamówionych ciuchów....

Tak wiec wolę sklepy  w Polsce. Polecam na przykład Answear. Ceny naprawde ok, mają tam ubrania wielu dobrych firm. Poza tym sklep daje możliwość darmowego kuriera ( jeśli chodzi o dostawę i zwrot).

https://answear.com/p/czapki-z-daszkiem-293-k.html

Propaganda, marketing szeptany oraz inne techniki reklamy bądź zniechęcenia na tym forum czasami mnie zaskakuje.

ja oraz wielu z moich znajomych masowo kupijemy na alibabie i aliexpresie i nigdy nie słyszałem że paczka zgineła albo coś dotarło niezgodnie z zamówieniem, towar w polsce na allegro w większości pochodzi z tych portali tylko przy zakupie większej ilości można dużo urwać z ceny, okres oczekiwania realny najczęściej to 10-14 dni, ja polecam wszystkim

co do zwrotów kolega w zeszłym roku kupił dziecku drona, po pół roku soę on zepsół, napisał do chińczyka a ten zaproponował mu na podstawie opisu zwrot kasy lub wysyłkę nowego