Zaloguj się, aby obserwować  
abcmaciek

Pomysł na biznes na 5 ha działce

Recommended Posts

Dzień dobry

Proszę o pomoc, szukam pomysłu na biznes na 5 ha działce na obrzeżach 100 tyś. miasta. Na części działki planujemy postawić dom, dlatego biznes byłby przy domu. Działka jest przy głównej drodze powiatowej, dlatego dojazd jest bardzo dobry.  Działka jest dość pochyła, ale myślę, że w niczym to nie przeszkadza. Na jej terenie jest obecnie sad jabłoniowy, który jest coraz mniej opłacalny, a opryski coraz bardziej doskwierają sąsiadom.  Wokół działki są osiedla domków jednorodzinnych. Myśleliśmy z żoną o centrum ogrodniczym, domu pomocy społecznej, może produkcji kwiatów w tunelach. Podział tak dużego terenu na działki i sprzedaż lub budowa domów również nie jest wykluczona. Lokalizacja działki  jest bardzo dobra (w pobliżu supermarket, kościół, szkoła, przedszkole). Proszę o porady. 

Maciej

Musisz rozejrzeć się czego brakuje w okolicy i otworzyć biznes z tym związany. Jeżeli jednak zdecydujesz się na podział działki to polecam ci zgłosić się do firmy geodezyjnej http://www.geo-graf.pl Sam kiedyś podzieliłem działkę i ją sprzedałem. Oni mi w tym pomogli.

Hmm, a może stacja benzynowa? Słyszalem, że to bardzo dobry pomysł na biznes :) Można skorzystać z franczyzy z tego co wiem. Tylko trzeba to zrobić mądrze i z głową i zadbać o profesjonaly serwis takiej stacji. Ale z tym nie bedzie problemu, bo są firmy, które sie tym zajmują, np. http://www.mar-serwis.com/ . 

Albo i zainwestuj w stacje kontroli pojazdów rozejrzyj się u siebie w okolicy czy nie ma w pobliżu.Polecam też w części używane do pojazdów osobowych,koszt auta przeciętny 15letniego to około w granicach 1500zł,w Niemczech po 1 Euro na złomowiskach w dobrym stanie rozebranie auta to koszt 600zł w Polsce chyba że masz swoich ludzi,a na aucie zarabiasz spokojnie w częsciach z te od 6-10tys zł jak masz zbyt.

Zainwestuj w sadzonki drzewa Oxytree odmiana z Hiszpanii ,

• Drzewo odrasta od pnia, od czterech do pięciu razy po pierwszej wycince.
  • Oxytree niezwykle szybko rośnie. Już w 6.roku od posadzenia osiąga 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia
  • Firma może od ciebie odkupić za 50euro lub możesz sprzedać dla tartaku 
  • Na 1ha wychodzi 500sadzonek
  •