Zaloguj się, aby obserwować  
szwedek998

Usługi rolnicze, pielęgnacja zieleni.

Recommended Posts

Cześć.

Od niedawna zastanawiam się nad założeniem działalności rolniczej/pozarolniczej.

Dużo podróżuje autem, między miastami czy wsiami i widząc jak zaniedbane są pobocza dróg gminnych i powiatowych ( trawa na metr i krzewy wyrastające nad droge)

Czy jest tu ktoś z doświadczeniem w takiej branży, czy to jest wogole opłacalne?

Pracowałem w terenach zieleni. Kosiliśmy Poznań i Piłę. Stawki są różne i często firmy komunalne je zaniżają nawet do 5/6 gr za metr koszenia. Ponadto niektóre tereny trzeba kosić ze zbiorem, co jest lepiej płatne, ale najwyższe ceny w naszych rejonach to 10/12 gr za metr kwadratowy. Najgorzej np zainwestować w maszyny i się przebić, bo niektóre miasta takie np jak Piła mają wielkie wymogi i musisz mieć prace z poprzedniego roku za np 400 000, więc początkująca firma jest skreślona na starcie i zostają tylko te wielkie.

W tego typu biznesie będzie niezbędny nowoczesny sprzęt rolniczy. Jeżeli jesteś dalej zainteresowany tematem to polecam ci skontaktować się z firmą  https://gajowski-agrotechnika.pl/  Od nich zakupisz ciągniki, sprzęt do opryskiwania itp.

Dnia 24.06.2018 o 19:27, Arczi napisał:

Pracowałem w terenach zieleni. Kosiliśmy Poznań i Piłę. Stawki są różne i często firmy komunalne je zaniżają nawet do 5/6 gr za metr koszenia. Ponadto niektóre tereny trzeba kosić ze zbiorem, co jest lepiej płatne, ale najwyższe ceny w naszych rejonach to 10/12 gr za metr kwadratowy. Najgorzej np zainwestować w maszyny i się przebić, bo niektóre miasta takie np jak Piła mają wielkie wymogi i musisz mieć prace z poprzedniego roku za np 400 000, więc początkująca firma jest skreślona na starcie i zostają tylko te wielkie.

Czyli wywnioskować z tego można, że branża trudna i niekoniecznie atrakcyjna...

W temacie konserwacji terenów zielonych znam kogoś, kto świadczy swe usługi od lat i komu śmiało można zlecić różnego rodzaju prace pielęgnacyjne. Konkretnie mam na myśli - https://ekoprotec.pl/  . Kilka razy już korzystałem z ich usług na działce i złego słowa powiedzieć nie mogę.