poi_brand

Jak założyć firmę z własnym produktem.

Recommended Posts

Witam,

jakiś czas temu wpadłem na pomysł szycia ubrań. Mam już pierwsze sztuki  i chce założyć z tym sklep internetowy. Jednak wcześniej muszę zarejestrować firmę.

Firmy nigdy wcześniej nie miałem i nie mam pojęcia jak to się robi. Czy można założyć ją przez internet ? Z jakimi kosztami muszę się liczyć w pierwszym miesiącu ?  Jaki rodzaj firmy mogę założyć, jeżeli na razie sam w niej będę pracował ? Czy nie jest problemem to, że sam robię swój produkt i kupię tylko materiał ? 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Też o tym pomyślalam....biznes plan i porada ksiegowa. Przy takiej działalności trzeba pomysleć o wielu rzeczach, metkach,  zawieszkach, nazwie firmy...i pracownikach bo samemu prowadzić firmę odzieżową to nie takie proste. 

Ale chyba księgowa nie będzie się takimi sprawami zajmowała, nie od tego ona jest. W kwestii projektu metek i nazwie warto zwrocić się do profesjonalnej agencji, zobacz na stronę www.whiteart.pl. A kwestiami materiału, zatrudnieniem pracowników niestety musisz się sama zająć. Kwestie papierkowe możesz faktycznie zlecić księgowej, ale inne sprawy to tylko i wyłacznie twoja intencja.

Dzięki za odpowiedź. Bardziej chodziło mi o jakieś aspekty prawne, ale tak jak doczytałem to chyba nie ma żadnych kruczków. 

@Dorota.Ostaszewska tak jest trudno, bo już od 2 tygodni śpię po 3-4h, ale da się samemu wszystko załatwić :D

W tej chwili zanim zarejestrujesz firmę możesz prowadzić działalność nierejstrowaną i sprawdzić, jak ten biznes rzeczywiście będzie funkcjonował. Wówczas nie płacisz ZUS-u, nie musisz się formalnie rejestrować. Możesz działać pod warunkiem, że Twoje przychody nie przekroczą poziomu 1050 zł. Ponadto musisz prowadzić uproszczoną księgowość, wystawiać rachunki, respektować prawa konsumenta i rozliczyć się rocznie z podatków.

Ponadto warto pomyśleć także o kapitale na start. Jedną z dróg może być dotacją z PUP. To kilkanaście tysięcy złotych, które można przeznaczyć na sprzęt, maszyny, zatowarowanie, reklamę, więc najbardziej potrzebne rzeczy na początku działalności. 

Pomagałem już uzyskać dotację na tego rodzaju bizes, więc wiem, na co konkretnie zwrócić uwagę. 

A mógłbyś mi dokładniej napisać o co chodzi z tą działalnością nierejestrowaną ? Bo na początku w sklepie będę miał 3-4 modele ubrań i żeby przekroczyć te 1050 zł to będę musiał sprzedać 7-8 sztuk. Może to nie dużo, ale już jakaś orientacja będzie czy jest wgl sens coś takiego tworzyć. W jaki sposób po zakupie będę mógł tym ludziom wystawić jakiś rachunek/fakturę ?

W postaci biznesu tego typu, czyli opierającego się na szyciu odzieży najważniejszym punktem będzie inwestycja w jak najlepsze maszyny. Sam prowadzę działalność tego typu i powiem jedno – od maszyn ultradźwiękowych po akcesoria szwalnicze i zgrzewarki, wszystko brałem od importera Bosmann http://bosmann.com.pl/ Charakteryzują się one niebywałą jakością , która pozwala nam na tworzenie produktów wysokiej klasy!

Szycie ubrań – świetny pomysł, ale pamiętaj, że w dzisiejszych czasach ciuchy można kupić na każdym rogu, dlatego musisz się czymś wyróżniać J Najlepiej jak będzie to ciekawy design – to już pozostawiam Twojej inwencji, a także dobra, solidna jakość – i tu mogę pomóc podpowiadając, że warto nawiązać współpracę z firmą typu https://bilo.pl/ .

Właśnie potrzebna jest w dzisiejszych czasach bardzo dobra księgowa. Bez dwóch zdań. Teraz prowadząc firmę trzeba dbać o tę całą papierologię, jest to dość trudne oraz wymaga sporo czasu. Polecam więc dobre biuro rachunkowe Adamus z Warszawy. Mieszczą sie na Lanciego 8

Jeżeli planujesz poważnie wejść w biznes związany z produkcją ubrań to powinieneś rozejrzeć się za sposobami usprawnienia produkcji. Polecam ci skontaktować się z firmą  www.artpoltech.com.pl Oferują różnego rodzaju wyposażenie dla firm działających na rynku włókienniczym.

Jeżeli będziecie zajmować się produkcją to musicie rozejrzeć się za własną halą produkcyjną i wyposażeniem do niej. Jedną z maszyn, która w tym wypadku będzie niezbędna jest maszyna pakująca. Projektowaniem i wykonywaniem maszyn pakujących zajmuje się firma www.maszynypakujacelublin.pl Można na nich polegać.

Co do produkcji to przyda wam się kontakt do firmy www.mocujemy.pl Od nich możecie zakupić różnego rodzaju elementy mocujące do elementów drewnianych czy wykonanych z tworzyw sztucznych.

Nie wiem jak duża ma być Twoja firma produkcyjna, ale zastanów się nad jakimś oprogramowaniem. Nawet jeśli nie teraz od razu, to na pewno przyda Ci się w przyszłości. Poczytaj o Vendo ERP, jest to program, w którym dokładnie można zaplanować produkcję, zrobić kalkulację kosztów, a także można w nim przechowywać dokumenty finansowe. Unikniesz błędu przez który padło wiele firm, mianowicie niedoszacowania kosztów produkcji.

Na pewno warto założyć spółkę np. z ograniczoną odpowiedzialnością. W ten sposób ma się większe możliwości i lepiej się jest odbieranym na rynku. O wszystkich kwestiach formalnych można dowiedzieć się tutaj http://www.spolka-w-organizacji.pl  . Znajduje się tam blog prowadzony przez prawników, gdzie poruszane są kwestie związane właśnie ze spółką z o.o.

Jeżeli nie do końca orientujesz się w temacie zakładania własnej działalności, to proponuję, abyś skorzystał z pomocy profesjonalistów. Dzięki temu będziesz miał gwarancję, że wszystko zostało załatwione zgodnie z aktualnymi przepisami i regulacjami. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości będziesz miał możliwość uzyskania dodatkowych informacji. Ja np. podczas zakładania firmy, a także w dalszym jej prosperowaniu, korzystam z usług firmy TMF Group - https://www.tmf-group.com/pl-pl/ Myślę, że ty również będziesz zadowolony z ich oferty oraz ogromnej wiedzy w dziedzinie zakładania i prowadzenia firmy, bez względu na kraj w jakim będziesz chciał rozpocząć swoją działalnośc.

zapraszam do mnie, prowadzę firmę, która ściśle współpracuje z 2 kancelariami prawnymi, detektywistycznymi, biurem rachunkowym i wieloma innymi podmiotami

szukamy, sprawdzamy i kontrolujemy wszystkich kontrahentów. pomagamy w 'papierkowych' sprawach. niczym juz nie trzeba sie martwić.

doradzimy również jak najkorzystniej dobrać formę prawną do nowootwartej firmy. nie trzeba sie już martwić o problemy, które z pewnością na początku sa przytłaczające

warto sobie na poczatku zbudowac takie zaplecze prawno-księgowe i nie narażać sie na zagrożenia z zewnątrz

napisz do mnie to podam Ci szczegóły

paulina.mag@wp.pl

Własny biznes to ciężki kawałek chleba do zgryzienia, niestety nie tylko na starcie, ale przez cały czas.  Ja kupiłam gotową spółkę i miałam o wiele mniej załatwiania. Szczerze polecam takie rozwiązanie.

Jeśli chcesz założyć firmę, ale nie na swój adres, lub po prostu go nie masz, to polecam wirtualne biuro. Ta firma się tym zajmuje- www.qcgroup.com.pl rejestrujesz firmę na ich adres, a cała twoja poczta jest skanowana do systemu, do którego masz cały czas dostęp. Bardzo polecam takie rozwiązanie. 

Z biur rachunkowych polecam Abacus z Warszwy (z ul. Lanciego). Współpracuje się komfortowo. Prowadząc firmę można się skupić na prowadzeniu firmy, a nie na księgowości czy kontaktach z urzędem skarbowym

moleko21 rozwiniesz mysl? zastanawia mnie na jakies zasadzie to dziala.. ja mam swoja firmę, pracownikow ktorych traktuje jak rodzinę i dobre zarobki. Pracownicy tez nie narzakaja bo maja wykupione pakiety medyczne z medicover a to umozliwia im lepszy dostep do opieki zdrowotnej