Zaloguj się, aby obserwować  
marker

Kredyty dla studentów

Recommended Posts

Słyszałem wiele pochlebnych opinii na temat udzielaniu kredytów m.in. przez PKO BP studentom, którzy spłacać go zaczynają dopiero po kilku latach od zakończenia studiów.

I tu moje pytanie - ile można zaciągnąć takiego kredytu i jak duże jest oprocentowanie? Pech chciał, że jestem w tej sprawie laikiem, a bardzo mnie to interesuje. Czy trzeba mieć stałe dochody>

jeśli macie jakieś źródło - chętnie poczytam.

Ja jako osoba korzystająca z konta 'student' w Lukasie, mam możliwość podjęcia pożyczki, ale muszę mieć stałe dochody, co w przypadku życia studenta nie jest wcale takie proste ;)

Zapewne w PKO tak nie jest.

Ja na całe szczęście nie musiałem z tego korzystać, bo do śmierci musiałbym to spłacać. Miałem znajomego, który skorzystał z kredytu i dostawał parę stówek miesięcznie. Niestety, trzeba to będzie teraz spłacać...

A nie lepiej jak przejdziesz się po bankach i się popytasz. Banki studentą oferują różne rozwiązania na pewno znajdziesz coś co bedzie Ci odpowiadało. Teraz z kredytem nie ma problemów wręcz namawiają żeby brać. Człowiek nie spłacił jednego kredytu, a zdzwonią do domu i proponują już drugi:)

Pierwszeństwo w otrzymaniu kredytów mają studenci, słuchacze i doktoranci, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Corocznie minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego ustala maksymalną wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniającego do ubiegania się o kredyt studencki.

O kredyt mogą się ubiegać wszyscy studenci bez względu na typ uczelni. Jest on udzielany na okres studiów, w tym studiów doktoranckich. Spłata kredytu rozpoczyna się dwa lata od daty ukończenia studiów i trwa co najmniej dwa razy dłużej niż okres pobierania kredytu. Wysokość oprocentowania kredytu studenckiego spłacanego przez kredytobiorcę wynosi połowę stopy redyskontowej Narodowego Banku Polskiego

Zgodnie z obowiązującymi przepisami rektor wraz z uczelnianym samorządem studenckim lub kierownik jednostki organizacyjnej prowadzącej studia doktoranckie organizują system informacji na temat kredytów studenckich, ze szczególnym uwzględnieniem studentów, słuchaczy i doktorantów pierwszego roku studiów. Warto tam zdobyć wszystkie imnformacje :P

To lepiej studiować w UK, tu się kredyt studencki zaczyna spłacaĆ JAK SIĘ zaczyna nieźle zarabiać, a jak komuś to nie wychodzi, to po jakimś czasie kredyt jest umarzany - a spłata to bajka coś koło 32 funtów miesięcznie , podczas gdy skromna tygodnik\ówka to 200 funciorów

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Na karcie kredytowej można mieć do 54-56 dni bezpłatnego kredytu. Średnio jest to 2000zł do dyspozycji. Wystarcza na drobne wydatki. Jeśli pracujesz, kwota ta może być nawet dwukrotnością zarobków brutto. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany, to zapraszam do kontaktu.

A co może zrobić osoba, która nie ma zdolności kredytowej, ale chciałaby zacząć bardzo realnie wygladający biznes? Z moich skromnych doświadczeń wynika, że taka osoba nie ma szans wejść na rynek.... Jest to dla mnie ważne... Macie jakieś rozwiązanie - bogatej rodziny i możnych przyjaciół brak (ci się pojawią, jak się wzbogacę

A co może zrobić osoba, która nie ma zdolności kredytowej, ale chciałaby zacząć bardzo realnie wygladający biznes? Z moich skromnych doświadczeń wynika, że taka osoba nie ma szans wejść na rynek.... Jest to dla mnie ważne... Macie jakieś rozwiązanie - bogatej rodziny i możnych przyjaciół brak (ci się pojawią, jak się wzbogacę

Ja też jestem na tym etapie...Próbuję "wykopać z podziemi" jakieś pieniądze, ale ziemia jałowa... :(

kredyt studencki w pko to stało kwota czyli 600zł miesięcznie przelewane na twoje konto, spłacasz dopiero po dwóch latach od momentu ukończenia studiów. niestety nie mam pojęcia jak się przedstawia sytuacja z oprocentowaniem

---------------------

hip hop taniec

kredyt studencki w pko to stało kwota czyli 600zł miesięcznie przelewane na twoje konto, spłacasz dopiero po dwóch latach od momentu ukończenia studiów. niestety nie mam pojęcia jak się przedstawia sytuacja z oprocentowaniem

---------------------

hip hop taniec

z tego co mi wiadomo nie jest to kredyt oprocentowany.

Udzielamy pożyczki na 12,6% w skali rocznej , bez BIK,zaświadczeń, zabezpieczeń. wypłata natychmiast po podpisaniu umowy!!! Gotówkę dostarczamy osobiście lub po przez przelew na dowolne konto bankowe.

Wyślij sms o treści MP4 S169 na numer 76886 (koszt sms to 2,46z vat) a w ciągu 24godz nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu podpisania umowy!!!

ODDZWONIĘ!!

więcej informacji na:

http://www.maxikredyt.e-blogi.pl/

Dla ludzi, którzy zastanawiają się czy starać się o kredyt studencki chcę powiedzieć, że to się opłaca, ale jak mądrze rozporządza się tymi pieniędzmi. Można odłożyć na lokatę ( da się uzbierać ok. 30 tys.), zainwestować, albo założyć własny biznes.

Oprocentowanie takiej lokaty jest niskie, dodatkowo: do wyboru masz dwie transze: 300zł lub 600zł. Da się na tym mądrze zarobić lokując na odpowiednich funduszach.

Kiedyś jak byłem na studia też starałem się o taki kredyt, ale wtedy należało mieć min 2 poręczycieli dobrze zarabiających.

Ostatecznie zrezygnowałem z kredytu, ale teraz warunki takich pożyczek są o wiele bardziej korzystne no i nie trzeba od razu spłacać, bo jest karencja chyba rok.

A jak się kredytu nie spłaci, choć 30 się spóźni z ratą to trafia się do BIKu jako nierzetelny klient i już na starcie życia mamy spapraną historię kredytową. Będziemy chcieli wziąć jakiś większy kredyt mieszkaniowy (już po spłacie studenckiego) a tu może okazać się, że brakuje zdolności kredytowej właśnie przez obniżony scorring z BIK.

http://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/ ; http://pokredyt.com/oferty.html

Zawsze uważałem, że kredyty dawane komuś kto już na starcie nie ma zdolności tylko ktoś inny obiecuje, że spłaci (żyrant) -to błąd. Można sobie i żyrantom spaprać historię kredytową.

Jak zawsze istnieją plusy i minusy, ale jak z każdym kredytem trzeba być ostrożnym i mieć świadomość, jakie pociąga to konsekwencje i jak bardzo można sobie zaszkodzić, jeśli zlekceważy się ten temat.