InternetLIFE

Rynek skutecznej reklamy w internecie

Skuteczne formy reklamy w internecie  

9 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaka raklama w iternecie jest najskuteczniejsza?

• reklama w wyszukiwarkach, pozycjonowanie
      7
    • mailing targetowy
      2
    • na forach dyskusyjnych
      1
    • na blogach tematycznych
      1
    • artyku?y tematyczne
      3
    • portale spo?eczno?ciowe
      0
    • komunikatory gg, skype
      0

Recommended Posts

Witam

Od pewnego czasu obserwuję rynek reklamy w internecie, chciałem poruszyć temat skutecznej reklamy.

Obecnie coraz więcej reklamy nas otacza, coraz więcej informacji dociera do nas w każdym momencie. Dobrym rozwiązaniem okazuję się być reklama - w której to odbiorca wybiera co i kiedy chce oglądać tym samym jaki przekaz reklamowy ma do niego docierać

Formą takiej reklamy jest:

- [link usunięty] czyli reklama w wyszukiwarkach internetowych

- mailing odpowiednio adresowany, gdy odbiorca zgodził się na otrzymanie maili, reklam

- reklama na forach, artykułach - odpowiednio tematycznych

Czy znacie jakieś inne skuteczne formy reklamy w internecie, może ma ktoś dobry pomysł na otworzenie takiego biznesu?

z góry dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

Inne skuteczne formy reklamy internetowej poza pozycjonowaniem , reklamą na forach blogach i malingiem, należą do raczej drogich i nie zawsze skutecznych na które zwykły przedsiębiorca przysłowiowy Kowalski nie może sobie pozwolić.

Popieram wypowiedz poprzedników odnośnie skutecznej reklamy w internecie.

Pozycjonowanie, mailing jak najbardziej jest skuteczny - ten drugi przy odpowiednio zaadresowanym i stworzonym emailu, jest bardzo skuteczny, efektywność przerasta inne formy

- dobrą reklamą jest również reklama w większych portalach opakowana w artykuły, odnośniki - jednak przysłowiowy kowalski nie może sobie na coś takiego pozwolić, to raczej droższa forma reklamy.

może ktoś ma jeszcze jakieś dobre pomysły, jak się efektywnie reklamować? chętnie poczytam

Wszystko zależy od rodzaju strony którą chcemy rozreklamować i oczywiście budżetu. Badania pokazują jednak, że najskuteczniejsze formy reklamy internetowej to:

- pozycjonowanie

- płatne linki

- email marketing

- social media

A najlepsze efekty osiąga się łącząc te kanały ze sobą. Podstawą udanych działań jest także monitorowanie efektywności i ciągła optymalizacja. Ciekawy wpis w tym temacie: [link usunięty] .

Pozycjonowanie, linki sponsorowane - tak,

ale mailing u was działa? U nas w ogóle jest nieskuteczny i mam wrażenie, że wszyscy juz kasują to co przychodzi im na maila... zreszta ja tak robię:)

Chociaż może do mailingu źle się zabieram.. bo jak robię sama, to nie wychodzi, kiedyś tak było z adwordsami - wywaliłam kasę i nic, dopiero jak goście z wild moose zrobili kampanię (chwalą sie wysoką skutecznością na stronie: http://www.wildmoose.pl/linki_sponsorowane.php i tym zachęcili), to okazało się, że "juhu to działa"!.

Więc pewnie z tą całą reklamą w necie tak jest, że jak się zabiera laik to wychodzi kicha.

Dobrze zrobiony mailing zawsze działa. Tylko, że:

- musisz mieć sensownie ustawioną bazę klientów

- dobrego copywritera od nagłówków wiadomości

- fajnie przygotowana przez grafika kreację

Moja firma np. korzystała z Babilon media. Zrobili nam newsletter i po całej akcji (sprawa miała charakter sezonowy) wyraźnie dało się odczuć zwiększone zainteresowanie. Także newslettery, mailingi – jak najbardziej, tylko z głową, żeby nie spamować!

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się blogi firmowe i artykuły specjalistyczne. W ten sposób firma ma okazje zaprezentować swój wizerunek jako prawdziwego specjalisty i fachowca w danej branży. Wiadomo, artykuły muszą być na poziomie i maksymalnie merytoryczne.

Coraz więcej osób szuka specjalistycznych inforamcji i tego typu blogi potrafią przyciągnąć klientów.

Tak sobie czytam o reklamie i doszłam do wniosku, że najmniej trafioną opcją jest emailing. Faktycznie obecnie skrzynki są nim zapychane, a prawie nikt tego nie czyta...

Prawda. Nawet najlepiej sprofilowany mailing nie da klientowi czegoś bardziej trafnego niż to, co sobie sam wyszuka. Dlatego co by nie robić, póki każdy szuka tego co go interesuje w wyszukiwarce, podstawą pozostaje pozycjonowanie, jak nie jesteś w pierwszej 10 no to się nie przebijesz, taka prawda. Tylko też trzeba to robić z głową, odpuścić katalogi, ogromne, ale bezwartościowe bazy. Jest kilka systemów oferujących pozycjonowanie na dobrych warunków czy nawet darmowe kursy online (seopilot na przykład) i to dla webmasterów jest rzecz, która warto się zainteresować, strona ma być nie tylo ładna, żeby była odwiedzana.

Ja celowałabym raczej w marketing szeptany oraz w social media. Po pierwsze dlatego, że http://bizzit.pl/buzz-marketing,2248 nie jest reklamą, ale raczej rekomendacją przekazywaną sobie "z ust do ust", z którą mamy także do czynienia w codziennym życiu, a teraz przeniosła się ona do internetu, gdzie spędzamy mnóstwo czasu. Social media to natomiast dobry sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami naszych usług - o ile ktoś się dobrze na tym zna :)

mailing jest chyba najgorszy, nawet targetowany ma bardzo niską efektywność. wchodze rano na pocztę i pierwsze co robię do selekcję co do kosza i co do czytania. nigdy nie czytam reklam, chyba ze ktoś mi wczesniej powie że mi coś wysyła i powie co to jest i po co to zwróce uwagę.

aktualnie chyba najlepszy jest social media, marketing w sieciach społecznościowych.

Na http://www.marketinginternetowy.pl/ masz dokładne opracowanie co i jak wygląda.

Tam jest raport opisujący reklamę w Polsce. Generalnie to jest okres w ktorym dalej popularność reklamy w sieci będzie tylko coraz większa, ale bardzo trudno określić jaki konkretnie pułap możemy osiągnąć.

Zależy czym handlujesz. Jeżeli jest to spożywczak, to nie ma sensu go reklamować. Jeli masz apteke, sklep komputerowy, meble etc to warto zainwestować w ulotki, jakie plakaty, reklama w lokalnych serwisach internetowych etc

----------------------------------------

akcesoria górnicze, bardy górnicze, [link usunięty] , prezenty górnicze, upominki górnicze

Wydaje się, że rozwiązanie jakie oferowane jest tutaj http://traffic-network.pl/, jest dobrym sposobem na skuteczną reklamę w internecie. Usługa ta polega na promocji strony w taki sposób, by uzyskać jak największą liczbę unikalnych użytkowników, którzy staną się potencjalnymi klientami. Niewiele osób wie, że reklamy typu PPC (takie jak np. adwords) nie są do końca skuteczne. Bardzo często poprzez taką reklamę na stronę trafiają użytkownicy, którzy nie są do końca zainteresowani ofertą i szybko "uciekają" z takiej strony, co powoduje wzrost współczynnika odrzuceń. Wysoki bounce rate (czyli ten współczynnik), jest dla nas informacją, że klient nie znajduje na stronie tego, czego szuka. Technologia Traffic Network umożliwia promocję strony i pozyskanie takich użytkowników, kórzy rzeczywiście będa zainteresowani tematem, czyli w konsekwencji chcą zakupić dany produkt czy usługę.

Metod promocji jest wiele. Może faktycznie marketing szeptany byłby dobrym pomysłem? Media społecznościowe też cieszą się dzisiaj dużą popularnością więc warto także pomyśleć w tym kierunku. Z resztą zobacz sobie jaką ofertę ma agencja http://greenparrot.pl :)

Jedną z lepszych form reklamy jest marketing internetowy, a także [link usunięty] . Dzięki stworzeniu klipu reklamowego, możemy zareklamować naszą firmę lub produkt w telewizji, i liczyć się z pozytywnym efektem.

Jak dla mnie najlepszy aktualnie sposób to [link usunięty] bo tak docierasz do osób, które poszukają właśnie takich produktów czy informacji, usług, które oferujesz, wiec jest duża szansa, że dojdzie do obopólnej satysfakcji

Moim zdaniem teraz podążać trzeba właśnie za nowoczesnymi technikami np. generatorem leadów . Poczytasz o tym na; http://adnext.pl/lead-generation/ . Moim zdaniem bardzo modny sposób zdobywania klientów i godny uwagi, aby ukazać się większej ilości potencjalnych klientów. 

Marketing internetowy jest bardzo skuteczną reklamą w sieci, zajmuje się tym od lat agencja https://solv.pl/uslugi/  korzystam z ich usług pare miesięcy i widzę efekty ich pracy, mam coraz więcej klientów zainteresowanych moją firmą 

Od marketingu szeptanego znacznie lepiej sprawdzają się social media, ale że prowadzę sklep internetowy a widzę że mailing faktycznie się nie sprawdza nawet w przypadku stałych klientów to zaczęłam zlecać wydruk ulotek lub kuponów zniżkowych w drukarni A3extra. Przy większych ilościach jest taniej, a ludzie chętniej czytają wersję papierową, przynajmniej takie mam wrażenie bo wracają do mnie z kuponem