JustynaShop

Sklep internetowy z naturalnymi produktami

Recommended Posts

Przeglądam sobie Wasze forum i podoba mi się jak niektórym odpowiadacie. Być może i mi pomożecie. Mam małe gospodarstwo rolne. Jednym z głównych filarów istniejącego już biznesu jest miód :) ...tak  prowadzę swoją pasiekę. Jest nas tu niestety dużo i chciałam rozszerzyć działalność o sieć internetową. Chciałabym sprzedawać miód na całą Polskę i oczywiście rozbudować rodzinny interes. Oprócz samego miodu chciałam wprowadzić własne wyroby mięsne, nabiał, dżemy oraz wina domowej roboty. Co myślicie o takim biznesie? Jak zacząć i czy w ogóle mam szansę?

Na wstępie napiszę pracowałem przy tego typu biznesie dlatego napiszę Ci co nie co :). Obecnie mamy modę na zdrową żywność więc jeżeli to dobrze rozegrasz to powinno Ci się udać. Pierwsza rzecz o której trzeba napisać to logistyka. Słoika nie możesz przesłać w zwykłym kartonie, podobnie jest z wędlinami, które muszą być pakowane w specjalne pojemniki, które niestety zwiększają koszty przesyłki. Tutaj koniecznie musisz przeliczyć czy ceny nie będą zaporowe przez to. Podobnie jest z nabiałem. Podejrzewam że idzie znaleźć firmę kurierską z dobrą ofertą.  Kiedyś też czytałem że Paczkomaty razem z Allego planują otworzyć Paczkomaty z chłodnią. To by było idealne rozwiązanie własnie dla takich przedsiębiorców jak ty. W przypadku Twojej działalności moim zdaniem najważniejszym punktem jest logistyka i jej koszty. Sklep internetowy zostawiasz fachowcom, którzy z kolei nie rozwiążą kwestii dostawy. 

Nie sądzę też aby można było przesyłać wina domowej roboty bez koncesji. Szczerze napiszę że pomysł jest świetny, sam bym zamówił tego typu trunek z czystej ciekawości ale czy tak można? Musisz się dowiedzieć. A tera odpowiem konkretnie na pytanie jak zacząć... :)

Ogarniasz sprawy logistyczne

Przeliczasz, szacujesz jeżeli wychodzi na plus...

• ...zlecasz agencji interaktywnej stworzenie sklepu internetowego oraz całej identyfikacji wizualnej 
  • przechodzisz do promocji sklepu internetowego
  • liczysz kasę zarobioną z sieci i rozbudowujesz biznes :)

Z tą logistyką faktycznie masz rację. Dzięki za naprowadzenie. Jeżeli chodzi o sprzedaż wina to mąż się tym zajmuje już od strony urzędowej. Kto by pomyślał że najtrudniejsze w otworzeniu biznesu internetowego największym płotem nie będzie sama technologia dla laika takiego jak ja.  Jakkolwiek sprawa nie wygląda myślę że sposób wysyłki dam radę ogarnąć w ciągu tygodnia. Na innym forum czytałam że stworzenie sklepu internetowego trwa sporo czasu i warto ogarniać nietechnologiczne sprawy równolegle do procesu tworzenia sklepu internetowego. Jak to wygląda i ile kosztuje? Jak wygląda proces zamówienia?

Ja myślę, że szansa jest. Miody, dżemy i wina to świetny biznes, dużo ludzi szuka naturalnych produktów. 

babaduk oczywiście pisze bzdury...odnośnie miodów( na mięsie się nie znam). Miody jak najbardziej wysyłane są nawet bez kartonów (są mocno zgrzane folią np słoiki po 1 kg w 8 sztukach przychodzą. Dużo produktów szklanych jest wysyłanych bez kartonów, bez owijki, luzem etc...zazwyczaj są foliowane żeby nie latały luzem...

Kwestia strony internetowej i logicznej..nic nie wspomniałaś o ilościach...o jakich ilościach mowa? Bo czasami zamiast bawić się w interesy, strony internetowe, sklepy etc  lepiej znaleźć lokalnych odbiorców produktów, albo spoza okolicy i z nimi ustalić odbiór. Mając tylko wąską grupę produktów nie masz szans na znalezienie dużej ilości odbiorców indywidualnych... a założenie strony/sklepu z tym się wiąże- chcesz dotrzeć do tzw "kowalskich" żeby sprzedać im swoje produkty. Koszty dobrego  sklepu internetowego+ oprawa graficzna to kilka tysięcy zł. + tego mnóstwo czasu wolnego na prowadzenie tego, uzupełnianie, poprawianie, dodawanie, później czas pakowania, wysyłek itp.  jak masz kilkaset słoików miodu rocznie to powiem szczerze że nie opłaca ci się sklepu zakładać. Jedynie sprzedawać pośrednikom, hurtowniom małym sprzedawcom (którzy w sklepach np. z zdrową żywnością, mają co najmniej kilkaset sztuk asortymentu produktów). No ale tutaj będzie liczyć się cena produktu, ile ów sklep może zarobić wystawiając ten produkt po cenie rynkowej...więc tracisz jakiś 5 swojego zysku, ale masz odbiór produktu. Możesz sobie stworzyć stronę informacyjną z ładna oprawą graficzną i tam sprzedawać/reklamować produkty+ portale społecznościowe + olx i allegro (prowizja 8-10%) I jak pisałem wcześniej szukać odbiorców - firm. Na takim etapie jaki planujesz ciężko przebić sie przez firmy które mają tysiące produktów w ofercie...od słodyczy po kiełki bio, po miody czy jajka bio( a są takie na naszym rynku). dzisiaj klient indywidualny w 80% wybierze śmieciowe żarcie-liczy się cena! jedynie nieliczna cześć społeczeństwa jest uświadomiona o fit jedzeniu(zazwyczaj zamożniejszy portfel). Nawet ładne opakowanie nie dotrze do 80% klientów, jakby było to samo w pudełku a cena o 1 zł niższa to wybierze brzydsze pudełko :))) jak się zamawia towar zdrowy, fit, eko, bio etc to z 3-6 firm przychodzi wszystko - palety po 1-1,5 tony  które stanowią o kilkuset produktach na sklepie... jakiekolwiek zakupy na sieci...klient szuka jeszcze czegoś żeby dodać żeby raz za przesyłkę zapłacić (im większy asortyment tym lepiej dla ciebie). Wysyłki tez szuka najtańszej...taka mentalność Polaków i trochę to wynika z ubóstwa... w ubiegłym roku allegro zrobiło darmowe wysyłki paczkomatem na 6 dni! średni wzrost w frimach w tym czasie wzrósł o 200-500% w stosunku do poprzedniego miesiąca, dwóch....a później siadło na normalne tory- zadecydowała zwykła darmowa wysyłka w cenie 8.60 :)

Podsumowując:

własna strona zwykła olx, allegro, rynek lokalny,a  z czasem jak masz dobry produkt i cenę możesz zabrać klienta tym lokalnym sprzedawcą..podkraść go niższą ceną :) jak będziesz miała odbiorców na 1000-2000 słoików miodu możesz myśleć o sklepie.... chociaż wydaje i się że miody, mięso etc to za mało na sklep- zważywszy że każdy region każda gmina powiat ma wokoło pełno pszczelarzy etc małych farm i ludzie od nich kupują bezpośrednio

16 minut temu, aksior napisał:

babaduk oczywiście pisze bzdury...

Myślę że jest zupełnie odwrotnie. Pamiętaj że Twoją mocną stroną nie są piękne produkty bio w ładnych opakowaniach tylko te prosto od producenta małego i tak się reklamuj. Nie poszerzaj asortymentu. Zostań w niszy miodowej,  wędliniarskiej.  Nie daj sobie nalepić etykietki kolejnego bio sklepu, gdzie próbuje cię wcisnąć aksior :) Wielu sprzedawców patrzy na innych zamiast iść własną drogą i giną po drodze bo nie wytrzymują konkurencji. Trzymając się w niszy masz mniejszą konkurencję, mniejsze koszty promocji. Przecież biznes hula już, a więc w internet możesz wchodzić stopniowo przemyślając każdy krok. OLX ani Allegro nie zbudują Ci własnej marki, a będąc kolejnym szarakiem miodem i korzonkami za daleko nie zajdziesz. Masz ten komfort jakim jest czas. 

Nie wiem czemu ale posty są ukrywane :|

Pracując przy tego typu realizacji pracowałem w firmie DC. Wyglądało to zazwyczaj tak że dzwonił klient i rozmową się dopasowywało do tego co wie, do tego oczekuje :) Wiesz więcej usłyszysz więcej szczegółów, zawodowych zwrotów. Wiesz mniej usłyszysz mniej szczegółów wypowiedzianych prostym językiem. Kontakt znajdziesz tutaj:   [link usunięty] .  

Opisz im to tak jak tutaj na forum. Będzie wystarczająco to przygotują Ci ofertę, będzie za mało do dopytają o więcej szczegółów.  Generalnie nawiązujesz kontakt, a dalej agencja Cię prowadzi za rękę dopasowując się do Twojego budżetu. Łatwiejsze niż Twoja logistyka :P

Co do pszczelarzy i miodu to sam mogę potwierdzić że opłaca się tym zająć. W mojej rodzinie są osoby, które zajmują się hodowlą pszczół i całkiem nieźle na tym zarabiają. Mają wielu stałych klientów. Jeżeli też was ten temat interesuje to polecam wam zajrzeć na stronę http://www.pszczelinka.pl Tam możecie zakupić ule i inne produkty do hodowli pszczół.

Jeżeli macie zamiar prowadzić sklep internetowy to musicie wyposażyć się w porządne produkty do pakowania i zabezpieczania przesyłek. Ja ostatnio nawiązałem współpracę z firmą https://bernas.pl/ Jest to całkiem niezła hurtownia taśm klejących.

Uważam, że to świetny pomysł! Sama od dawna szukam rzetelnych sprzedawców, naturalnych wyrobów i produktów 🙂 Jeśli dobrze zaplanujesz swoje działania, podziałasz w Internecie masz szansę na sukces.  Tylko sie nie poddawaj, nie zawsze będzie kolorowa. Trzymam kciuki!

Inspiruj się tym, co naturalne!

Nasza firma ITPStudio.pl działa od 2000 roku więc doskonale zdajemy sobie sprawę z różnorodności ofert i rozpiętości cen. Do dyspozycji są bardzo fajne opcje, w których otrzymujemy w wygodnym abonamencie rocznym rzędu 290 zł netto do dyspozycji cały komplet: domenę, hosting, stronę www. Opcje na własność oparte na gotowych układach: [link usunięty] można uzyskać w cenie 790 zł netto. Strony szyte na miarę powstają od 1990 zł netto. Zachęcamy też do lektury – jak wybrać dobrego wykonawcę strony www: [link usunięty] oraz cech dobrej witryny: [link usunięty]

Jeśli jesteśmy początkujący w e-handlu to na pewno warto skorzystać z gotowych platform, szczególnie oferowanych przez wyspecjalizowane i doświadczone polskie firmy. Jest to o tyle ważne, że w ten sposób zyskujemy solidnego partnera, który jest na bieżąco z trendami, przepisami prawa i potrzebami użytkowników. Niezbędne jest też wsparcie techniczne ponieważ sklepy to bardzo rozbudowane i złożone systemy i w razie usterek trzeba mieć osobę do której można się zgłosić.
Zachęcamy też do lektury: [link usunięty] oraz [link usunięty]