Zaloguj się, aby obserwować  
maciek608

Serwis na telefon

Recommended Posts

Witam, wpadłem na pomysł by zacząć prowadzić serwis komputerów, laptopów czy innych peryferii z możliwością dojazdu do klienta. Wiem ,że w mojej okolicy nie ma podobnej działalności (głównie obszary wiejskie i mniejszych miejscowości), a następne duże miasto jest oddalone o 35km.
Jestem młody, mam 20 lat i wybieram się na studia jednak chciałbym spróbować popracować w zawodzie na swoim. Byłaby to moja pierwsza działalność i przysługiwałby mi mału ZUS. Reklamą, stroną www czy SEO zajmę się sam.
I tutaj rodzą się pytania:
1. Czy to ma szansę wypalić?
2. Jaką dokumentację musiałbym wypełnić pobierając opłatę od osoby fizycznej ? Fakturę tak ?
3. Jakie biuro rachunkowe polecacie ?
4. W jaki sposób mógłbym sobie "wrzucić" coś do VAT? 

Jeżeli jesteś dobrym specjalistą w zakresie naprawy komputerów to powinieneś to robić. Zacznij od znajomych. Inne sprawy o których piszesz to drobiazgi :)

1. Ma. Najlepiej gdybyś sam poszukał klientów na początek. Kontakty wśród lokalnych firm wskazane. Muszą się o tobie dowiedzieć.
2. Jeśli jesteś VATowcem to FV.
3. Najlepiej takie do którego masz blisko i ma dobre opinie wśród znajomych/w internecie.
4. Kupując na FV?

Lokalnie już udało mi się tak "pracować" bez jeszcze założenia firmy. Nie wiem  do końca czy byłoby to na pewno opłacalne i czy mogłoby połączyć się ze studiami dziennymi. Klientów będę na pewno szukał sam, tablice ogłoszeniowe w wioskach, ulotki, facebook itp.
Tak kupując na FV.

Dziękuję za odpowiedzi :D