Zaloguj się, aby obserwować  
izw90

DOTACJE Z UNII DLA MŁODYCH LUDZI

Recommended Posts

witam! Mam 20 lat i chciałam ubiegać się o dotacje na otwarcie własnej działalności. W grudniu zarejestrowałam się w urzędzie. Kiedy bedę mogła starać się o dotację ???

Gdzie składać wnioski i czy w ogóle mam szanse na otrzymanie tych dotacji.

Prosiłabym o jak najwięcej informacji.

P.S. I czy jeśli od października chciałabym zacząc naukę na studiach wyższych może to być tylko w trybie zaocznym czy dziennym ?

POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZELKĄ POMOC.

Piszesz o dofinansowaniu dla bezrobotnych? Jeśli chcesz z tego korzystać, to musisz się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotny. Świadczenie nie przysługuje studentom dziennym. Jeśli piszesz o środkach z UE, to zgłoś się do serwisu http://szukajeksperta.com/ - tam powinnaś zdobyć pomoc.

Zazwyczaj po zarejestrowaniu w urzędzie pracy można na drugi dzień starać się o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności. Udaj się do swojego urzędu i zapytaj czy mają już środki, czy przyznają dofinansowania i poproś o regulamin i wniosek do wypełnienia.

O takie środki trzeba się starać na początku roku bo potem ich już nie ma :(

sam tak miałem i naszczęscie był listopad kiedy się o tym dowiedziałem

więc poczekałem te 1,5 mc ale gdyby to był czerwiec to tylko dotacje z ue

witam! Mam 20 lat i chciałam ubiegać się o dotacje na otwarcie własnej działalności. W grudniu zarejestrowałam się w urzędzie. Kiedy bedę mogła starać się o dotację ???

Gdzie składać wnioski i czy w ogóle mam szanse na otrzymanie tych dotacji.

Prosiłabym o jak najwięcej informacji.

P.S. I czy jeśli od października chciałabym zacząc naukę na studiach wyższych może to być tylko w trybie zaocznym czy dziennym ?

POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZELKĄ POMOC.

Jeśli zamierzasz swoją działaność prowdzić na wsi bądź w miasteczku nie przekraczającym 5 tys. mieszkańców, to warto zastanowić się nad możliwością pozyskania funduszy w ramch PROW (Program Rozoju Obszarów Wiejskich), a konkretnie skorzystać z działania PROW 312: Tworzenie i Rozwój Mikorzedsiębiorstw. Jeżeli chcesz sie czegoś więcej dowiedzieć o tym programie, zachęcam do lektury artykułu: [link usunięty] . Co więcej, by sprawdzić o jakie konkretnie fundusze możesz sie ubiegać, warto skorzystać z wyszukiwarek dotacji. Bardzo przydatne narzędzie: [link usunięty]

Dotacje możesz dostać z różnych źródeł. Na założenie własnej działalności z UP i z Unii Europejskiej. Możesz także starać się o preferencyjne kredyty i pożyczki. Sprawdź sobie http://www.comperia.pl/forum . Jest tam sporo wypowiedzi ekspertów oraz osób, które starają się lub też już otrzymały takie dotacje. Warto o nie wnioskować, bo na prawde mogą bardzo pomóc przy nowym biznesie.

Witam,

Ciekawe artykuły na temat możliwych dotacji znajdziesz tutaj: http://www.twojeinnowacje.pl/dotacje-dla-naukowcow-rozpoczynajacych-kariere-naukowa

Generalnie zawsze jakieś warunki trzeba spełnić, ale może akurat znajdziesz swoją niszę :)

... W grudniu zarejestrowałam się w urzędzie...

Rozumiem, że mowa o rejestracji w Urzędzie Pracy. Jeśli tak, to dobrze, uczyniłaś pierwszy krok do otrzymania dotacji na otwarcie własnej firmy.

Po wszelkie informacje najlepiej zgłosić się właśnie do tego Urzędu Pracy. Znajdź tam dział (pokój), który zajmuje się dotacjami i wypytaj: czy trwa nabór na dotacje, czy masz szanse otrzymać (czasami trzeba spełnić jakieś określone warunki np. są dotacje dla 45+. Zapytaj o regulamin przyznawania dofinansowania, z jakiego programu idą pieniądze, jakie dokumenty musisz wypełnić i do kiedy itp.

Jeśli przewidujesz kłopoty w przebrnięciu przez urzędniczą biurokrację, to skontaktuj się z firmą, która wypełni wniosek za Ciebie.