Zaloguj się, aby obserwować  
Plamka

Jeżeli nie podstawka to co?

Recommended Posts

Córka wyrosła z obecnego fotelika i muszę wybrać się na zakupy. Z tego co przeglądałam internet dzieci w jej wieku (6 lat) podróżują na podstawkach. A Wy w co zainwestowaliście, macie jakieś alternatywne rozwiązania dla podstawek?

Podstawka choć bardzo popularna wśród rodziców mnie nie przekonała jako bezpieczne rozwiązanie dla dziecka w aucie. Jestem jednak za fotelikiem gdzie moim zdaniem dziecko jest bezpieczniejsze w razie kolizji. Co do innych rozwiązań to niestety nie znam żadnych.

Jeżeli nie podstawka to Smart Kid Belt ;) To takie nowe rozwiązanie w postaci pasa a właściwie nakładki na oryginalny pas bezpieczeństwa jaki masz w samochodzie. Skraca wysokość mocowania pasa, by szedł bezpiecznie od ramienia a nie przez głowę/szyję jak to mogłoby się zdarzyć przy tradycyjnym użyciu.  W testach zderzeniowych Pimotu wypadł całkiem ciekawie.

Podstawki są mało bezpieczne. Już właśnie te pasy wypadają ciekawiej i bezpieczniej dla dziecka. Oczywiście starszego. Sam producent podaje chyba, że to dla dzieci od 5 lat. Dla młodszych to zostaje tylko fotelik i najlepiej montowany tyłem do kierunku jazdy.

Dnia 5.07.2018 o 19:18, JacekB napisał:

Podstawki są mało bezpieczne. Już właśnie te pasy wypadają ciekawiej i bezpieczniej dla dziecka. Oczywiście starszego. Sam producent podaje chyba, że to dla dzieci od 5 lat. Dla młodszych to zostaje tylko fotelik i najlepiej montowany tyłem do kierunku jazdy.

Dokładnie tak. Nie zawsze jest też możliwość by wozić/nosić ze sobą tradycyjny fotelik. Czasami zdarzało mi się jechać do rodziny z dzieckiem pociągiem a na miejscu już miałam do dyspozycji samochód. Jechać z fotelikiem 8 godzin pociągiem to niezbyt fajny pomysł. Jeszcze z przesiadkami.

Podstawki tak, bo to przecież niczego się nie trzyma. Ale ten pas o którym wspomina MartynaZa wygląda całkiem ciekawie. Oglądałam go i moim zdaniem jest sensownym rozwiązaniem. Oczywiście uwzględniając starsze dzieck. Dla najmłodszych to tylko fotelik. I tu nie ma alternatyw.

podstawki są ok, jeśli nie chcesz zapłacić mandatu. ale w rzeczywistości w ogóle nie chronią one naszych dzieci. Tylko fotelik. szczególnie, przy zderzeniu bocznym. Nie ma szans żeby dziecko na podstawce przy zderzeniu bocznym wyszło z tego cało. Dużo o tym pisze taka blogerka, matka prezesa. Od długiego czasu walczy z mitami dotyczące byle jakich fotelików. Polecam lekturę.

fajny jest ten pas Smart Kid Belt, podchodziłam do niego sceptycznie ale siostra ma dla syna i na wakacjach używałam. Swojej córce też już kupiłam, na prawde konkretne urządzenie, ma dobre opinie, zabezpiecza dzieciaka w czasie jazdy w 100