Zaloguj się, aby obserwować  
JacekB

Brama garażowa - z napędem?

Recommended Posts

Zastanawiam się jaką bramę do garażu wybrać. Będzie w budynku ocieplonym (jedna bryła). Będę miał tam mały warsztat, więc fajnie jakby ciepło było zimą :) No i czy warto obecnie inwestować w napęd do garażu?

Wybierz produkt od Hormanna. Oni mają cepłe bramy segmentowe. Chyba nawet mają odpowiednią serię, która ma podwyższone parametry. Jest na pewno grubsza od takich tradycyjnych. A napęd to wygoda. Szczególnie jak wybierzesz grubszą i przez to cięższą bramę to napęd sporo ułatwia przy otwieraniu. Podziękujesz zimą siedząc w ciepłym aucie ;)

Napęd może i wygoda ale za to jaka ;) Oczywiście jak masz garaż osobno to już nie tak fajne ale jak masz garaż w jednym budynku z domem to wtedy wysiadasz już w cieple i wchodzisz do domu. Bez ubłocenia sobie butów ;) A produkty Hormanna naprawdę są dobrej jakości. No i ciepłe. Jak planujesz siedzieć w tym małym warsztacie, to warto pomyśleć o ciepłych rozwiązaniach.

Żałuję, że nie zainwestowaliśmy w napęd do bramy gdyż przydałby się w chwili gdy na dworze leje lub jest ziąb. Choć w napęd można zawsze zainwestować to jednak są większe koszty i ważniejsze wydatki.

W trakcie budowy garażu zakupiliśmy bramę uchylną z oferty Hormanna. Brama znakomicie się sprawuje,  najmniejszego problemu lecz niestety nie mamy napędu. Byłoby nam znacznie wygodniej, lecz mąż jakoś nie był przekonany do jego zakupu. Jednak po ostatniej ulewie, która go zmoczyła doszczętnie sam zaczął temat i muszę kuć żelazo póki gorące by dokonać tej inwestycji,

Dnia 16.07.2018 o 20:18, Plamka napisał:

W trakcie budowy garażu zakupiliśmy bramę uchylną z oferty Hormanna. Brama znakomicie się sprawuje,  najmniejszego problemu lecz niestety nie mamy napędu. Byłoby nam znacznie wygodniej, lecz mąż jakoś nie był przekonany do jego zakupu. Jednak po ostatniej ulewie, która go zmoczyła doszczętnie sam zaczął temat i muszę kuć żelazo póki gorące by dokonać tej inwestycji,

Napęd to niesamowita wygoda. Warto zainwestować w niego. Z czasem i mąż doceni to rozwiązanie ;)

Mąż zaczął już przeglądać dostępne napędy w Hormann więc mam nadzieję, że już niebawem będę korzystać z tego luksusu.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Tak prawdę powiedziawszy to brałem pod uwagę rozwiązania Hormanna. Oglądałem je na targach w Poznaniu i bardzo mi się spodobały. Ale zapytać zawsze można było ;)

Pamiętaj o napędzie, znacznie ułatwi codzienne użytkowanie. Wybór go w późniejszym terminie nie jest już taki prosty. Masz już już na oku jakiś model z ich oferty?

Kojarzy mi się, że Hormann ma ciepłe bramy segmentowe o większej grubości niż standardowe. Chyba nawet w nazwie było coś z "Thermo". Pewnie u siebie na stronie mają to opisane. Pamiętam, że kiedyś szukaliśmy informacji na ten temat i ich oferta wypadała najciekawiej. Może nie było to rozwiązanie najtańsze ale parametrami wypadało rewelacyjnie.

Jeżeli rozglądacie się za dobrą bramą garażową oraz automatyką do niej to zajrzyjcie na stronę http://www.rapi.com.pl Firma ta zajmuje się sprzedażą bram oraz automatyki do bram. Ich siedziba znajduje się w Warszawie.

Moim zdaniem warto. Możesz sprawdzić ofertę firmy www.camat.pl. Zajmują się sprzedażą i montażem automatyki do bram. Ja posiadam model By3500T do bram przesuwnych. Jest niezwykle wydajny, bezgłośny i niezawodny.