Zaloguj się, aby obserwować  
Kuracyja

Niewypełniony pit?

Recommended Posts

Witam. Generalnie to jestem w tym momencie przerażony i nie wiem co robić, mam w planach otworzyć sklep internetowy, ale na chwilę obecną ogarniam jeszcze wszystko - jako, że nie byłem ubezpieczony ani zatrudniony stwierdziłem, że założę jednoosobową działalność gospodarczą bo i tak mam zamiar ruszyć z biznesem na przestrzeni kilku miesięcy. Działalność założyłem w 2017 roku i nic nie sprzedawałem, płaciłem po prostu ZUS i ewentualnie zakupiłem jakiś towar z którego się nie rozliczałem, nie korzystałem z księgowego bo myślałem, że nie ma po co skoro jeszcze praktycznie nie ma sklepu. Przyszło do mnie pismo w dniu dzisiejszym, że mam w ciągu 7 dni stawić się w urzędzie i wyjaśnić dlaczego nie złożyłem pitu - nie wiedziałem, że muszę się rozliczać z samego zusu - jak to zrobić ? I jakie konsekwencję mogę ponieść

Według mnie nie należy się przede wszystkim denerwować. Wszystko jest do załatwienia. Przydatną wiedzę i konkretne wskazówki można z łatwością uzyskać w internecie. Oczywiście warto postawić na sprawdzone strony internetowe. Ja osobiście polecam tą: https://www.pitonline.pl/rozliczenie-pit-przez-internet/ Znajdziesz na niej informacje o tym w jaki sposób rozliczyć pit online. To niesamowicie wygodne rozwiązanie i bardzo proste.