robaczkowa

usługi kurierskie

Recommended Posts

Korzystacie czasem moze z usług kurierskich? Chodzi mi konkretnie o nadawanie przesyłki. jak w praktyce to wyglada? Jaką firme warto wziac pod uwage? Ktos podzieli sie wiedza?

Korzystałem z Siódemki w firmie, w której pracowałem i z Pocztexa. Dużo lepsza obsługa jest w Siódemce, kurier regularnie przyjeżdzał i odbierał przesyłki, większość spraw można było załatwić przez telefon.

Ja często zarówno nadaję, jak i odbieram paczki i korzystam z różnych firm. Póki co, nie miała żadnego problemu z tymi firmami. Czasem zawartość pozostawiała wiele do życzenia, ale to już zasługa nieuczciwego sprzedawcy a nie firmy kurierskiej.

a ja za to uważam, że w Polsce usługi kurierskie to coraz większe dno... nie chcą zabierać wielkich przesyłek i potem trzeba świecić oczami przed klientem, a opłaty są niemałe

Miałem okazję mieć punkt nadawania przesyłek kurierskich. Współpracowałem z byłym K-ex, Geis, DHL, GLS i innymi przewoźnikami.

Jeżeli ktoś planuje wejść w ten biznes to odradzam. Strzeżcie się tego jak ognia. Tych, którzy wysyłając przesyłkę wykupują  jej ubezpieczenie zapewniam, że w przypadku szkody lub zaginięcia dostaną po ostrych starciach z przewoźnikiem kilka złotych na otarcie łez w najlepszym przypadku, a w tym gorszym  stracą tylko nerwy i czas na spory sądowe.

Dopłaty do przesyłek już po ich dostarczeniu to standard. Przewoźnik w przypadku stwierdzenia niezgodności przesyłki z listem przewozowym powinien zawiadomić nadawcę o konieczności dopłaty. Tak się jednak nie zdarza. Przesyłka jest doręczana bez porozumienia z nadawcą, a po czasie dowiadujemy się, że trzeba dopłacić.  Książkę mógłbym napisać o przesyłkach kurierskich.

Jedna z moich przesyłek nadanych z Polski do Rosji przez UPS, utknęła w Moskwie na 7 miesięcy. Później ponoć wróciła do Warszawy gdzie była magazynowana kolejnych kilka miesięcy, a na koniec otrzymałem fakturę na dopłatę w kwocie 1800 zł pomimo, że przesyłka nie była zwrócona do nadawcy!

Hej Robaczkowa,

w przypadku odbiorów dużo zależy od Twojej lokalizacji. Polecam skorzystać z pośredników internetowych np https://www.globkurier.pl/ lub https://www.epaka.pl/. Możesz każdorazowo wybrać innego kuriera i otrzymasz tylko jedną fakturę. Przetestuj różnych kurierów i wybierz tego, który Ci pasuje.

Zależy czy zamierzasz nadać jedną przesyłkę czy korzystać z usług kurierskich regularnie. Warto poznać warunki współpracy u różnych dostawców . Wiadomo trafiają się różne sytuacje ale w większości współpraca przebiega bezproblemowo. Można ustalić konkretne godziny  czy dni odbioru paczek. Wybór jest duży  sprawdź jak dana firma działa w twojej okolicy. 

jeżeli jednorazowe strzały to polecam stronki gdzie można zamówić różnych kurierów jednym miejscu bo są niskie ceny. Jeżeli na dłuższą współpracę to warto zapoznać się z ofertą kilku firm i wybrać najkorzystniejszą. PS. Najtańsza nie zawsze będzie najkorzystniejsza 😉

Ja polecam skorzystać z taksówki. W Warszawie i Nieporęcie możesz spróbować taxi z Nieporętu np takie jak [link usunięty]  Szybko, tanio i całodobowo.

Zawsze zamawiając jakiś produkt przez internet, wybieram opcję kuriera i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów.

Biura serwisowane Warszawa www.optioffice.pl znajdują się w modnej i popularnej oraz rekomendowanej dzielnicy Warszawy w biurowcu o wysokim standardzie. Udostępniają prestiżowy adres do rejestracji firm w urzędach. Adres ten jest wizytówką wysokiej jakości proponowanych usług oraz buduje pozytywny wizerunek spółki w oczach jej klientów. Biura serwisowane Warszawa www.optioffice.pl oferują komleksową obsługę biurową, administracyjną i telekomunikacyjną. Zarządzają pocztą przychodzącą i wychodzącą, umawiają spotkania i przesuwają ich terminy, na czas dostarczają odbierane przesyłki i listy służbowe, jeśli trzeba przekierowują pod wskazany adres. Skanują maile, przechowują i systematyzują dokumentację biurową. Anonsują gości, podają kawę, wypełniają formularze, składają wnioski i wprowadzają zmiany do KRS, ZUS i US. Biura serwisowane Warszawa www.optioffice.pl to przede wszystkim przestronna przestrzeń biurowa z wyposażonymi już gabinetami i dostępem do kuchni oraz pokoju relaksacyjnego, a także profesjonalnie przygotowanych sal konferencyjnych, które służą do spotkań służbowych i eventów. Biura serwisowane Warszawa www.optioffice.pl tworzą idealne warunki do coworkingu i networkingu, co może skutkować nowymi, trwałymi i lukratywnymi współpracami. Biura serwisowane Warszawa www.optioffice.pl wspierają swoich klientów na każdym etapie ich działalności i czuwają nad przyjazną atmoferom do pracy.