Zaloguj się, aby obserwować  
Alsenas

Internetowy sklep elektroniczny

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Aktualnie przymierzam się do założenia własnego biznesu. Docelowo ma to być branża związana z elektroniką oraz informatyką. Na sam początek postanowiłem nie obarczać się zbyt dużym ryzykiem i nie inwestować zbyt dużo, żeby sprawdzić czy to wypali. Powiedzmy zakupiłbym kilkaset sztuk takich rzeczy jak słuchawki, PowerBanki, głośniki bluetooth z Chin na zasadzie OEM/ODM, czyli naklejam własne logo na produkty, które wytwarza jakaś chińska fabryka. Wkład finansowy nie przekroczyłby 2 000 PLN (Jeśli chodzi o sprzedawane produkty). Sprzedawałbym te urządzenia po cenach o kilka złotych niższych niż inne tego typu urządzenia. Chciałbym wiedzieć co wy o tym myślicie - ryzyko, szacowane koszty?

Moje wątpliwości:

• Zakładać własny sklep internetowy dla swoich produktów, czy na początku sprzedawać te przedmioty na allegro?
  • W jaki sposób ogarnąć serwis? Chodzi o to w jaki sposób klienci z całej Polski mają dostarczać swoje urządzenia do mnie i kto ma za przesyłkę płacić?
  • Podatki - czy mnie pożrą na samym początku? Na ile mam się przygotować?
  • Legalność - o czym muszę pamiętać? Jakieś pozwolenia i testy bezpieczeństwa?

Dodam jeszcze, że zaciekawił mnie ten rzekomy półroczny okres bez płacenia ZUS: https://mojafirma.infor.pl/biznes/prawo/konstytucja-dla-biznesu/2289631,Ulga-na-start-i-inne-zmiany-w-przepisach-ubezpieczeniowych-dotyczace-przedsiebiorcow.html

Sam pomysł uważam za ciekawy, ale właśnie trzeba rozsądnie gospodarować kosztami, np. podam prosty przykład - stosowanie zamienników do drukarek. W skali roku to naprawdę dużo jest. Tym bardziej, że teraz na rynku są dobre i wydajne zamienniki, np. Asarto. Spokojnie można użyć bez obaw o utratę gwarancji drukarki

Dobry pomysł, pracowalam w inter chipie, dobrze rozkminiony sklep, mozna zagladnac. maja dobra oferte i fajnie przejrzyscie wszystko przedstawione!

Dnia 6.04.2019 o 11:06, Daro80 napisał:

Dobry pomysl, ja pracowalem w inter-chip, super sklep, polecam zajrzec i rozeznac sie jak jest rozkminiony. 

Dnia 6.04.2019 o 11:08, kora89 napisał:

Dobry pomysł, pracowalam w inter chipie, dobrze rozkminiony sklep, mozna zagladnac. maja dobra oferte i fajnie przejrzyscie wszystko przedstawione!

Maja mega wysokie ceny..ale slusznie bo w stosunku do jakosci to ma sens. Goscie ktorzy tam pracuja znaja sie na swoim fachu !

Powodzenia!

kolega zaczynal podobnie - teraz ma fajny stacjonarny sklepik i nosi sie z otworzeniem filii.

niestety jesli chodzi o elektryke - to albo znajdziesz odbiorce posredniczacego [kogos kto to od ciebie kupi]... albo zostaniesz z duza liczba wlasnych nieznanych nikomu chinskich podrobek 😛

w kazdym razie - celuj w sprzety ktore sie faktycznie psuja - latwiej je zbyc za niskie ceny [czyli nie china-pady a karty sd... itd ;] ]

Ja już mam swój internetowy sklep elektryczny, od którego zamawiam niezbędne produkty i części. Polecam wam zajrzeć na stronę www.skonieczni24.pl Mają szeroki wybór sprzętu elektrycznego i niezłe ceny.

Jeżeli planujesz założyć sklep internetowy to na pewno musisz pomyśleć o odpowiednim zabezpieczaniu przesyłek. Klienci nie lubią dostawać uszkodzonego towaru. Polecam ci zajrzeć na stronę http://dx-tape.pl/ Od nich zakupisz materiały do zabezpieczania przesyłek.