Zaloguj się, aby obserwować  
dominikp

Import z Chin - Allegro

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Nie bardzo wiedziałem w jakim dziale umieścić moje zapytanie, więc jeśli źle trafiłem to proszę o przeniesienie. 

Zamierzamy z bratem założyć działalność gospodarczą. Mamy dobry dostęp do Chińskiej hurtowni, z której zamierzamy kupować np. zegarki i sprzedawać je w Polsce poprzez portal aukcyjny Allegro. Przewidywany miesięczny dochód to około 1500 PLN na osobę. Tutaj pojawia się kilka pytań.

1. Jaką formę opodatkowania powinniśmy wybrać? Czy ryczałt będzie dobrym wyborem? Jeśli tak to w jakiej wysokości? 3/18/19% ?

2. Co zrobić, żebyśmy na każdy sprzedany przedmiot mogli klientowi wystawić paragon lub fakturę jeśli sobie zażyczy?

3. Jeśli chcemy prowadzić tą działalność razem to powinniśmy osobno założyć działalności jednoosobowe i potem połączyć je w jakąś spółkę?

Bardzo proszę o pomoc. 

Pozdrawiam.

2. Jeżeli masz firmę do do każdej sprzedanej rzeczy musisz dać paragon lub fakturę do tego będzie Ci potrzebna kasa fiskalna lub oprogramowanie. 

3. Od razu spółka lub niech tylko jeden na start założy i zobaczycie co wyjdzie. Szkoda płacić 2xZUSY itd 

Jeżeli chcecie zająć się importem towarów z Chin to musicie znaleźć odpowiednią agencję celną, która wam w tym pomoże. Ja współpracuję z firmą http://www.notom.pl  Firma ta bardzo upraszcza import export towarów.

Myślę, że to dość ciekawy pomysł na biznes. Ja również zajmuję się importowaniem towaru z Chin. Od samego początku korzystam z usług firmy www.ideum.com.pl. Zajmują się m.in. pośrednictwem importowym, wyszukiwaniem dostawców oraz kontrolą towaru w Chinach. Jest to dla mnie duże ułatwienie i oszczędność czasu.

Możesz skontaktować się także z agencją celną www.agencjacelnakrakow.com.pl. Zajmują się w doradztwem celno-prawnym, importem/eksportem towarów, rejestracją podmiotów oraz podatkiem akcyzowym. Posiadają w tym zakresie dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Myślę, że będą w stanie udzielić Ci odpowiedzi na wszystkie pytania.