Zaloguj się, aby obserwować  
kropka45

Autoklaw do salonu kosmetycznego

Recommended Posts

Witajcie jakiej firmy polecacie autoklaw dla salonu kosmetycznego, i czy test to w ogóle konieczne? Szukałam troszkę w necie ale ceny naprawdę są przerażające:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konieczność racze to nie jest ale jakoś wolałabym mieć dobry sprzęt dezynfekujący niż narażać klientki na możliwość zarażenia się czymś. na pewno salon z brakiem takiego urządzenia długo nie pociągnie klientki wyczują braki. Jeśli nie masz pieniędzy to taki sprzęt zawsze możesz wziąć w leasing np na FineFactory masz taką możliwość także naprawdę zastanów się jeszcze nad tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mamy obowiązku posiadania tego urządzenia w salonie kosmetycznym, gdyż sterylizację możemy również zlecić zewnętrznej placówce. Jednakże posiadanie autoklawu zdecydowanie ułatwia naszą pracę.

Wybierając autoklaw do gabinetu kosmetycznego należy zwrócić uwagę na jego klasę sterylizacyjną. Zgodnie z europejską normą EN 13060 wyróżniamy trzy typy autoklawów:

  • Autoklawy klasy N
  • Autoklawy klasy S
  • Autoklawy klasy B

Tylko autoklawy klasy B spełniają wszystkie wymogi sanitarno-higieniczne, umożliwiają sterylizację wszystkich typów narzędzi. Cechą, która wyróżnia autoklawy klasy B jest zastosowana w nich frakcyjna próżnia wstępna. Umożliwia ona całkowite usunięcie powietrza dzięki cyklowi następujących po sobie impulsów próżni oraz wstrzyknięć pary wodnej. Jest to obecnie najskuteczniejsza znana technika sterylizacji, która umożliwia wyjaławianie każdego rodzaju wsadu. Autoklawy tej klasy są dodatkowo wyposażone w funkcję drukowania parametrów przeprowadzonych sterylizacji oraz cyfrowego zapisu danych, niezbędnego w prowadzeniu obowiązkowej archiwizacji.

Przy wyborze autoklawu należy zwrócić uwagę na pojemność komory sterylizacyjnej. Nie może być ona mniejsza od poddawanych sterylizacji narzędzi. Wszystko zależy wiec od tego, ile zestawów narzędzi posiadacie i ile usług z ich użyciem wykonujecie. Najlepiej zatem sprawdzić wymiary narzędzi a następnie dobranie autoklawu, którego tacka lub koszyk jest w stanie pomieścić jednocześnie kilka pakietów z naszymi narzędziami. Dobrze, jeśli wybierzemy pojemność pozwalającą na sterylizację kilku pakietów ze średniej wielkości narzędziami (cążki, kopytka, nożyczki, głowice, itp.) jednocześnie. Skraca to czas, który w ciągu dnia musimy przeznaczać na sterylizację, ponieważ możemy jednorazowo poddać sterylizacji wszystkie narzędzia, które będą wykorzystywane przez cały dzień pracy.

W ustawie o dozorze technicznym istnieje zapis obligujący nas do zgłaszania każdego autoklawu do kontroli. Autoklawy równe i poniżej 10 l zgłaszamy jednorazowo. Te powyżej 10 l. podlegają dodatkowo corocznym przeglądom technicznym. Aby dokonać zgłoszenia konieczne jest posiadanie pełnej dokumentacji wymaganej przez pracowników UDT. Są to: certyfikat CE autoklawu, deklaracja zgodności producenta, certyfikat zaworu bezpieczeństwa i rysunki techniczne komory sterylizacyjnej. Urządzenie powinno posiadać tabliczkę znamionową z informacją o producencie, modelu, dacie produkcji i znakiem CE oraz zawór bezpieczeństwa z takim samym numerem seryjnym jak na certyfikacie.

Te wszystkie dokumenty zawsze powinny być przypisane jednemu urządzeniu i zawsze powinieneś ich wymagać od sprzedawcy podczas zakupu.

Po zakupie nowego autoklawu należy również poinformować o tym właściwą terytorialnie jednostkę sanepidu. Pokieruje ona nas we właściwym kierunku, zlecając wykonanie testu biologicznego o nazwie Sporal A. Sprawdzając nowy autoklaw sanepid również może poprosić nas o dokumentację autoklawu. W szczególności o certyfikat CE. Sprawdzanie autoklawu testami biologicznymi ma charakter cykliczny. Sanepid poinformuje więc nas przy pierwszej wizycie, jak częstych kontroli będzie oczekiwać w stosunku do naszego urządzenia.

 

 

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zapoznać się z ofertą sklepu Dan Lab:

https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/autoklawy/

W sklepie powinni zrobić Wam wycenę. 

Na pewno warto wczytać sie w to jakie parametry ma kupowane urządzenie. Kupując autoklaw, należy w pierwszej kolejności warto zastanowić się co będzie sterylizowane oraz ile będziemy sterylizowali pakietów. W mniejszym salonie kosmetycznym będą uzywane o wiele inne autoklawy niż w dużym laboratorium.  W przypadku dużych ilości płynów, znajdujących się w większych pojemnikach, optymalnym rozwiązaniem będzie autoklaw pionowy o dużej pojemności komory.

Jednak do salonu kosmetycznego polecam autoklawy poziome. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę tutaj - wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl

Koszty wejścia w temat są wysokie, ale zdecydowanie warto je podjąć. Dlaczego? Bo wejście w ten biznes wcale nie jest proste, a klienci oczekują najwyższej jakości. Nie zapewnisz jej, to nie będziesz mieć zainteresowanie. Ludzie chcą płacić za konkret, nie za byle co. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Wczytywanie...
Zaloguj się, aby obserwować