Recommended Posts

Działająca od 10 lat firma w branży marketingu turystycznego poszukuje wspólnika.

Bardzo dochodowy i pewny biznes który chcemy dalej rozszerzać.

witam chetnie dowiem się o szczegółach współpracy - mam dobre kontakty z Hiszpańskim biurem turystyczny o specyfiznej formie działania dla wybranej klienteli więc może coś wspólnie wymyślimy jakąś wspólpracę  albo sami coś w Hiszpanii uruchomimy -poisadam rezydenturę co pozwala mi legalnie działac w tym kraju - pozdrawiam Jarek

Witam nie jestem handlarzem i nigdy nie byłem alemyślę że moglibyśmy spróbować coś tymi autami z Hiszpanii - mogłbym zająć się pozyskiwaniem i wyszukiwaniem aut,wstępną oceną techniczną na podstawie wstępnych oględzin nawet z mechanikiem Hiszpańskim robieniem fotografii aut i przesyłaniem Panu do analizy ,spisywaniem potencjalnych umów Handlowo-prawnych zakupu takich samochodów z Hiszpanami w języku Katalońskim czy Hiszpańskim a jest to bardzo ważne bo język kataloński jak i hiszpański należą do grupy języków romańskich. Kataloński jednak nie jest, jak wielu uważa, dialektem hiszpańskiego. Jest to zupełnie odrębny język i często używany jako podstawowy w tym rejonie nawet w urzędach Państwowych.Bracelona i jej rejony leżą blisko granicy Francuskiej więc jest to miasto najbliższe do Polski co skraca transport ewentualnie samochodów. Mogę w razie potrzeby organizować coś z rejonó Valencji czy Alicante choć to 500 km dalej od Bracelony. W razie potrzeby przyprowadzać także na kołach samochody z Hiszpanii ,wiąże się to jednak także z wykupieniem tablic tranzytowych i wyrejestrowaniem auta w Hiszpanii, co można załatwić jedynie w Madrycie w urzędzie Dirección General de Tráfico (DGT) koszt to chyba 20 euro a musi Pan wiedzieć że z Barcelony do Madrytu jest 625 km w jedna stronę to ponad 5 godzin jazdy autem. Biorąc pod uwagę formalności, szybszym i tańszym rozwiązaniem będzie opłacenie transportu na lawecie kilku aut na raz. Myślę że najlepsze oferty to oferty poflotowe i od prywatnych właścicieli a nie z komisów gdzie ludzie wstawiają auta zjeżdżone na maksa bez ważnych przeglądów ale przegląd można zawsze zrobić to koszt 25-50 euro.Musi Pan wiedzieć że w Hiszpanii nie obowiązują wzory umów kupna-sprzedaży aut, jednak rekomenduje się, by znalazły się w nich następujące dane:
Dane osobowe obu stron: nazwisko, numer identyfikacyjny, adres,
Szczegóły samochodu: marka, model, numer podwozia, tablice rejestracyjne),
Cena
Specjalne cechy samochodu (jeśli przeszło inspekcję techniczną, odczyt licznika kilometrów, dodatki itp.),
szczegóły dotyczące właściwej jurysdykcji (sąd właściwy w sprawach sporu)
Płatność może zostać zrealizowana gotówką, o ile kwota nie przekracza 15 tys. euro. W przypadku wyższych kwot w Hiszpanii można jedynie zapłacić przelewem.Zapewne Pan wie, że warunki atmosferyczne W Hiszpanii powodują, że karoseria samochodów nie jest tam, tak podatna na działanie wilgoci, więc nawet w wiekowych egzemplarzach rzadko widać rdzę tyle że auta sa często zarysowane bo nikt tam nie przywiązuje wagi do stanu lakieru i maja to w dupie.Co Pan na to ???? jakies propozycje ? A tak wogóle jest Pan handlarzem aut ? ma Pan jakies swoje komisy czy jak to wygląda ? Mam nadzieję że to nie jest tajemnica bo dla mnie najważniejsza jest uczciwość a szemrane interesy nie wchodzą w grę bo jestem człowiekiem po 50 - ce i szczeniackie wybryki czy parcie do sukcesu za wszelką cenę nie interesują mnie .Pozdrawiam