Zaloguj się, aby obserwować  
jou400

Skończyłe szkołę fryzjerską,

Recommended Posts

Witam , ukończyłem szkołę na ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie, mam zawód  fryzjer, dostałem już kilka ofert , jutro idę na rozmowę o pracę, zastanawiam się czy ciężko

założyć swój zakład fryzjerski? Jaki trudności mogę napotkać, bo powiem szczerze to moje marzenie założyć swój zakład fryzjerski.

Współpracowałem już z kilkoma osobami, które zakładały salony fryzjersko-kosmetyczne. Wszystko zależy od kapitału, jakim dysponujesz. Z pewnością będzie potrzebował również lokalu w dobrym miejscu, co może generować dość wysokie koszty na początek działalności. Do tego dochodzi odpowiednie przystosowanie lokalu do aktualnych wymogów (chyba że znajdziesz lokal, który jest już zatwierdzony przez odpowiednie instytucje). 

Ważne, żebyś miał doświadczenie, portfolio i bazę klientów, którzy przyjdą do Twojego salonu. Dofinansowanie na start możesz uzyskać z urzędu pracy. 

Dnia 20.08.2018 o 10:24, jou400 napisał:

Na razie zatrudniłem się , może będę po cichu dawał do mnie kontakt klientom?

To może być rozwiązanie. Lepiej jednak, żeby klienci chcieli do Ciebie przychodzić ze względu na jakość usługi i obsługi, a nie tylko dlatego, że ich do tego namawiasz.

Dnia 31.08.2018 o 19:56, jou400 napisał:

Tylko jak dużą bazę danych klientów trzeba mieć ,aby to miało sens?

Musisz wiedzieć, jakie masz koszty, jak wyceniasz poszczególne usługi, ilu klientów przyjdzie do Ciebie na daną usługę etc. Wówczas będziesz mógł oszacować, jak dużą bazę na początek będziesz potrzebował. 

Dnia 11.09.2018 o 13:44, Michał Jezierski napisał:

Musisz wiedzieć, jakie masz koszty, jak wyceniasz poszczególne usługi, ilu klientów przyjdzie do Ciebie na daną usługę etc. Wówczas będziesz mógł oszacować, jak dużą bazę na początek będziesz potrzebował. 

To chyba trzeba kogoś od rachunkowości zatrudnić?

Dnia 27.09.2018 o 19:34, jou400 napisał:

To chyba trzeba kogoś od rachunkowości zatrudnić?

Na początku takie szacunki można przygotować samodzielnie. Później zdecydowanie warto zatrudnić biuro rachunkowe, które zajmie się całą księgowością.