Zaloguj się, aby obserwować  
marcin009

Oprogramowanie sklep internetowy

Recommended Posts

Orientuje się może ktoś, czy jest dostępne gdzieś oprogramowanie do sklepu internetowego z pełnym pakietem obsługi? Od segregacji produktów, przez tworzenie bazy korespondencji z klientem, pełną obsługą magazynu, itd? No taka totalna full opcja, niechby program moich marzeń ogarniał za mnie cały ten bałagan. Namiętnie szukam od dłuższego czasu, ale to co jest w ofercie różniastych firm po pierwsze nie ma moje ogarnianie rozumowe a po drugie wiem, ze wymagam, ale trochę oszaleli z kosztami takich bajerów. 

To prawda, że czasem generują wyskie koszty, bez właściwie możliwości sprawdzenia, co tak naprawdę program oferuje, a często się jeszcze okazuje, już po opłaceniu abonamentu, często na kilka miesięcy w przód, że ewidentnie nie radzimy sobie z programem, a wsparcia technicznego w naszym pakiecie brak ;) Ileż to ja pieniędzy i nerwów już straciłem na takie historie. Ale można złapać programy darmowe, lub z wersjami testowymi, na których na pewno popróbujesz jaka opcja najbardziej Ci odpowiada. 

16 godzin temu, gandalf napisał:

To prawda, że czasem generują wyskie koszty, bez właściwie możliwości sprawdzenia, co tak naprawdę program oferuje, a często się jeszcze okazuje, już po opłaceniu abonamentu, często na kilka miesięcy w przód, że ewidentnie nie radzimy sobie z programem, a wsparcia technicznego w naszym pakiecie brak ;) Ileż to ja pieniędzy i nerwów już straciłem na takie historie. Ale można złapać programy darmowe, lub z wersjami testowymi, na których na pewno popróbujesz jaka opcja najbardziej Ci odpowiada. 

A miałeś do czynienia z czymś takim co sprawdziłoby sie w wersji podstawowej do obsługi sklepu który ma w zasadzie na chwilę obecną w magazynie około 450 różnych produktów? Oczywiście za chwilę będzie tego więcej, ale jeżeli program będzie spelniał moje oczekiwania i realnie ułatwi i uporządkuje mi pracę to jestem za niego gotowy bardzo dużo zapłacić. Aczkolwiek podejrzewam, że musiałbym korzystać z kilku powiązanych ze sobą programów/urządzeń, bo raczej wszystkiego w jednym to ja nie znajdę za chiny,a  nawet za chiny ludowe ;)

Cieszę się, że masz świadomość tego, że za coś takiego należy zapłacić no i bez przesady, że nie da się tego wszystkiego skorelować w jednym miejscu, bo oczywiście, że się da. Ja korzystam z sellingo proponuję przejrzeć możliwości i cennik, nie jestem pewien czy samodzielnie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie :) No ale generalnie na początku korzystałem z wersji darmowej, po miesiącu stwierdziłem, że przydałoby mi się jednak od czasu do czasu wsparcie techniczne, chociaż jest to mega intuicyjne i proste w obsłudze. 

Powiem Ci tak, że poświęciłem wczoraj sporą część wieczoru żeby przejrzeć to co mi podpowiadasz, i jest to całkiem sensowne rozwiązanie, pakiety są jasne, program sam w sobie wydaje mi się być bardzo intuicyjnym. Pozwiedzałem sobie demo i wg mnie ma to mega sens. Ale jak to się stało, że ja nigdzie w sieci na to wcześniej nie wpadłem, przecież nie funkcjonuje to od wczoraj? Serio wygląda to mega profesjonalnie. A powiedz mi jaka jest awaryjność takiego programu? Bo rozumiem, że mam do niego dostęp w zasadzie z każdego komputera z którego mi się podoba? 

Dnia 5.09.2018 o 10:38, marcin009 napisał:

Powiem Ci tak, że poświęciłem wczoraj sporą część wieczoru żeby przejrzeć to co mi podpowiadasz, i jest to całkiem sensowne rozwiązanie, pakiety są jasne, program sam w sobie wydaje mi się być bardzo intuicyjnym. Pozwiedzałem sobie demo i wg mnie ma to mega sens. Ale jak to się stało, że ja nigdzie w sieci na to wcześniej nie wpadłem, przecież nie funkcjonuje to od wczoraj? Serio wygląda to mega profesjonalnie. A powiedz mi jaka jest awaryjność takiego programu? Bo rozumiem, że mam do niego dostęp w zasadzie z każdego komputera z którego mi się podoba? 

zgadza się, logujesz się przez swój panel skąd chcesz i kiedy chcesz. Jeżeli chodzi o awaryjność to znikoma w zasadzie, ja przez miesiąc potrzebowałem pomocy technicznej jak wprowadzałem nowe produkty do magazynów i łączyłem kilka sklepów pod program, to bardziej mi pomagali dojść co gdzie nadusić niż miałem problemy z samym programem. Ale uważam, że te kilka zł różnicy to żadna różnica za coś tak sprytnego i zmyślnego. Popróbuj. Powodzenia :)

Prestashop to jedna z najlepszych platform zakupowych więc zdecydowanie polecam. W internecie są różne rankingi na ten temat i można poczytać.

Nie wiem jaki duży jest twój sklep internetowy ale jeśli zamierzasz mieć większa ilość towaru który będziesz przechowywać w magazynie to przy wyborze warto się zastanowić jak ten program będzie współpracował z innymi rozwiązaniami.  nie wszystkie programy z sobą dobrze działają. A przecież najlepiej żeby wszystko dało się zintegrować.

nie jestem pewien czy autor pytal o prestashopa.. bo poza towarami na froncie to nie ma w nim zadnej obslugi magazynowej - sorry ale wklejanie excella ze stanem magazynowym to nie jest odbsluga magazynu [ o korespondencji nie wspomne 😛 ]

osobiscie korzystalem z inserta - warto sprawdzic.. aczkolwiek taki fullhouse to brzmi bardziej jak jakis autorski erp - warto zapytac np takiego comarcha co maja u siebie w tym temacie [maja xt] ale musisz wczesniej wylistowac sobie co masz/ czego oczekujesz  -bo wyceny sa rozne.

obecnie pracuje na gsuite [tak -google] z gsheets na makrach polaczonych zapierem z moimi sklepami - dziala jak marzenie [zrobione pode mnie] - zawsze online i jeszcze polaczone z mailem za pomoca streak crm

ale dla mniej hardcorowych rozwiazan - pipeline i excell wystarcza 🙂