Kropkar

Dotacja z EU - jaka forma działalności

Recommended Posts

Witam.  Słowem wstępu:

1. Przygotowuję wniosek o dofinansowanie z UE. Wniosek musi byc zlozony przez jakąś formę działalności gospodarczej, nie osobę indywidualną.

2. Wniosek złożony będzie w listopadzie (czyli wówczas działalność musi być zarejestrowana).

3. Jeśli nie uda się pozyskać dotacji, będę chciał zamknąć działalność, a jeśli się uda, to będę ją rozwijał

4. 'Walka' o pozyskanie dotacji może się przeciągnąć aż do Maja-Czerwca (czyli 7-8 miesięcy)

Generalnie zależy mi na tym aby działalność była założona tylko do tego aby móc formalnie ubiegać się o dofinansowanie, w związku z tym chciałbym maksymalnie móc zredukować koszty jej prowadzenia. Czy w związku z tym:

- wg nowych przepisów mogę nie płacić ZUSu przez 6 miesięcy (listopad - kwiecień)? (nigdy nie prowadziłem żadnej formy działalności w PL);

- czy jedynymi kosztami jakie bym wówczas ponosił (zakładając brak jakichkolwiek wydatków / przychodów) byłoby obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne (przyjechałem z UK, nie pracuję, nie mam w PL ubezpieczenia)?

- mogę nie mieć wynajętego biura, a działalność tylko zarejestrowaną pod jakimś adresem np księgowego (to odbioru koespondencji itd)? Nie posiadam własnej nieruchomości.

- czy może istnieje jakaś inna forma prowadzenia działalności dzięki której nie będę musiał ponosić niepotrzebnych kosztów; Ewentualnie co polecicie aby  maksymalnie zredukować koszty.

- ile czasu zajmuje dopełnienie formalności aby otworzyć działalność / zoo / (inną zalecaną formę)

Serdecznie pozdrawiam!