freelancer

Prowadzicie własną działalność?

146 postów w tym temacie

Topic dla tych, którzy nie boją się dzielić z innymi swoimi przeżyciami i doświadczeniami z kręgu prowadzenia własnego biznesu. Tutaj także możecie radzić innym, mniej doświadczonym albo początkującym (takim jak ja), którzy dopiero zaczynają myśleć o założeniu własnego interesu.

Ile w tym siedzicie, jak zmieniło się Wasze życie - piszcie wszystko :)

Ja co prawda dopiero zaczynam, więc póki co więcej inwestuje niż zarabiam, ale jest ciekawie - na pewno mi się nie nudzi ;) Potrzeba do tego dużo pracy i zacięcia, bo dośc łatwo jest się zniechęcić i zrezygnować. Jak zmieniło się moje życie? Wciąż jestem pod telefonem i kobieta narzeka, że wszystko co robię jest poświęcone firmie ;) Ale jakie wyjście, jeśli chce się zarobić na jej ciuszki i szminki? :D

Ja swojego czasu prowadziłem wysyłkowy serwis internetowy. Może nie powiem konkretnie czym się zajmowałem, ale było ciężko ;)

Ogólnie to zrezygnowałem z tego, bo nie przynosiło mi to oczekiwanego dochodu, a nie chciało mi się dłużej męczyć, bo jednak każdy weekend spędzony przed monitorem. teraz planuje inny, bardziej pomysłowy i efektywniejszy biznes, ale wciąż szukam i nic znaleźć nie mogę...

Pozdrawiam ;)

Zajmowałem się niedawno drukarnią i świadczyłem usługi papiernicze, ale była to bardzo mała działalność i zdecydowałem, że ją zamknę, bo nie przynosił mi oczekiwanych rezultatów ;)

teraz planuje coś nieco większego - więcej w temacie Pomysł na Biznes.

Moi rodzice prowadzili działalność gospodarczą, a dokładnie sklep spożywczy. Po 3 latach niestety zbankrutowali, zostały tylko długi. Teraz ja planuje robic coś na swój rachunek, a oni mi to chcą wypersfadować.

Ja mam pytanie o ten sklep z butami - a jakie masz buciki - jakieś luksusowe,, czy raczej tanie. Interesuje mnie , bo koleżance padł sklep z super butami, ale teraz pozostalości sprzedaje na aukcjach w necie.

Moi rodzice prowadzili działalność gospodarczą, a dokładnie sklep spożywczy. Po 3 latach niestety zbankrutowali, zostały tylko długi. Teraz ja planuje robic coś na swój rachunek, a oni mi to chcą wypersfadować.

To że im się nie udało nie oznacza ze tobie tez sie nie powiedzie. Jedną z najtwardszych zasad biznesu jest to ze nie mozna brać przykładu z ludzi którzy odniesli porazkę. Porozmawiaj z rodzicami ale nie pytaj ich o radę w biznesie. spytaj ich jakie poełnili błędy ze ich interes upadł tak abys ty nie popełniła tych samych. Wyciągnij wnioski. Ucz sie od tych którzy odnieśli sukces. Nie słuchaj tych którzy odniesli porazke tylko zastanów sie dla czego ją poniesli.

BartegG masz rację, ja sama mam takie doświaczenie - padła mi pierwsze wydawnictwo i wiem, gdzie był b łąd - u mnie są teraz dwie zasady : żadnych spółek z obcymi, chociaż nawet zaprzyjaźnionymi osobami. Druga nie rezygnować jak jest zastój!!! Teraz wróciłam do wydawania , w lutym debiut i zobaczymy

BartegG masz rację, ja sama mam takie doświaczenie - padła mi pierwsze wydawnictwo i wiem, gdzie był b łąd - u mnie są teraz dwie zasady : żadnych spółek z obcymi, chociaż nawet zaprzyjaźnionymi osobami. Druga nie rezygnować jak jest zastój!!! Teraz wróciłam do wydawania , w lutym debiut i zobaczymy

No właśnie, a jakie doświadczenia macie ze znajdowaniem wspólników? Bo w pojedynkę biznesu sie nie robi... "Tylko" zatrudniacie pracowników?

własna firma, działalność gospodarcza to super sprawa bo jesteś panem swojego czasu. Wiąże się to jednak często również z ponadprzeciętnym stresem. Nie rozumię, też dlaczego osoby prowadzące działalność obojętnie czy zarobią 10tys czy 1500zł muszą płacić stały zus w wysokości około 900zł. to jest chore i to powinno się zmienić.

Witam polecam Wam bardzo fajne programy do prowadzenia firmy zarówno dotyczące księgowości, jak i prognoz oraz ocen. Dzieki nim łatwiej Wam będzie prowadzić różnego typu zestawienia, które z pewnością ułatwią dogląd tego, co ważne, czyli zarobków i strat.

Ja czytałam o tych programach na forach i dzieki temu właśnie się skusiłam i powiem szczerze. że nie żałuję. Użytkuję m.in.: Pełną Księgowość - wersja dla Windows, Analizę finansową w Excelu, Faktury Express 6 2010.

nie wyobrazam sobie juz teraz funkcjonowania mojej firmy bez tych programów, neizwykle proste w obsłudze i łatwe w użytkowaniu, dają wiele możliwości.

Najważniejsze jest też to, że nie trzeba czekać ani płacić za kuriera, bo program dostajemy na dysk w ciągu dosłownie 15 minut!!!

Może ta informacja przyda się komuś, kto dopiero rozpoczyna przygodę z firmą.

Ja zakupiłam programy na analizafinansowa.net

Polecam i pozdrawiam

Maria

Ja w naszej pierwszej rodzinnej firmie zajmującej się organizowaniem szkoleń postanowiłam zadbać o detale. Nie mam zacięcia marketingowego ale wyczucie i dobry gust, który jest ważny w prowadzeniu każdej działalności. Początek to przygotowywanie projektu firmowego logo umieszczonego na wizytówkach i pieczątkach dzięki niezawodnemu jak się potem okazało AMB :) Skończyło się z kolei na na budowaniu przestrzeni w biurze i organizowaniu relaksującego wystroju, bardzo tanim kosztem.

Obecnie mam dodatkową działalność gospodarczą (oprócz pracy na etacie) z moimi znajomymi. Zajmujemy się szeroko pojętym marketingiem i reklamą, ale w ich "kreatywnych" formach, których jednak nie zdradzę :) Przyznam, że bardzo dużo daje doświadczenie wyniesione z pracy, a także cechy takie jak rzetelność i obowiązkowość. Poza tym korzystam również z oprogramowania zoho crm, które mam tutaj w stopce, gdyż pomaga mi ono w zarządzaniu klientami. To szczególnie ważne by mieć wszystko poukładane w takiej firmie, by sprawnie działała. Nie wiem jeszcze jak będzie wyglądać przyszłość, ale staram się kłaść nacisk na to by udało się mi tę działalność rozwinąć, jeżeli nie uda mi się pogodzić obowiązków "na dwóch frontach" to wtedy z czegoś zrezygnuję.

Jeżeli chodzi o wspólników to nie można do końca mówić, że robienie biznesu ze znajomymi to strzał w stopę. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Ja prowadzę działalność z ludźmi najbardziej mi zaufanymi i wiem, że w drugą stronę jest tak samo. Mimo, że jest jeszcze kilka przedsiębiorczych osób, które dobrze znam to jednak ich cechy nie pozwalają na to, bym mógł z nimi współpracować...

Przy działalności jest tylko jeden problem, o którym ktoś już wspomniał. To te cholerne składki na ZUS. jak zarabiasz ciągle dobrze to nie ma problemu, ale wystarczy 2 -3 miesiące załamki w biznesie np. okres letni i wakacyjny, aby składki skutecznie zmotywowały ciebie do szukania etatu.

Owszem fajnie jest być sobie szefem i panem, ale wtedy ZUS jest twoim władcą. :ph34r:

wszystkim zainteresowanym zakupem kasy fiskalnej do swojej działalności polecam profesjonalne centrum sprzedaży centrumkasiarzy.pl - Szeroki wybór kas i drukarek fiskalnych, punkty sprzedaży i serwis w całej Polsce!

Chciałbym ostrzec osoby, które już założyły, lub założą działalność gospodarczą przed pismem, które przesyła krajowy rejestr pracowników i pracodawców. Otrzymałem takie pismo miesiąc po zarejestrowaniu działalności i gdybym nie miał możliwości zapytania o to księgowego, to prawdopodobnie zapłaciłbym im 115 zł. Opłata nie jest obowiązkowa i nie warto tego płacić.

Przecież ten rejest to jest jeden wielki wałek. Granie na naiwności przedsiębiorców. Trzeba podchodzić do tego bardzo krytycznie i z dużą ostrożnością!

prowadzę od ponad roku i jestem bardzo zadowolony, codziennie spotyka mnie coś nowego, rozwijam się, czego nie mogłem powiedzieć o pracy na etacie, na początku było trudno, bo musiałem bardzo zacisnąć pasa, zrezygnowałem ze stacjonarnego biura na rzecz czegoś takiego jak wirtualne biuro, nie zatrudniłem pracowników - wszystko robiłem sam nawet po 14-16 h dziennie, na początku jest ciężko, ale jak sie przetrwa pierwszy rok to już potem z górki

Największą zaletą prowadzenia włąsnej działalności gospodarczej jest dyspozycyjność tj. sami decydujemy o godzinach pracy, ale faktycznie jak wspomniał lancelot na początku wszystko spoczywa na naszych barkach i dobra jest jakby krótksza. Początki bywają trdune i oczywiście należy przygotować się na to, że firma nie od razu zacznie przynosić dochód, jednak dobry biznesplan i prawidłowo wykonana analiza rynku pozwoli wyjść z tej sytuacji. Wśród minusów oczywiście jest stres i odpowiedzialność, wiele młodych firm upada, trzeba być przygotowanym na każdą sytuację.

http://www.mddp-bc.pl

Tak jak koledzy wyżej napisali pierwszy rok - ten okres - jest najtrudniejszy, bo trzeba poświęcić czas i pieniądze na zdobywanie klientów poprzez reklamę i akwizycję. Tak, trzeba ruszyć tyłek, wyjść ze swojej strefy komfortu i zdobywać klientów, jeśli ktoś ma z tym problem to nie wróżę dobrze.

Jakby nie było to początkowy okres to droga rozkwitu, praca zaczyna cieszyć kiedy klientów przybywa. Po tym czasie przychodzi nadmiar obowiązków, potrzebne są ręce do pracy i to moim zdaniem jest najtrudniejszy okres, bo znaleźć dobrego i uczciwego pracownika, który pracuje nie tylko kiedy jestem w pobliżu, ale zawsze się stara. Wy jakie macie doświadczenia z zatrudnianiem? Ja mam problem z zaufaniem.

Ja mogę doradzić to aby inwestować w szkolenia - jest to bardzo ważne ponieważ dzięki temu zyskujemy wiedzę, która przydaje nam się na co dzień. Jest to zdecydowanie najlepsza inwestycja jaką możemy ponieść ;)

Polecam poszukać sobie darmowych szkoleń w sieci. Ja ostatnio korzystałem w portalu bogatyumysł.pl gdzie znajduje się największa w sieci baza specjalistów z różnych dziedzin.

Tutaj jest filmik o tym w jaki sposób można łatwo rozkręcić swój biznes:

Na sam początek polecam poczytać sobie o motywacji i asertywności. Pomoże nam to nakierować swoją energię na dobre tory.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się