freelancer

Prowadzicie własną działalność?

Recommended Posts

Dobry manager nie powinien mieć problemu ze sprawnym prowadzeniem swojej działalności. Powinien przede wszystkim dbać o płynność finansów a gdy tej nie ma, to korzystać z możliwości z systemu bankowego. Słyszeliście o kredytcie obrotowym na rachunku bieżącym bądź na rachunku kredytowym? Dzięki tej opcji, mimo braku płynności możemy dalej funkcjonować i czekać na zapłatę od kontrachentów.

Pomysł o firmie zrodził się chyba po kolejnym kryzysie w pracy. Pracowałam dość długo, ale i ciężko. Urodziłam dziecko, miałam dużo spraw w domu i nie miałam siły pracować po godzinach. Fakt faktem, zarabiałam dosyć sporo, ale jakim kosztem. Kiedyś moja szwagierka rzuciła w przelocie, że jak tak dobrze znam się na pomocy przy ślubach (bardzo często pomagałam moim koleżankom) to czemu nie założyć firmy. Trafiłą w punkt. Oczywiście, długo się nad tym zastanawiałam, ale spróbowałam i nie żałuję. Mam czas i dla córki i dla męża, robię to co lubię, zarabiam całkiem sporo i nie narzekam. Trzeba tylko przypilnować wszystkich formalności i na to najlepiej zwracać uwagę od początku. Bo zaniedbałam, powierzyłam księgowość córce koleżanki, która dopiero zaczynałą i później nie wiedziałam co z czym i miałam niemałe kłopoty. Mąż znalazł w internecie biuro, któe się tym zajmuje i pojechałam wszystko dogadać. od tamtej pory współpracuję tylko z finanspolem i na razie nie mam żadnych problemów, a firma się rozkręca.

Jeśli poszukują Państwo informacji na temat zakładania firmy oraz małych i średnich przedsiębiorstw zapraszam na bloga http://blog.biuri.pl/. Blog jest bogaty w merytoryczne oraz praktyczne informacje związane ze współczesną przedsiębiorczością. Pośród wpisów znajdziecie Państwo bardzo dużo wiedzy związanej z budowaniem swojej działalności. Poza tym wskazówki zawarte na blogu mogą ułatwiać podejmowanie decyzji w kwestiach ewidencji podatkowej czy też CSR.

Dobrze się prowadzi działalność jak ma się wynajęte wirtualne biuro, naprawdę dużo codziennych spraw odchodzi. W biurze OfficeZone jest obsługa faksowa, obsługa telefoniczna/mailowa, przesyłanie korespondencji firmowej i innych waznych dokumentów.

Ja coraz bardziej dojrzewam do założenia własnej działalności, miałem sporo pomysłów, ostatnim była franczyza pod logo CUK, ale powiem tak szczerze, że na początek to jednak chcę spróbować sił jako ich niezależny doradca. Nic nie inwestuję, a sam siebie sprawdzę jak mi będzie szło. Może za pół roku , rok znowu wrócę do tematu franczyzy, wtedy też łatwiej mi pewnie będzie te 15 tysięcy na start wyłożyć, a teraz musze trochę podpatrzyć i uczyć się od bardziej doświadczonych w prowadzeniu działalności.

Ja prowadzę na obniżonym ZUSie na razie, koszty mam niewielkie bo dodatkowo firmę zarejestrowałem w wirtualnym biurze w OfficeZone i płacę jakieś 90zł miesiecznie wiec ogóle koszty prowadzenia firmy obniżyły mi się o jakieś 300%. Polecam OfficeZone jedno z lepszych biur, bezpieczne i bardzo pomocne.

Ja długo szukałem odpowiedniej luki dla swojego biznesu. Według mnie jednym z najważniejszych sposóbów na odniesienie sukcesu jest zapoatrywanie sklepu w sprawdzonych hurtowniach. Sam korzystam z takiej www.eromed.pl , wiadomo że zadowolony klient chętniej wraca do sklepu gdzie nabył towar który spełniał jego oczekiwania! no i poleca taki sklep znajomym co daje dodatkową reklamę! trzeba mieć odpowiedni pomysł na biznes aby wypalił!:)

Topic dla tych, którzy nie boją się dzielić z innymi swoimi przeżyciami i doświadczeniami z kręgu prowadzenia własnego biznesu. Tutaj także możecie radzić innym, mniej doświadczonym albo początkującym (takim jak ja), którzy dopiero zaczynają myśleć o założeniu własnego interesu.

Ile w tym siedzicie, jak zmieniło się Wasze życie - piszcie wszystko :)

Prowadzę własną firmę od prawie dwóch lat. W lutym przechodzę na większy zus. Pewnie bardziej się to odczuje niemniej będzie warto ponieważ dochody są duże. Znacznie wyższe niż na etacie. Oczywiście wiąże się to z większym zaangażowaniem. Musiałem na własną firmę przeznaczyć o wiele więcej wolnego czasu.

Jednak teraz z perspektywy widzę,że było warto. Nie wiem czy obecnie mógłbym już pracować u kogoś. Wolę sam sobie być szefem ;)

Może zainteresuje Was strona:

http://stworzbiznes.com.pl/

Znajduje się tam kilka ciekawych artykułów na temat własnego biznesu. Warto jest sobie zerknąć.

Ja jeszcze nie prowadzę ale pracuję i bardzo przydaje mi się w pracy oprogramowanie do zarządzania firma online Offigo, dość często z tego korzystam i dzięki temu mam porządek w ważniejszych sprawach bo czasem można się było pogubić.

Większość moich znajomych, w tym ja jesteśmy bardzo zadowoleni z własnej firmy. Trzeba tylko dobrze zacząć. Tutaj http://cenabiznesu.pl/prowadze-biznes/jak-zalozyc-firme są szczegółowe informacje na temat założenia firmy. Warto z nich skorzystać Serwis Cena Biznesu przydaje się również w codziennym życiu. Są tam artykuły o prawie podatkowym czy też o HR.

Rozpoczynam poszukiwanie siedziby dla swojej raczkującej firmy konsultingowej w Poznaniu. Czy ktoś z Was, osób bardziej doświadczonych, mógłby mi podpowiedzieć, jak się za to zabrać? Słyszałem, że warto skorzystać z takich internetowych map biur http://www.officemap.pl/search/list/?city=poznan. Czy macie doświadczenie z tego typu wyszukiwarkami? Chciałbym znaleźć lokal w budynku, który spełnia takie standardy jak: klimatyzacja czy czujniki dymu oraz znajduje się w bliskim sąsiedztwie centrum miasta.

Na pewno zgodzicie się ze mną, że prowadzenie własnej DG to ogromne wyzwanie. Nie mniej jednak jeżeli się uda, to satysfakcja będzie ogromna. Myślę sobie, że na początek świetną opcją jest sklep online i tak w zasadzie możemy stać się jego posiadaczami bardzo szybko, korzystając z takiego rozwiązania jak magento , przy czym mamy tutaj cały szereg udogodnień, chociażby w zakresie stworzenia ciekawej strony wizualnej sklepu.

A jak sobie radzicie z codziennymi napięciami i stresem? Wiadomo prowadzenie własnej firmy to ogromna odpowiedzialność i dobrze jest mieć jakąś odskocznię. Ja myślę, że warto uprawiać sport taki aktywny manager, czy szef, jest zdecydowanie bardziej wydajny. Jak nie wierzycise to sprawdzcie to sobie na http://www.injob.com/pl/pl/career-plan/menedzer-na-sportowo , im wcześniej zaczniecie tym lepiej dla waszego samopoczucia i zdrowia.

fajnym wspomagaczem do własnej działalności są takie kalkulatory http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulatory sama z nich korzystam kiedy wyliczam kilometrówkę firmową :) wiadomo koszt paliwa, przejechane kilometry to wszystko można potem odliczyć od podatku i zmniejszyć i tak za duże daniny dla państwa.

Własny sklep internetowy się liczy? Ale dość ciężko mi idzie pozyskiwanie nowych klientów, zastanawiam się czy nie zatrudnić http://socialpedia.pl/ do obsługi social media mojej firmy, jednak brakuje mi kogoś zorientowanego w temacie a zdecydowanie taniej mnie to wyniesie niż zatrudnienie nowego pracownika.

Własna działalność ma swoje plusy jak i minusy ale to pewnie jak wszystko w życiu. Ja już założenie jej mam dawno za sobą i owszem korzystałam z dotacji ale było to tyle lat temu więc zapewne teraz już wiele rzeczy wygląda inaczej. Mogę tylko podpowiedzieć, że jak już ją prowadzisz to warto skorzystać z usługi faktoringu z regresem Nie masz zblokowanej płynności finansowej i możesz swobodnie inwestować dalej swoje pieniądze-uważam to za lepsze rozwiązanie niż np. kredyt.