freelancer

Prowadzicie własną działalność?

Recommended Posts

Posłużą o ile będą konserwowane odpowiednio. U nas sklep internetowy wrze pelną parą ale niestety szybko się okazało, że jest pare rzeczy do poprawy, wprawdzie jeśli chodzi o  oprogramowanie a nie sprzęt..no ale jednaak jest to jakoś uciążliwe

moim zdaniem oprogramowanie łatwiej zmienić niż sprzęt ;) jego nie oddasz do sklepu, chyba że się pobawisz w sprzedaż ze stratą. A z oprogramowania na abonament możesz zrezygnować w dowolnej chwili, to i próbować można jeśli jest zły - wymieniać. A czego konkretnie szukasz?

Dnia 8/15/2018 o 11:45, xxyy napisał:

moim zdaniem oprogramowanie łatwiej zmienić niż sprzęt ;) jego nie oddasz do sklepu, chyba że się pobawisz w sprzedaż ze stratą. A z oprogramowania na abonament możesz zrezygnować w dowolnej chwili, to i próbować można jeśli jest zły - wymieniać. A czego konkretnie szukasz?

To zależy - pracowałem dla firmy, która miała złożony system, że niczego nie dało się ruszyć bez ruszania 2-3 innych programów. Uwierz, w takiej sytuacji łatwiej zmienić sprzęt. :)

Co do własnej działalności - tak, prowadzę. Ogólnie branża e-handlu - doradztwo, analityka i reklama.

Własny biznes wiąże się z podjęciem pożyczki lub kredytu. Warto w takiej sytuacji skorzystać z doradcy finansowego, który poradzi co i jak wziąć, żeby nie wejść na przysłowiową minę.  Ja jakiś czas temu byłam na takiej konsultacji w Będzinie w biurze na Bena finanse-slask i super mi doradzili. 

Kilku rzeczy, aktualnie najbardziej czegoś, co mi posłuży do ogarniania w jednym miejscu sprzedaży ze sklepu internetowego i allegro jednocześnie, bo mam dwa konta i wszystko się chrzani w tym, co teraz mam i zamiast ułatwiania dochodzi mi kolejny problem...

Od siebie polecam ten www.sellasist.pl bo sam pracuję na nim już ponad rok i sprawdza się bardzo dobrze. Cena niska nawet na tle konkurencji ale i żeby podwyższyli to bym został bo wart każdego grosza wydanego. Dużo ułatwień, no w sumie jak w każdym ale najważniejsze, że aktualizują, wprowadzają nowości różne, promocje itd więc wiadomo że warto.

Dzięki, sprawdzam właśnie co i jak chyba rzeczywiście się zdecyduje bo widzę że nie trzeba od razu wwalać się w abonament tylko można za darmo korzystać bez ograniczeń czasowych. wyświetleń ani obrotów u mnie jeszcze dużych nie ma także w sam raz.

Właśnie jeżeli chodzi o księgowość to jak najbardziej polecam współpracę z biurem rachunkowym. Płacimy, ale mamy pewność, że rozwiązania księgowe naprawdę będą robione tak, jak powinny. Tu polecam kontakt z Biuro Rachunkowe Jadwiga Adamus z Warszawy. Bardzo dobra księgowa, z dużym doświadczeniem ,sprawnie poruszajaca się w gąszczu przepisów

Posiadam własną firmę, jednak mało brakowało, a musiałabym ją zamknąć przez brak klientów. Udało mi się jednak znaleźć agencje https://solv.pl/uslugi/, która zajęła się dla mnie marketingiem internetowym, w ten sposób pozyskałam sporo nowych klientów. 

W kwestii szkoleń to najgorzej uwierzyć, ze właśnie wszystko się wie i nie potrzeba już nam wiedzy. A tym czasem rynek się zmienia, klienci się zmieniają, zmieniają się realia prowadzenia firmy. Stąd potrzeba szkolen. Mogę z własnego doświadczenia polecić te sprzedażowe i z rozwoju osobistego z Fundacji Fortis. Są merytoryczne, praktyczne, ciekawe, prowadzący widać, że mają ogromną wiedzę w dziedzinach, w których się wypowiadają

Drukarnia, o której ktoś tu wspominał to całkiem dobry pomysł na biznes. Wiem to bo sam się zdecydowałem w to wejść. Jeżeli wy też macie zamiar się tym zająć to polecam wam nawiązać współpracę z firmą www.topsa.pl Firma ta oferuje zaopatrzenie dla przemysłu papierniczego.

80 proc. zysków trafia na lokaty, a reszta na XTB, gdzie dzielę portfel na surowce, akcje i walutę. Jak mi to wychodzi? Całkiem nieźle. Więcej zarabiam na tym 20 proc. kapitału, ale nie zamierzam zmieniać proporcji – jestem zadowolony z efektów. Też nie od razu doszedłem do tego, jak rozsądnie i z zyskiem gospodarować kapitałem.

Wiem, że wiele księgowych decyduje się teraz na prowadzenie własnych biur rachunkowych. Mają do dyspozycji specjalne oprogramowanie dla biur rachunkowych takie jak to https://mojebiuro24.pl/  , więc prowadzenie działalności jest dużo łatwiejsze. Biuro działa online, narzędzia wspomagają kompleksową obsługę, do tego zagwarantowane jest wsparcie ekspertów. Osoby pracujące w branży powinny sprawdzić, bo moim zdaniem to dobra droga. Tym bardziej, że okres próbny jest darmowy.

Bez dwóch zdań przy współczesnym stopniu skomplikowania przepisów na pewno warto, a w zasadzie to trzeba mieć naprawdę dobrą ksiegową (biuro rachunkowe). Bez tego łatwo się pomylić, a potem mieć kłopoty. Ja mogę Wam podsunąć kontakt do sprawdzonego przeze mnie biura Abacus z Warszawy. Mieszczą się na ul. Lanciego. Polecam współpracę, jest kompleksowa i 0 kłopotów

Bez względu na to, który z pomysłów na biznes postanowicie zrealizować, warto rozważyć coraz bardziej popularną w Polsce metodę finansowania biznesu – https://www.monevia.pl/najpopularniejsze-zrodla-finansowania-przedsiebiorstw/ czyli faktoring lub mikrofaktoring. Wszelkie potrzebne informacje są wyśmienicie opisane na stronie firmy specjalizującej się w tego typu usługach - więc ja może ograniczę się do najbardziej podstawowych aspektów. Po pierwsze, to idealne rozwiązanie właśnie dla małych firm, także i tych zupełnie mikro, kiedy faktury są wystawiane jeszcze na małe kwoty. W związku też z tym, że są to kwoty mniejsze, niż przy standardowym faktoringu, to też jest o wiele mniej formalności do załatwiania, jest to opcja tańsza, a przede wszystkim – wszystko można załatwić on-line. Możemy to z powodzeniem potraktować jako rozwiązanie, które jest konkurencyjne dla papierów dłużnych albo kredytów.

Ja prowadzę własną działalność. Ostatnio miałem sporo problemów ze znalezieniem rzetelnych pracowników. Na szczęście trafiłem na agencję pracy www.beetsma.pl Oni znaleźli mi dobrych pracowników.

Tak czytam powyższe wpisy i widzę, że nie byłam sama w poszukiwaniu pracowników którzy będą naprawdę rzetelnie podchodzić do swoich obowiązków. Sama jako pracodawca staram się, aby zapewnić godziwe warunki pracy. Wiele razy przekonałam się o tym że często to nie wystarczy. Postanowiłam więc skorzystać z usług firmy która prowadzi rekrutację, wyszukuje najlepszych kandynatów, w tym za granicą. Okazuje się, że to strzał w dziesiątkę, bo nie trafiali do mnie przypadkowi ludzie którzy chcieli sobie na chwilę popracować a raczej osoby nastawione na cel w danej branży w której chcieli się rozwijać. Zrobiłam reserch m.in. w śród takich artykułów https://www.kadryplus.pl/filip-aryanowicz-o-leasingu-pracownikow-oraz-outsourcingu-procesu-rekrutacji/ i udało mi się skompletować zespół który teraz sie właśnie rozwija i razem tworzymy firmę. Grunt to dobra współpraca i zaangażowanie. 

Jak zakładasz firmę musisz to warto zawczasu pomyśleć o dobrej księgowej, która zajmie się  nasza księgowością.  Ja mam taką księgowa w biurze w  PIMAG we Wrocławiu.  Biuro oferuję usługi z zakresu  m.in. : prowadzenie pełnej księgowości (Księgi Handlowe) lub prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów, pomoc przy rejestracji firmy, odbiór dokumentów od klienta,reprezentowanie klienta przed organami podatkowymi w zakresie bieżącej obsługi księgowej, prowadzenie pełnej obsługi Kadrowo - Płacowej, prowadzenie rejestrów VAT, prowadzenie ewidencji Środków Trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

Wracając do tematu długów..... Nie wiem czy wiecie ale nawet jeśli jest się przedsiębiorcą to jest możliwe ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Chociaż wiele osób myśli, ze jest to możliwe jedynie w sytuacji jeśli nie prowadzimy firmy oraz jesteśmy osobą prywatną. Więcej informacji o tej rzeczy jest na tej stronie:

https://upadlosc-konsumencka.biz.pl/zlozenie-wniosku-o-ogloszenie-upadlosci-przez-przedsiebiorce/

Na stronie jest opisane w jaki sposób powinno się złożyć wniosek, jednak dla prawidłowego wniosku polecałabym skontaktowanie się z prawnikiem bo jedynie prawnik będzie w stanie doradzić nam w jaki sposob opracować wniosek tak aby był wypełniony w sposób prawidłowy oraz nie został odrzucony przez sąd.

Po ogłoszeniu upadłości wkracza syndyk, który rozdysponuje majątek na osoby, które potrzebuja należności. 

Tutaj http://www.spolka-w-organizacji.pl jest blog dla tych, którzy myślą o tym, aby swój biznes prowadzić w firmie spółki. Jest tam poruszonych naprawdę wiele kwestii. Blog prowadzą prawnicy. Warto sobie poczytać jak wygląda prowadzenie spółki, z jakimi problemami prawnymi przyjdzie się zmierzyć. Znajdziecie tam wiele cennych wskazówek. 

Ja mam swój własny zakład lakierniczy. Biznes całkiem nieźle się kręci. Jeżeli też chcecie się tym zajmować to skontaktujcie się z firmą www.spectravent.pl Od nich zakupicie wszelki niezbędny sprzęt do prowadzenia lakierni.

Zaczęłam biznes odrazu po szkoleniu Toniego Robbinsa, naładował mnie wiedzą i energią! Jadę w następnym roku znowu do Birminghamu na szkolenie "Unleash the Power Within". 21-24 Maja 2020 będzie tam. Polecam polecam polecam!