fooosy

Nauka angielskiego

Recommended Posts

jesli uczysz sie jezyka od podstaw(zakladam ze angielskiego raczej nie zaczynasz od zera, ale mowie na podstawie doswiadczen z nauka innych jezykow, a znam ich kilka i wiem jak to jest zaczynac:)) to najlepiej nie samemu, tylko albo w szkole, na kursie, z kims kto wytlumaczy gramatyke

a potem mozna juz samemu, polecam wkuwanie slowek, zmudna to praca, ale wierz mi owocuje, z 200 slowek moze i zapametasz 30, ale 30 to juz duzo

a potem zostaja konwersacje gadac, cwiczyc, sluchac radia online, telewizja, gazety czytac

ja proponuje zakupic porządną książke do nauki języka ang zwykłego lub biznesowego i poswięcic 1,5 gdz dziennie na każdy temat. Mozna załatwić sobie też korepetycje indywidualne, ale proponowalbym raz na 2 tyg. aby powtórzyc material ktory sami przerobiliśmy lub przygotować sobie jakies teksty do sprawdzenia. Nie ma co placic za korepetycje przygotowywane przez korepetytora. Tak od razu możemy zweryfikować co sprawia nam trudnośc a co jest proste do nauki :)

jesli uczysz sie jezyka od podstaw(zakladam ze angielskiego raczej nie zaczynasz od zera, ale mowie na podstawie doswiadczen z nauka innych jezykow, a znam ich kilka i wiem jak to jest zaczynac:)) to najlepiej nie samemu, tylko albo w szkole, na kursie, z kims kto wytlumaczy gramatyke

a potem mozna juz samemu, polecam wkuwanie slowek, zmudna to praca, ale wierz mi owocuje, z 200 slowek moze i zapametasz 30, ale 30 to juz duzo

a potem zostaja konwersacje gadac, cwiczyc, sluchac radia online, telewizja, gazety czytac

Zgadzam sie całkowicie , robiłam tak samo z tym że zaliczyłam jeszcze kurs na wyjezdzie -cudowny tydzien w Londynie ze http://www.sprachcaffe.com/polski/kursy_angielskiego/kursy_angielskiego_londyn.htm bardzo ten wyjazd mi pomógł, jeżeli chodzi o konwersacje-swobodne mówienie.

W skutecznej nauce najważniejsza jest przede wszystkim systematyczność. Bez niej nie ma w ogóle sensu zaczynać. Musimy pamiętać, że nikt nie wbije nam słówek do głowy i sami musimy się na nich skupić. Jest to podstawa każdego języka i nie ma innego sposobu, jak po prostu wkuć je na pamięć.

z doświadczenia wiem, że warto zwrócić uwagę na taki rodzaj nauki, który skupia się na mówieniu, ponieważ to komunikacyjna znajomośc języka obcego ma największą wartość

Mnie sporo dały wyjazdowe kursy jzykowe

Takie wakacje połaczone z nauka, ale opłacalne

Tu masz fajną ofertę [link usunięty] - dwa razy od nich byłem w Londynie , ekstra sprawa

W skutecznej nauce najważniejsza jest przede wszystkim systematyczność. Bez niej nie ma w ogóle sensu zaczynać. Musimy pamiętać, że nikt nie wbije nam słówek do głowy i sami musimy się na nich skupić. Jest to podstawa każdego języka i nie ma innego sposobu, jak po prostu wkuć je na pamięć.

W 100% się z Toba zgadzam. Systematyczność oraz ambicja jest niezbędne do nauki języka angielskiego. Pamietam jak jak zaczynąłem uczyć się języka. Początki zawsze są trudne. Osobiście korzystałem z metody 5S - jest to nowatorska technika nauki języka angielskiego. Pozwoliła mi ona usystematyzować sobie dzienną ilość przyswjanej wiedzy. Pomagała utrwalić słówka, wyrażenia czy gramatykę. Ponad to dużo praktyki czyli oglądanie filmów po angielsku, rozmowy na skype po angielsku czy na czatach. W mojej pracy bankowca angielski jest niezbędny, a jego znajomość u siebie mógłbym ocenić na poziomie zaawansowanym.

W Polsce chodziłem na wiele kursów, ale postepy były marne. Może za wyjątkiem lekcji z native speakerami, ale to i tak było mało, 1 czy 2 lekcje w tygodniu. Moim zdabniem najskuteczniejszy sposób nauki to wyjazd za granicę, np. do Anglii. 2 lata temu byłem na takim kursie: [link usunięty] i "przełamałem lody". Rok temu był miesiąc na Malcie, a teraz planuję wyjazd znów do Anglii. Największe postepy sa w komunikacji - mówieniu i rozumieniu. Tylko należy unikać Polaków na takich kursach, żeby nie rozmawiać po lekcjach po polsku.

Ja uczyłam się metodą callana i chyba jest ok ;) oprócz tego zawsze przy sobie miałam kartki ze słówkami, które przeglądałam w trakcie podróży

Ja też byłam ze Sprachcaffe, ale na Malcie. Całe 2 tygodnie mówienia wyłącznie po angielsku pod okiem native speakera. No i cudowne wakacyjne miejsce. Szkoła ma tam nawet własny basen. [link usunięty]

Zapisałam się na kurs przez Skype www.szkola-shamrock.pl. Codziennie miałam zajęcia z lektorem w domu i w 3 miesiące opanowałam angielski na poziomie podstawowym. Polecam

Samodzielna nauka jest ok ale w taki sposób nie poznamy języka na tyle aby porozumiewać się swobodnie w obcym kraju. Najważniejsze są rozmówki a przecież nie da sie nauczyć rozmawiać z komputerem albo książka.

Tak więc polecam zainteresować się ofertę szkół językowych ponieważ aktualnie na wakacjach jest prowadzona rekrutacja na zajęcia w nowym semestrze.

Tutaj: [link usunięty] jest dobra szkoła językowa gdzie prowadzone są takie zajęcia.

Przy zapisie do dnia 31 sierpnia oferują dużą promocję ponieważ można zyskać zniżkę w wysokości ponad 10% oraz komplet darmowych podręczników.

Wydaje mi się, że najlepiej jednak nauczyć się języka za granica. Mam wielu znajomych, którzy wyjechali za pracą na kilka miesięcy i po powrocie mówią dobrze po angielsku, a przede wszyskim swobodnie. Mnie zawsze dodpada blokada, nie umiem nic powiedzieć, wstydzę się.

Sądzę że angielskiego najlepiej jest się uczyć już od najmłodszych lat. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyswoić sobie jak najwięcej, ponieważ z wiekiem człowiekowi wiedza gorzej wchodzi do głowy. Warto więc posyłać nasze dzieci na http://angielskiprywatnie.pl/, gdyż dzisiaj jest on wymagany na każdym kroku i ciężko bez jego znajomości dostać pracę.

Ja ostatnio natrafiłam na stronę [link usunięty] , gdzie można skorzystać z darmowej lekcji języka z lektorem, a później kontynuować. Jak dla mnie taka lekcja online, super sprawa.

Angielski już opanowałam, więc aktualnie zabieram się za kontynuację nauki hiszpańskiego. Planuję zapisać się na jakieś prywatne korepetycje, to chyba najlepszy sposób na efektywną naukę.

Ja ostatnio dowiedziałam się o nowym sposobie nauki, w postaci wyjazdu w Polskę na coś w rodzaju obozu, gdzie posługuje się jedynie językiem angielskim. Efekt wydaje się przynosić podobny do wyjazdu za granicę, a koszt na pewno o wiele niższy. Opcja moim zdaniem bardzo ciekawa i nie droga! Macie tutaj: http://nativesplanet.com/ propozycję tego typu wyjazdu, zerknijcie!

Myślę, że warto naukę angielskiego rozdzielić na dwie grupy - nauka języka angielskiego branżowego oraz nauka języka angielskiego uniwersalnego. O tyle, ile uniwersalny angielski jesteśmy w stanie sami przyswoić, czy to z anglojęzycznych filmów i seriali, czy z samodzielnej nauki słówek, wyrażeń i gramatyki, to o tyle języka branżowego jest dużo trudniej się nauczyć. Według mnie w takiej stytuacji lepiej będzie korzystać z pomocy czy to szkół językowych czy firm szkoleniowych np. tego typu jak INNPuls - http://www.tae.innpuls.pl/.

Muszę zgodzić się z Wiktorią - ostatnimi czasy rośnie znaczenie branżowego/specjalistycznego języka obcego. Mi w pracy póki co jest potrzebne http://besttext.pl/, ale mam nadzieję, że uda mi się w takim stopniu zaznajomić z językiem, że już nie będzie potrzebne.

W wielu firmach konieczna jest współpraca z takim biurem. Zwłaszcza jeśli podpisują umowy między krajami - wtedy dokumenty muszą być sporządzone po angielsku w dodatku w sopecjalistycznej jego odmianie.

Myślę, że dobrą opcja jest w tym przyadku http://escs-katowice.pl/angielski-dla-firm/. Wiele szkół daje swym klientom możliwość nauki w ich siedzibie z dojeżdżającym tam lektorem. Jest to bardzo wygodne dla pracowników, którzy nie muszą tracić czasu na dojazd do szkoły, żeby się uczyć.