Zaloguj się, aby obserwować  
Bebczak

Umowa o dzieło.

Recommended Posts

Witam!

Mam takie małe pytanko w maju mam zamiar zająć się dodatkowym zajęciem a za tym idzie otworzenie działalności.

Moja mama jest emerytką jeżeli ona otworzy działalność i ja podpisze z nią umowę o dzieło to ona płaci składkę zdrowotną w wysokości 243zł i tyle ponieważ jest zwolniona z innych.

Natomiast ja pracuje sobie spokojnie nie muszę płacić składek oraz mama tez jest zwolniona z opłaty za mnie?

Jedynie co zostaje to podatek jeżeli oczywiście będą zyski.

Fakturki i pieczątki oczywiście na mamę wszystko.

Napisałem na forum aby się upewnić czy to tak wygląda jak opisałem.

Proszę o jakieś podpowiedzi aby uniknąć opłat ZUS ponieważ składki mam odprowadzane z mojego zakładu pracy.

Dziękuje i pozdrawiam.

Gość Radek

No i jak z tą Twoją działalnością? Otworzyłeś? Jeśli potrzebujesz jeszcze pomocy w tej kwestii to zgłoś sie do Breslau Finance Group. To są bardzo pomocni doradcy, doświadczeni i z pewnością pomogą Ci w załatwieniu wszelkich formalności, podpowiedzą coś praktycznego. Kontakt znajdziesz na breslaufinance.pl

Możesz też przez dwa lata prowadzić działalność na siebie, z niższym zusem, a po tych dwóch latach, jak skończy się okres tej ulgi zusowej (daj spokój oddawać 1200 zł co miesiąc i później tych pieniędzy na oczy nie zobaczyć na emeryturze) przepisać firmę na mamę.

Jeśli z kolei chodzi o księgowość i itp. to masz takie opcje np. http://www.infakt.pl/ albo możesz skorzystać ze stacjonarnego biura rachunkowego.

Zostaje ci zatem samo prowadzenie firmy i skupienie się na tym