freelancer

Najlepsza książka o biznesie?

Recommended Posts

Książki, które zostały wymienione to chyba najbardziej "medialne" książki motywacyjne zwłaszcza "Bogaty ojciec, biedny ojciec". Jest to wartościowa pozycja, ale nie przypisywałbym jej aż takiej wagi - jest to moim zdaniem dobra książka motywacyjna, ale ze stosunkowo niewielką ilością konkretnych rad.

Polecam:

- Marketing Europejski [link usunięty] - bardzo przystepnie i "dla ludzi" napisany podręcznik akademicki, bardzo wiele można się z niego nauczyć

- [link usunięty] - Piotr Majewski, również bardzo przystępnie napisana książka dotycząca e-biznesu, promowania stron internetowych, podstaw copywrithingu, podstaw marketingu

- Analiza techniczna rynków finansowych - John J. Murphy - obowiązkowa pozycja dla grających na giełdzie

Ja polecam książki

Kamil Cebulski "Efekt motyla": Świetna książka, uświadomiła mi, że pierwszy krok jest najważniejszy. Bez niego nic nie osiągnę. A właśnie ludzie najczęściej snują wielkie plany a nie rąbią nawet tego jednego kroku.

Frank Bettger "jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie": Historia człowieka który od marnego sprzedawcy stał się jednym z najlepszych ludzi w swoim fachu. Aby osiągać coraz więcej trzeba się doskonalić, cały czas się uczyć.

Marszałek Nikodem "Motywacja bez granic": Świetna książka o motywacji, jak zachować motywacje, jak pozbyć się negatywnej motywacji.

Brian Tracy "Zjedz tę żabę": Książka o zarządzaniu czasem z której dowiesz się jak nie marnować czasu i działać jak najskuteczniej.

Przeczytałem jeszcze kilka innych książek, ale te najlepiej do mnie przemawiają.

Cała seria Bogatego ojca, "Czas na e-biznes" P.Majewskiego, "Marketing internetowy" E. Frąckiewicz

Ogólnie ja stosuję taką zasadę, że wiedza(książki) to najlepsza inwestycja.

Mam zgromadzonych kilkadziesiąt książek na temat biznesu, marketingu czy ekonomii, które wywarły ogromny wpływ na to kim jestem.

Czytać czytać i czytać:) Szkoda tylko, że tak mało osób to robi. Ile lepiej by mogła wyglądać nasza gospodarka gdyby Bogaty Ojciec był lekturą obowiązkową:)

Ile lepiej by mogła wyglądać nasza gospodarka gdyby Bogaty Ojciec był lekturą obowiązkową

Pewnie niewiele lepiej :) Kto chce coś zrobić ze swoim życiem to i tak zrobi, nikt na siłę nie uczyni z hydraulika biznesmena ;)

W sumie racja:) Ale jednak pomogła by zmienić myślenie wielu ludzi. Skończyły się czasy gdzie wykształcenie czyniło bogatym.

Istnieje z pewnością wiele książek motywujących, opisujących różne procesy zarabiania i mówiące o biznesie. Które z nich przeczytaliście i które wydają się Wam najlepsze. Chodzi o takie książki, które dały Wam moralnego kopa i nastawiły Was pozytywnie, a jednocześnie wiele o tej maszynce zwanej biznesem nauczyły. Proszę o propozycje.

Prawda jest taka,że najwiecej w tej tematyce ma do powiedzenia Joe Vitale. Przede wszystkim jego wiedza i można śmiało stwierdzić nauka podparta jest praktykę. O czymś to świadczy,ze najwięksi biznesmeni tego świata szkolą się u niego, prawda? A tak na marginesie to można juz dostać materiały za jego szkolenia jakie miało miejsce w Warszawie wc czerwcu

Ja osobiscie bardzo polecam ksiazki w stylu Bgaty ojciec, biedny ojciec, sekret itd...Bo owszem, mozna przeczytac wiele innych pozycji o tym jak dobrze promowac strony www, ksiazki, e-booki itp, jak trafiac teksem do ludzi itd. itp. ale bez wewnetrznej motywacji, wiary w to co sie robi i odpowiedniego podejscia, ktore jest nastawione na oczekiwanie wszystkiego co najlepsze w zyciu, niewiele sie osiagnie...

Pamietam wiele zdan z filmu jak i ksiazki o sekrecie, natomiast w tym momencie przytocze takie:

Twoja obecna sytuacja, to jak wygladasz, gdzie pracujesz, ile zarabiasz itd. jest scisle zwiazane z tym jak myslales o zyciu i o sobie w ostatnim czasie.

Warto sie nad tym zastanowic...

--

[link usunięty]

Przeczytałem wiele książek, z których ciężko wybrać tę najlepszą, ale polecam książki Briana Tracy (szczególnie Maksimum Osiągnięć)

Jedną z pereł jakie mogę również polecić jest - "jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie?" Frank Bedger

Ostatnio na rynku pojawiła się nowa książka "Jak Budować Multi Level Marketing" Ivo Toman.

Autor opisuje mechanizmy,które determinują sukces w biznesie MLM. Książkę polecam tym ,którzy chcą mieć profesjonalny i stabilny biznes.

----------

[link usunięty]

Teraz wyszła nowa książka, bodajże pod koniec stycznia, i wydaje mi się, że jest warta uwagi. Idealna dla tych, którzy zakładają/planują/chcieliby założyć własną firmę. Mam namyśli książkę Adama Grzesika "Ekspert biznesu. Jak wymyślić, stworzyć i prowadzić zyskowny biznes bez środków na start" dostępna na [link usunięty] tytuł mówi sam za siebie, od siebie dodam, że są w niej przykładowe pełne biznesplany i dużo ćwiczeń. Pan Adam Grzesik to 100% praktyk biznesu, więc nie ma tam niesprawdzonych teorii.

Teraz wyszła nowa książka, bodajże pod koniec stycznia, i wydaje mi się, że jest warta uwagi. Idealna dla tych, którzy zakładają/planują/chcieliby założyć własną firmę. Mam namyśli książkę Adama Grzesika "Ekspert biznesu. Jak wymyślić, stworzyć i prowadzić zyskowny biznes bez środków na start" dostępna na [link usunięty] tytuł mówi sam za siebie, od siebie dodam, że są w niej przykładowe pełne biznesplany i dużo ćwiczeń. Pan Adam Grzesik to 100% praktyk biznesu, więc nie ma tam niesprawdzonych teorii.

Dziękuję za link do tej książki Ekspert biznesu. Jak wymyślić... , zamówiłam bo chciałabym może coś swojego otworzyć ale właśnie z środkami kiepsko. Mam nadzieję że się przyda :)

Przeczytajcie ksiazke "Chłopcy od Google''a"George Beahm jest do kupienia w matrasie za 23zl całkiem tanio, dlugo jej szukalem i znalazlem tylko w Matrasie, ksiązka o założycielach internetowego giganta Google

Czytanie książek o biznesie na niewiele się zda. Nikt bowiem nie ujawni swoich sekretów. Musimy mieć doskonałe pojęcie o świecie, o tym co się dzieje wokół nas. Na stronie Edutorial są http://edutorial.pl/warto-czytac/najlepsze-ksiazki-2015-roku-ktore-poszerza-twoje-horyzonty/ i to niezależnie od tego czy jest się przedsiębiorcą czy też dopiero przygotowuje się do otwarcia biznesu. Wskazane książki które warto przeczytać są dokładnie opisane, więc nie będziemy musieli kupować w ciemno.

Między teorią, a praktyką jest duża różnica, to prawda. Książki warto czytać, bo poszerzają naszą wiedzę, a są ciekawe pozycje np. o kształtowaniu marki http://livro.pl/moja-marka-wala-hermann-h-sku1099528642.html Tak samo można trafić na ciekawe pozycje o kreowaniu strategii firmy.

A czy ktoś z Was czytał  [link usunięty]  wydaje się to całkiem ciekawa książka o biznesie. Lubię zamawiać w księgarni Aros, bo często mają fajne rabaty na książki i szybką wysyłkę.

"7 nawyków skutecznego działania" Stephena Coveya czyli ksiązka która rozpowszechniła termin "proaktywność'. Ja uważam, ze książka dobra, mi pomogła.

Książka ?  nie lepiej życie ?  Książka to wierzchołek tego co masz przed nosem. To wskazanie kierunku, ale resztę to Ty robisz. Może to byc np. ten biznes  https://lend.skyway-capital.com/?partner_id=119728 jak zupełnie inny, np. typowo pasywny z dobrym dochodem.  Szukasz biznesu, dochodu, zabezpieczenia finansowego dla siebie czy rodziny ? skontaktuj sie - skype janubers1 

Najlepsze książki o szkoleniach biznesowych i biznesie możesz znaleźć na stronie: [link usunięty] . Są to książki, które uczą jak prowadzić własny biznes. Żeby biznes okazał się udany i trafny trzeba posiadać sporą wiedzę, którą trzeba umieć dobrze wykorzystać.

To raczej nie książka typowo biznesowa i nie typowo o pieniądzach ale jestem bardzo ciekawa waszego zdania na jej temat. Mianowicie chodzi mi o Rhonda Byrne  [link usunięty] .

Moim zdaniem książki są w porządku, ale warto też czytać blogi tematyczne. Bo dzięki temu jest się jednak na czasie, a wiadomo przecież, że w biznesie szybko pojawiają się zmiany. A blogi to jednak mają jakąś regularność i są na czasie. Od siebie mogę na pewno polecić [link usunięty]  - są tam artykuły z biznesu, IT, finansów i zarządzania czy HR.  

Moim zdaniem warto sięgnać po książki które motywują do działania. Listę najbardzij motywujących znajdziesz na http://www.mostwanted.pl/2017/04/28/5-ksiazek-ktore-zmobilizuja-cie-do-dzialania/ ja od jakiegoś czasu staram się motywować do działania i realizuję swoje cele jeden po drugim. Kiedyś śmieszyło mnie czytanie tego typu ksiażek, teraz wierze w ich moc :)