freelancer

Najlepsza książka o biznesie?

Recommended Posts

Jest wiele godnych polecenia publikacji na temat prowadzenia biznesu. Teoria jest ważna ale moim zdaniem nic nie zastąpi praktyki :) Słyszeliście o programie http://gmcpoland.pl/ ? Polega to na tym, że pracownicy dużych firm lub studenci tworzą 5 osobowe grupy , które zarządzają firmą w sieci i rywalizują ze sobą. Moim zdaniem to świetna inicjatywa, która może pokazać realnie jak prowadzić taki biznes a przy tym niesamowicie rozwija. 

Pokrewnie z działu prawa podrzucam Wam ten ranking najlepszych pozycji - https://www.digitalo.pl/wiadomosc/ranking-ksiazek-prawniczych-najczesciej-polecane/5486/ . Niestety ksiazek o biznesie dobrych jest naprawde malo, a przynajmniej ja trafiałem na raczej takie kiepskie.

Książka może tyle nie przekazać co na przykład biznesowe spotkanie. Ja bardzo się cieszę, że jestem aktualnie na Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkim 2017. Bo bardzo dużo się dowiedziałam m.in. jak współpracować z inwestorem.

Lepiej sięgnąć po jakieś kompleksowe kursy online niż wertować literaturę, trendy się bardzo szybko zmieniają i brak aktualizacji boli straszliwie potem po latach :p. 

[link usunięty]

Ja uważam, że nie tyle książki co artykuły warto czytać. To one mówią o najnowszych sprawach. Na przykład artykuł z  [link usunięty]  mówi o tym jak planować budżet, o tym dlaczego to jest takie ważne, co można zrobić gdy budżet jest mały i ledwo starcza na bieżące wydatki, a przy tym wszystkim wspomina także w kilku słowach o tym jak w tym przypadku zachować płynność finansową, która ma wpływ na rozwój firmy. Artykuł jest dość ciekawie napisany i nie zanudza czytelnika. Co niestety częste jest w przypadku literatury. Nie wiem dla kogo oni piszą te książki, ale są one naprawdę dość trudnym językiem napisane przez co trudno przez nie przejść i cokolwiek zapamiętać. 

Przeczytajcie sobie książkę Kamila Cebulskiego - [link usunięty] na temat prowadzenia biznesu w Polsce. Bardzo fajna pozycja, choć książka ma już kilka lat. W rewolucji znajdziecie sporo książek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, mają też gry planszowe, jak akurat bardzo lubię w ten sposób spędzać wolny czas. To internetowa księgarnia działająca w uk.

Biznes to wiedza, ale z pierwszej ręki. A nie z książek.  Wszystko się zmienia, czas robi swoje. Chcesz zarabiać ?  Kontakt skype janubers1  I zarabiasz od pierwszego dnia. [ preferuję wyłącznie współpracę z firmami poprzez internet,  daje mi to - zero kosztów własnych, czysty zysk ]

To zależy głównie od tego, jakie tematyki Was interesują.

Np. http://livro.pl/101-niezwyklych-pomyslow-na-biznes-marynowicz-grzegorz-sku1108110619.html

Macie ją za grosze, a np. mnie zainspirowała. Dostałem ją, w prezencie. Zazwyczaj nie spodziewam się po takich opracowaniach niczego odkrywczego, ale w tym przypadku - naprawdę warto było przeczytać. 

Kilka biznesowych książek jakie mogę tutaj polecić to na pewno:

Jak się dogadać, czyli retoryka codzienna - pomaga w poprawie swoich umiejętności interpersonalnych oraz umożliwia lepszą komunikację w pracy

Cisza i spokój -  coś dla zestresowanych, książka uczy jak nie dac się zapędzic w kozi róg w robocie

Sen Alicji, czyli jak działa mózg

Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji -  ksiązka wyjaśnia mechanizmy nowego biznesu, dzięki niej można uniknąc wielu błędów przy tego typu inicjatywach.

Polecam zajrzeć sobie do księgarni Profit24: https://www.profit24.pl   - maja w niej wiele ciekawych pozycji biznesowych.I nawet nowości są w promocjach. 

Dnia 10/18/2017 o 14:45, nefret4 napisał:

To prawda, jeżeli literatura to tylko najnowsza. 

No nie wiem - podstawy biznesu się nie zmieniają.

Polecałbym "Podręcznik startupu", "Narratologię", "Strategię błękitnego oceanu" i "Projektowanie strategii marki". Poza tym czytałbym wszystko co wpadnie nam w ręce, to nigdy nie jest czas stracony.

Autor może nie każdemu się podobać, ale moim zdaniem gość ma pojęcie i w tej książce przedstawił konkrety. Zerknijcie na to - livro.pl/biznes-po-prostu-czarnecki-leszek-sku1043812225.html Przeczytajcie, uważanie, bez pośpiechu. Można z tego wyciągnąć naprawdę sporo wniosków. Nie twierdzę, że na tej podstawie od razu rozkręcicie biznes, ale sama książka jest naprawdę ciekawa, konkretna i wciągająca. Poczytacie. 

Jeżeli chodzi o książki to rzeczywiście warto poczytać kilka takich podstawowych, które dają ogólną wiedzę o biznesie, a informacje o trendach czerpać z internetu. Przejrzę kilka waszych propozycji, może coś mi wpadnie w oko ciekawego 🙂