Zaloguj się, aby obserwować  
makrup80

Zatrudnić księgowego, czy zlecić to firmie świadczącej usługi księgowości

Recommended Posts

Hej, witajcie, mam mała firmę, także kalkuluję każde koszty, prosiłbym o opinie bardziej doświadczonych, czy lepiej zatrudnić księgowego, czy zlecić to firmię, Jakie macie doświadczenia? Pozdrawiam.

Witaj, zarówno ja jak i niektórzy moi znajomi, korzystam z usług firmy, zlecam jej prowadzenie księgowości. Zwyczajnie wychodzi to taniej. Nie wiem skąd jesteś, jeśli z Warszawy, polecam firmę, z której usług sam korzystam, Gradatim. Wszystkie info masz na ich stronce.

do 30 roku zycia

Ten wymóg już od wielu miesięcy jest zniesiony.

Co do pytania głównego, małej firmie raczej nie opłaca się zatrudniać księgowego, taniej wyjdzie zlecić to firmie.

jak masz małą firmę to Ci sie nie opłaca, ale przy większej nie bawiłbym sie w samodzielną księgowość - strata czasu. Jak rozkręcłem moją firme to robiłem wszystko sam, ale teraz jak zatrudniam ponad 20 pracowników to wszystką księgowość robi mi KLK. Mam kłopot z głowy i moge skupic sie na zarabianiu pieniędzy a nie walką z papierami. tym bardziej ze samyt sprawy kadrowo-płacowe przy tylu ludziach pochłaniają duzo czasu.

Myślę, że tu wiele zastanawiać się nie trzeba :) wystarczy popatrzeć jakie są ceny biur rachunkowych i średnie płace księgowych, no chyba, że się umówisz na pół etatu. Moim zdaniem jeżeli masz małą firmę to jednak lepiej zlecić usługi.

Racja, wszystko zależy od tego jak duża jest firma i ile pracowników zatrudniasz, ja z kolei robie wszystko sam, znalazłam szeroka bazę wiedzy na ten temat także polecam [link usunięty]

Księgowy to opcja dla firm w stylu developer czy sieć sklepów.

Jeśli prowadzisz kilku osobową działalność, jeśli masz 1,2,3 punkty, a liczba faktur nie idzie w setki czy tysiące to spokojnie możesz skorzystać z księgowości on-line.

Możesz też skorzystać z usług All Inclusive czyli kuriera do domu.

Kuriera który raz w miesiącu zabierze od Ciebie dokumenty do zaksięgowania, a rezultat odbierzesz na swoim komputerze.

Zatrudnianie księgowej na etat to moim zdaniem kiepski pomysł.

Przyjmij podstawą dewizę : wszystko w czym nie jesteś specjalistą zlecaj na zewnątrz, a skup się na tym w czym jesteś dobry i rozwijaj swój biznes.

Skorzystaj z biura rachunkowego - nie ponosisz kosztów stanowiska pracy / płacy, nie martwisz się urlopami i tym podobne. A cenowo wyjdzie Ci to dużo taniej i jeszcze fakturkę dostaniesz którą wliczysz w koszty :)

Pamiętaj że sporo zmienia się w ustawach, trzeba być cały czas na bieżąco, a chyba nie chcesz tracić na to czasu ?

Przy niewielkiej działalności miesięczny koszt obsługi wyniesie Cię max 200zł netto / miesiąc.

jaki jest koszt takiej księgowości on-line?

149 złotych na miesiąc

Wszystko on-line lub telefonicznie.

Papiery z domu zabiera kurier (w cenie usługi)

Księgowi księgują a my mamy podgląd na bieżąco tego co się dzieje.

Zdecydowanie bardziej opłaca sie wynająć firmę świadczącą usługi księgowe. Najlepszą opcją jest popytanie znajomych - sprawdzony i dobry księgowy to podstawa dobrego biznesu!

Zdecydowanie bardziej opłacalne są [link usunięty] w modelu outsourcingu. Wystarczy chwilę pomyśleć nad czy lepiej opłacać pracownika na pełnym etacie, czy płacić firmie, która pracuje tylko wtedy, kiedy faktycznie coś trzeba zrobić i działa zadaniowo. Zresztą jak ktoś wyżej napisał, niemal każde zadania, które nie należą do podstawowej działalności firmy dobrze jest zlecać firmom outsourcingowym.

Ja również polecam usługę Księgowość All Inclusive od [link usunięty] . Przede wszystkim podoba mi się to, że mam kontrolę nad finansami i wgląd we wszystkie księgowane dokumenty. Kurier też spoko, nie muszę zawozić dokumentów.

nie dokońca jestem zoriętowana w księgowości onlain, ale wydaje mi się, że jednak lepiej podpisać umowę z jakimś biurem rachunkowym (ja kozystam właśnie z takiewgo rozwiązania). W mojej umowie mam zawarte informacje o tym, że w razie jakiejś kontroli z US albo ZUS moim przedstawicielem staje się własnie pracownik biura rachunkowego i jak dla mnie to jest bardzo ważne, bo ja nie muszę być na bierząco z ustawami i rozporządzeniami. A jeżeli nawet zatrudni się do firmy księgowego to i tak cała odpowiedzialność W RAZIE CZEGO spada na właściciela firmy.

Nie wyobrażam sobie zatrudnienia kogoś na etacie. Dosyć, że kosztuje to znacznie więcej, to jeszcze przy okazji pracownika trzeba pilnować. W jaki sposób zweryfikować, czy wszystko jest robione zgodnie z prawem? Zgodnie z zasadami? I to jest problem. Fajny tekst na ten temat macie tutaj - http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/5-powodow-dla-ktorych-warto-skorzystac-z-uslug-biura-rachunkowego Ja bym się w pracownika nie ładował - zbyt wiele potencjalnych problemów.

U nas za księgowość odpowiada biuro rachunkowe http://capitalaudyt.pl. Wydaje mi się, że biuro to lepsze rozwiązanie niż pracownik etatowy. Raz - koszty, dwa - w biurze pracuje cały zespół księgowych, doświadczonych w różnych obszarach. U nas takie rozwiązanie zdaje egzamin i nie wyobrażam sobie zmiany obecnej sytuacji.

Dużo zależy od tego, jak skomplikowane operacje przeprowadzasz. Jednak outosurcing kadr i płac opłaca się najbardziej średnim i dużym firmom. Dostępnych jest dla nich wiele ciekawych ofert, ja akurat korzystam z Unit4 Teta [link usunięty] . Jeśli jednak prowadzisz jednoosobową działalność i nie musisz się martwić obsługą pracowników, całkiem możliwe, że jesteś w stanie samodzielnie to ogarnąć, a z bardziej zaawansowanych rozwiązań skorzystasz, gdy już rozbudujesz firmę, czego oczywiście Ci życzę.