micrz

Osoby które są dla was inspiracją

Recommended Posts

Zamiast szukać inspiracji za oceanem (choć oczywiście Jobs, Gates czy Buffett to wybitne osoby) warto też zerknąć na przykład na polskiego przedsiębiorcę, czyli Rafała Brzoskę. Dynamiczny, z wizją (baaardzo wierzy w e-commerce), a przede wszystkim nie ma dla niego rzeczy nie do zrobienia! "Walka" z Pocztą Polską? Proszę bardzo. Paczkomaty w USA? Proszę bardzo... jak czytam o nowych kontraktach podpisywanych w Afryce i na Bliskim Wschodzie, to nasuwa mi się jedno: czapki z głów.

Dla mnie inspiracją i wzorem do naśladowania jest każda osoba która mimo przeciwności osiągnęła ostatecznie sukces. Dobrym przykładem może być tutaj Teresa Mokrysz która na początku lat 90' stworzyła markę Mokate Cappucciono - kawę którą codziennie popija miliony polaków. Zainteresowane osoby odsyłam do tego 4-minutowego filmu na YT:

opowiadającego w dużym skrócie jej biografię oraz decyzje biznesowe które ostatecznie przyniosły jej sukces.

Na świecie to nie wymienię nikogo - bo nie znam, nie będę więc wymyśał. Na Polskim podwórku będzie to przede wszystkim Leszek Balcerowicz - twórca polskiego cudu gospodarczego. Jeżeli chodzi o świat biznesu to od 0 do dużych pieniędzy doszła Pani Teresa Mokrysz. - twórczyni marki Mokate.

Z legend i "klasyki", że tak powiem - H. Ford.

Ale liczą się tak naprawdę zwykli przedsiębiorcy, każdy człowiek, który miał odwagę rzucić etat i "pójść na swoje".

dokładnie! mnie inspiruje każdy kto miał odwagę próbować odmienić swoje życie i kto walczy

Inspirują mnie ludzie z mojego otoczenia.

Portret przedsiębiorcy, który działa na na Śląsku od 27 lat. Chodzi o Serwis Józef Materla z Katowic, zajmuje się przede wszystkim serwisowaniem ogrzewania samochodowego i klimatyzacją. Utrzymać się na rynku i przetrwać różne "kryzysy polskie i światowe" to sukces w mojej ocenie. :)

A mnie od pewnego czasu inspiruje Paweł Budrewicz. Wielu pewnie nie wiek kim człowiek jest, ale ostatnio stworzył bardzo ciekawy projekt nazwany zresztą od jego personaliów ustawa Budrewicza zachęcam do zapoznania się - http://www.robimyustawe.org/ szczególnie wszystkich, którzy mają jakiś tam związek z prowadzeniem działalności. Bo inicjatywa ma na celu stworzenie w końcu w tym kraju przyjaznych i jasnych przepisów prawa, które umożliwiają prowadzić działalność w sposób stabilny, a urzędy docelowo mają się stać instytuacjami które pomagają, a nie karzą.

A moim inspiratorem jest Jakub Bączek. Coach, mentor, mówca motywacyjny, przedsiębiorca, inwestor. Jest super człowiekiem, który posiada ogromną wiedzę. Można odnaleźć go np. na YT i posłuchać jego kilku wykładów dostępnych w serwisie. Jakub jest to człowiek który nie tylko posiada ogromne doświadczenie teoretyczne i praktyczne. To co opowiada i mówi na Swoich wykładach, sam przeszedł, tworząc własne marki i firmy. Dlatego też (niestety) jego wykłady, indywidualne coachingi są dosyć drogie i nie wszystkich na to stać. Ale polecam zapoznać się z nim chociażby przez YT lub czytając jego książkę chociaż jedną lub słuchając jego DVD.

Teraz mała reklama, strona firmy Jakuba:

http://www.jakubbbaczek.pl/

Dla mnie inspiracją jest mój przyjaciel, który postanowił rozkręcić swój własny biznes i pomimo początkowych niepowodzeń nie poddał się i obecnie jest sklep internetowy http://balomania.eu jest jednym z największych w Polsce :) To pokazuje, że jeśli ktoś ma dobry pomysł i jest pracowity to może odnieść sukces w tym kraju niezależnie od utrudnień na jakie narzekają rzesze innych osób.

Dla mnie wzorem do naśladowania jest pan Krzysztof Paradowski, który kilkanaście lat temu zaczynał jako zwykły pracownik firmy obsługującej wydarzenia. Przez te wszystkie lata ciężko pracował, aż w końcu objął stanowisko CEO w Concept Music Art. Co ważniejsze podczas tej drogi, nie tracił pogody ducha i był zawsze wsparciem dla innych. Nie wiem jak on to robi, z taką energią chyba trzeba się urodzić. Firma dzięki niemu wskoczyła na wyższe obroty, i zyskuje nowych kontrahentów.

stawialbym na siebie... jest 15 ja od 3godzin siedze na forum, czytam pierdoly.. a kasa leci 😛

a powaznie - Elon > czlowiek ktory zarabia wydajac kase... to geniusz

no i Jan Szczepanik - gosciu wymiatal [wikipedia powinna mi zaplacic za ten wpis :P].

Dnia 3.02.2019 o 13:03, KlaudiaD napisał:

Gary Vaynerchuk jak dla mnie mistrz

zgadzam się! Jest wspaniały... A co myślisz o Robercie Kiyosaki?

Ja raczej nigdy nie miałem takiej osoby, zawsze starałem się bardziej patrzyć na samego siebie i kreować coś nowego 😉 

Zdecydowanie historia Steva Jobsa jest dla mnie inspiracją. Polecam obejrzeć o nim dokument z Netflixa.

Dodatkowo znakomitą motywację do działania i wiarę w swoje możliwości dał mi Brian Tracy i jego "Psychologia Osiągnięć". Polecam każdemu przeczytać czy wysłuchać audiobook'a - na to zawsze się znajdzie czas. Na pewno wpłynie to pozytywnie na światopogląd każdej z osób, które przeczytają czy wysłuchają ze zrozumieniem.

Ja szukam inspiracji w fajnym prowadzeniu social mediów, kontaktem z klientem i budowaniem społeczności.

Jak się uczyć to od najlepszych!

Moje ulubione fanpage to:

1. Time for Wax

2. Studio Figura

3. Props

4. KeratinMoment - keratynowe prostowanie, nanoplastia i polerowanie włosów

5. CutCut

6. Jarmużno - wegańska restauracja

7. Kasia ZIelińska make up

Z racji mojej profesji inspiruję się głównie kobiecymi biznesami.

A może wy znacie jakieś fajne? :)

Mówi się, że w społeczeństwie około 15-20% to osoby przedsiębiorcze. Na nich właśnie utrzymuje się 80% pozostałość. Wiadomo, że nie każdy jest stworzony do robienia biznesów. Szczególnie że często brakuje kapitału. A kredyty na firmę nie należą do najtańszych. 

Wiedza Polakow na temat finansów nie jest zbyt duża:

http://www.gazetainwestycyjna.pl/wiedza-polakow-sferze-finansow/

A ja uważam że inspiracją może być ktokolwiek 😉 Moją główną inspiracją są moje dzieci i ludzi z którymi pracuję. A kiedy się uczyłam to moją inspiracją zdecydowanie był Tony Robbins. On jest wzorcem tego, jak trzeba żyć!