aleksan

portal ogłoszeniowy

Recommended Posts

Witam, jestem nowym użytkownikiem, i jestem tu z powodu chęci podyskutować o założeniu własnego biznesu.

mam w planach wprowadzić portal ogłoszeniowy i powstały takie pytania o których bym chciał podyskutować:

>> czy są opłacalne dane portale?

>> w jaki sposób zarabiają już istniejące portale (np. tablica.pl; gumtree.pl )

>> przy założeniu, w jaki sposób można wypromować go,

>> komu zlecić, najlepiej opracowanie takiego portalu (ile to będzie kosztowało, ile czasu zajmie)

Proszę o komentarze i własne myśli na ten temat.

http://bizpek.cocaincorp.com/French-Restau...-New-Zealand,19

mam na sprzedaz kompletny serwis za 1,500 zl (ten z linku powyzej)

dane do logowania:

login: andypsv@path-of-power.com ; password: test123

----------

oplata za ogloszenie, np. 100 - 300 zl / per ogloszenie

oplata za wyroznienie, np. 20 zl / m-c, dystynkcja, ogloszenie na samej gorze przedmiotu (np. 100 zl)

mozesz kupic ode mnie w b. niskiej cenie

p.s. tutaj masz przykladowe ceny na rynek angielski: http://img109.imageshack.us/img109/5038/pricesv.png

Bardzo ładnie

ten portal (dokładnie 2 portali) ogłoszeniowy chcę wprowadzić w innym państwie, nie w Polsce. bo tu już nie ma co się pchać.

czyli chciałem się dowiedzieć czy opłaca się zaangażowanie w dany projekt. (koszty i zyski)

no i ewentualnie ile by kosztowała budowa strony.

a tematyka portali to Auto i Nieruchomości.

to juz sam musisz ustalic czy sie oplaca

jak chcesz kupic ten kod to, zawiera on:

Cechy produktu:

- wielojezykowosc (teksty trzymane sa w oddzielnych plikach, wystarczy podmiana paru plikow, aby zmienic jezyk na polski)

- kompresja kodu, kompresja .gzip dla uzytkownika

- jesli chodzi o sam kod (techniczne), to oparty jest na klasach, oddzielne biblioteki dla funkcji, przyjazne linki bazujace na mod_rewrite (jednak BEZ koniecznosci wpisywania oddzielnie regulek w .htaccess [!]), templejty smarty-lite, zbudowane w oparciu o technologie: xHTML, PHP, MySQL, JavaScript (jquery), Ajax (jquery), XML. CALY KOD jest autorski (procz nielicznych skryptow, jak np. uploadu plikow czy zmniejszania/kompresji w locie - slir) i jest wynikiem 4 lat intensywnych prac. Mozna rzec, ze jest to "perelka" jesli chodzi o jakikolwiek ENGINE modulowy.

- dziesiatki takich modulow jak: prywatne wiadomosci, forum, dodawanie ogloszen

- dodatkowo dorzucam jeszcze skrypt dotpay.pl obslugujacy automatycznie platnosci karta kredytowa (jednak nie zintegrowany ze strona)

- gratis dorzucam biznesplan oraz skany zeszytu z pomyslami

Licencja na wylacznosc jest takze dostepna, prosze o wiadomosc w tym celu.

PRZEDMIOTEM AUKCJI jest KOMPLETNY KOD ze wszystkimi modulami, ogolnie -> CALOSC + obszerzny biznesplan (byl w finale inkubatory.pl, jest ogromny) + skany zeszytu z pomyslami. Ogolnie: cala strona wraz z kodem, czyli w skrocie: WSZYSTKO.

Mam takze na sprzedanie biznes, kompletny: www.testynarkotykowe.pl (ze wszystkim).

----

jestem w stanie takze spuscic minimalnie cene, prosze o kontakt

Na naszyn rynku sród portali ogłoszeniowych jest spora konkurencja, zwłaszcza, że chcesz zawęzić pole manewru do motoryzacji i nieruchomości. A gdzie , jesli mozna wiedzieć masz zamiar stworzyć ten portal? A na czym zarabiają? Chyba na reklamach, skoro same są bezpłatne. Pamietam jak na wiosne stratowało Sprzedajemy, zaczynali od zera, a teraz mają sporo ogłoszeń, zresztą zobacz sam : ogłoszenia . Poczytaj w sieci o stracie tego serwisu, bo wiem, ze było sporo artykułów na ten temat.

Stron z ogłoszeniami jest sporo i może się wydawać, że założenie takiej strony nie ma sensu i sporo kosztuje. Nic bardziej mylnego! Jeżeli postawisz na konkretną niszę internetową (np.ogłoszenia remontowe,motoryzacyjne itp)a nie na stronę typu "o wszystkim i o niczym", to możesz rozkręcić niezły biznesik na sprzedaży ogłoszeń.

Jeśli zaczniesz od darmowych ogłoszeń i wypozycjonujesz serwis, to po niedługim czasie możesz zacząć pobierać pieniądze za ogłoszenia polecane bądź pakiety członkowskie,

Profesjonalny serwis ogłoszeniowy nie jest trudny do wykonania (nie potrzebujesz programisty!). Można taki serwis postawić w pare godzin na platformie Word Press i z wykorzystaniem dodatku ClassiPress. Jest to bardzo rozbudowny i elastyczny skrypt. Koszt całej applikacji to $99. Jest dostępne do pobrania darmowe polskie tłumaczenie tego systemu ogłoszeniowego!

Polecam!

Jeżeli udałoby mu się wprowadzić do swojego portalu jakieś innowacyjne rozwiązanie, które znacznie ułatwiłoby użytkownikom poruszanie się na stronie, jak również wyszukiwanie pożądanych informacji to mógłby coś osiągnąć. Bez tego i bez kapitału w dzisiejszej rzeczywistości nie zbyt wielkich szans na sukces w tej branży.

Witam.

Znalazłam ciekawe strony z darmowymi ogłoszeniami

Darmowe ogłoszenia w naszych nowych serwisach.

Zapraszamy do promowania ogłoszeń.

Darmowy serwis ogłoszeniowy to skuteczne narzędzie do pozyskania nowych klientów.

Nie zwlekaj ogłaszaj się już dziś.

100 % procent skuteczności.

Konkurencja Ci pozazdrości.

Zapraszamy do naszych serwisów

www.ogloszenia.hekko.pl

http://notka.warszawa.pl

www.notka.szczecin.pl

www.notka.rzeszow.pl

www.notka.wroclaw.pl

www.notka.bialystok.pl

:rolleyes:

Witam.

Znalazłam ciekawe strony z darmowymi ogłoszeniami

...

Bardzo ciekawe ;)

Wracając do tematu... miejsce dla nowego serwisu z ogłoszeniami zawsze się znajdzie ale pod warunkiem że będziesz coś robić lepiej niż inni. Proste.

Tyle że co możesz robić lepiej? Taniej niż za free już nie będzie, szatą graficzną nawet najbardziej wspaniałą dużo nie zdziałasz.. jedyne co mi przychodzi do głowy to zasięg i większa skuteczność takich ogłoszeń. Obawiam się jednak że to kosztuje i to całkiem sporo.

Niestety dzisiaj jest mnóstwo portali ogłoszeniowych. I staje się to coraz mniej opłacalna branża.

--------

kredyty ogłoszenia - anonse i reklama finanse

Wydaje mi się, że w branży finansowej można sporo pokombinować. Można np zapisać się do programów partnerkich i w swoim portalu ogłoszeniowym dodać takie pozycje np w kategoriach kredyty, pożyczki, ubezpiecznia it. Przez to po pierwsze doda się trochę treści na rozkręcenie, a po drugie można zyskać na prowizji z pp. To co prawda nie jest zarobek bezpośredni, ale jakby się w taki projekt zaangażować to możnaby było sporo zyskać.

Ja niestety nie mogę w tej niszy zadziałać, bo za bardzo odbiega od moich zainteresowań, a wiadomo, że należy się angażować w projekty zgodne z zainteresowaniami ( żeby zapału szybko nie stracić :rolleyes: )

Konkurencja jest spora co nie oznacza że nie może się udać - zobacz co proponują serwisy z pierwszej 10 lub 20 i zaproponuj coś więcej niż one.

Portal taki jak najbardziej można założyć i jak najbardziej może się to okazać bardzo dochodowym biznesem.

Bardzo dobrym przykładem może być portal absolvent.pl, który prezentuje ogłoszenia o pracę. Dość nowa inicjatywa która znalazła popularność, dzięki fajnemu pomysłowi i ciekawej formie.

Pokazuje to, iż kluczem do sukcesu w takim przypadku może być ciekawy pomysł oparty na już istniejących ramach, ale przekazany w innej formie. Dobrym rozwiązaniem może być także oparcie się na konkretnej grupie docelowej, dla której łatwiej jest skonstruować właściwy przekaz.

Zgadza się,na takich portalach ogłoszeniowych można zarobić,ale zawsze trzeba liczyć się z dużą konkurencją. Akurat ta branża jest oblegana i co rusz powstają nowe z mała siłą przebicia,które szybko upadają.

też mi się wydaje, że teraz byłoby ciężko coś takiego rozkręcić, teraz prym wiedzie na pewno sprzedajemy.pl i tablica.pl, cała reszta ma coraz mniej użytkowników, a tymsamym mniejszą rację bytu

też mi się wydaje, że teraz byłoby ciężko coś takiego rozkręcić, teraz prym wiedzie na pewno sprzedajemy.pl i tablica.pl, cała reszta ma coraz mniej użytkowników, a tymsamym mniejszą rację bytu

Zgadzam się. Obecnie istnieje bardzo dużo portali ogłoszeniowych, więc bardzo ciężko jest się wybić, dlatego lepiej pomyśleć o innym biznesie. Swoją drogą www.sprzedajemy.pl jest świetnym serwisem, zawsze sprzedaję tam ubranka po moich dzieciach. :lol:

Ja właśnie uruchomiłem niedawno nowy serwis ogłoszeniowy Snejk.pl początki zawze są trudne, co z tego wyjdzie sie dopiero okaże, jak ktos chciałbym pomóc i ma coś do ogłoszenia to zapraszam do dodania :)

Na TwojeInnowacje.pl wyczytałem, że jak najbardziej opłacają się takie serwisy, ale muszą wyróżniać się czymś oryginalnym (tutaj cały artykuł: http://www.twojeinnowacje.pl/nowe-pokoleni...-szukaja-ciebie). Od siebie jako użytkownika serwisów ogłoszeniowych dodam, że im więcej miejsc do ogłaszania się, tym lepiej.