Zaloguj się, aby obserwować  
deurse

Sklep komputerowy wraz z kafejką internetową

Recommended Posts

Witam

Po tytule uznacie, że to kolejny nudny pomysł młodego, gniewnego „informatyka”. Poświęćcie mi jednak chwilkę i przeczytajcie to, co mam do napisania oraz proszę o opinie, sugestie, rady etc. związane z tym.

Przez kilka miesięcy rozmyślałem, planowałem nad pomysłem na biznes. Jako, że interesuje się trochę informatyką i e-sportem (jest to sport elektroniczny, a inaczej jest to rywalizacja komputerowa, w której gracze rywalizują między sobą za, często duże profity), wpadłem na pomysł aby połączyć to, czym się interesuję w jedno przedsięwzięcie. Chciałbym otworzyć sklep komputerowy oraz kafejkę internetową. Teraz wielu pomyśli, że to się nie sprzeda. Temat zatem ugryźmy troszkę inaczej.

W sklepie komputerowym chciałbym udostępnić możliwość zakupu sprzętu skierowanego bardziej ku graczom. Tego typu sprzęt jest dostępny w niewielu sklepach w naszym kraju, często trzeba zamawiać poprzez serwisy typu Allegro czy Ebay i to po naprawdę wyśrubowanych cenach. Rynek graczy e-sportowych w naszym kraju niesamowicie szybko rośnie. Oczywiście, nie chcę zapomnieć o pozostałej części społeczeństwa, dla której komputer i wszystko, co z nim związane służy do pracy. Dla tej grupy również będzie dostępny sprzęt. Drugą częścią tej idei jest kafejka internetowa. Fakt, jesteśmy w XXI wieku i teraz prawie każdy ma internet w domu. Tu się zgodzę, ale często zdarza się, że ktoś jest na mieście i nagle potrzebuje coś na szybko ściągnąć z Internetu i wydrukować, czy to CV czy inne treści. I wówczas zamiast wracać do domu 30 minut, idzie do kafejki i załatwia to wszystko w 5 minut. Aby zapewnić większy popyt to udostępnić możliwość wynajmu kafejki dla większej grupy osób. Tu znów powrócę do wcześniej wspomnianego e-sportu. Często zdarza się tak, że drużyny jeżdżą na turnieje po kraju i świecie w różne gry komputerowe. Mimo, iż wcześniej zawodnicy trenują w domu przy komputerze, za pomocą internetu to i tak często potrzebują miejsca, w którym mogą się spotkać twarzą w twarz i potrenować by poprawić wspólne relacje.

Tak pokrótce przedstawia się pomysł, co sądzicie o tym? Jakie mam szanse na otrzymanie dotacji? Chciałbym poznać wszystkie opinie na ten temat. Dziękuję za zainteresowanie moim tematem.

Pozdrawiam!

Przez kilka lat byłem klientem 24 godz kafejki internetowej, która łączyła ludzi towarzysko.

Często przy komputerach były tłumy a jeszcze większe za plecami, jak ktoś chciał się spotkać ze znajomymi, bawić się czy po prostu pograć z tłumem innych osób.

W 2 części był sklep komputerowy.

Jedno napędzało drugie.

Było to najbardziej kultowe miejsce w sporym mieście.

Ludzie tworzyli niesamowity klimat, zaś właściciel biznesu nieźle na tym zarabiał.

Starczyło na mieszkanie po 2 latach działalności.

Wiec jeśli planujesz coś podobnego pamiętaj, że klimat jest najważniejszy.

To dla klimatu zlecieć się może pół miasta.

Mam nadzieję, że wciąż pozostajesz przy swoim pomyśle. To może być ciekawe. Jeżeli tylko będziesz w stanie sprawić by dla Twojej grupy docelowej serwis wyróżniał się w tłumie to będziesz w stanie przyciągnąć klientów. Mimo wszystko pomysł bardzo ciekawy i życzę powodzenia w rozwoju biznesu.

i jak biznes- rozpocząłeś już działalność? ja też nie do końca widzę tę kafejkę internetową, bo trend jest raczej odwrotny tzn. znane mi kafejki raczej sie zamykają ale życzę powodzenia!

Jak widzę brak odzewu ze strony sprzedającego pomysł, ale jeśli by się jeszcze kiedykolwiek pojawił, to słów kilka napiszę od siebie.

Pomysł - moim zdaniem - zupełnie niezły, ale ... Osoba go realizująca musi zrobić solidny [link usunięty] , bo bez tego ani rusz. Po prostu przeliczyć wszystkie koszty jakie będą przypuszczam niemałe związane z otwarciem takiej kafejki. Czy ma to być dzierżawa jakiegoś lokalu/ Czy odkupienie od kogoś, kto zamknął działalność, np. nierentowny sklep papierniczy? Ile pieniędzy potrzeba włożyć w urządzenie lokalu, zakup sprzętu, jakąś reklamę, przynajmniej na skalę osiedlową, lokalną? Te i wiele innych pytań musi zostać postawionych, zanim cokolwiek się zacznie realizować. Widziałem w sieci już masę pomysłów, które niestety po dogłębnej analizie okazywały się nierentowne. z różnych powodów. Najczęściej braku środków na uruchomienie biznesu. lub też kosztów przewyższających zyski.

pozdrawiam i życzę powodzenia w biznesie

Kafejka w dzisiejszych czasach to jest raczej średnio opłacalny pomysł. Jeszcze 5 i więcej lat temu to miało sens, a teraz praktycznie w każdym domu jest komputer, jest internet, nawet na wsiach. I pod tym względem będzie szło coraz bardziej do przodu.

W mojej okolicy ostatnią kafejkę zlikwidowano 2 lata temu.

W erze hot spotów, tanich komputerów i netu nie ma sensu.

Nawet w kawiarni są teraz darmowe hot spoty dla klientów.