Zaloguj się, aby obserwować  
hardy

Czy na takie coś dostanę dotację?

Recommended Posts

Witam. Mam 19 lat i jestem zarejestrowany się na bezrobociu. Chciałby otworzyć swoja firmę, mianowicie chciałbym wydzierżawić jezioro zarybić je i udostępnić jako łowisko wędkarskie plus sprzedaż ryb w różnych okresach np. w święta sprzedaż karpia.

Jezioro jest położone na wsi.

Czy jest szansa że na takie coś dostane dotację?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Myślę, że jak najbardziej dostaniesz jakąś dotację, zresztą nie tylko unijną. Skontaktuj się z Breslau Finance Group, oni doradzają i pomagają również w kwestii dotacji unijnych, pomogą ci znaleźć odpowiednią ofertę i załatwic wszelkie formalności tak, żeby było dobrze. Polecam, warto polegac na ich doświadczeniu.

Szansa na otrzymanie dotacji jest. Czy dostaniesz? Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od tego jak zostanie oceniony Twój wniosek i biznesplan. Dodatkowym priorytetem dla Urzędu Pracy są osoby długotrwale bezrobotne, do 25 roku życia, po 50 roku życia, niepełnosprawne. Powodzenia.

Proponuje odwiedzić najbliższy UP tam dostaniesz odpowiedź ,chociaż cos mi świta,że na rybki i wszystko związane z rybołóstwem i handlem używanymi rzeczami,transportem osób,jest nie dotowane.

@up dziś już ostatni dzień także, nie wiem czy zdążył, ale fakt, jeżeli chodzi o coś takiego jak staw to jest szansa na dofinansowanie, a wiem to dlatego, że pewien znajomy mojego brata otrzymał na staw dość sporo pieniędzy.

Ja również uważam, że są szanse na dostanie dotacji. Biznesy na wsi są coraz częściej wspierane. Potrzebny jest precyzyjny biznesplan i wykształceni pracownicy.

uważam, że dostaniesz dotację tyko ważne jest, żeby Twój biznesplan się wyróżniał a także żeby reszta dokumentacji była dobrze przygotowana i rzetelnie ;) najlepiej idź do UP i wszystkiego się dowiedz, na pewno uzyskasz tam odpowiedź na swoje pytania ;)

Najprościej uzyskać dotacje z PUP, aczkolwiek z ARMIR można by wyciągnąć większe kwoty. Wszystko zależy od tego jak wyceniasz nakłady inwestyycjne. Na chwilę obecną (koniec roku) większość Urzędów Pracy nie posiada już środków na dotacje. Trzeba więc poczekać do lutego/marca 2013.

Niestety pozyskanie dotacji trochę trwa i wymaga sporo pracy.

Ale czego nie robi się dla dofinansowania.

Jeśli zbyt bardzo obciąża Cię ta procedura to zapraszam na http://pbda.pl/ gdzie przeprowadzimy za Ciebie pozyskanie dotacji od początku do końca ;)

No teraz dotacje są na różnorodne projekty, więc i Twój pomysł może być trafnym i dostaniesz pieniążki na rozwój. Obecnie prowadzony jest bardzo fajny program badań na rynek POIR http://www.innpuls.pl/oferta/badania-na-rynek/ w którym można otrzymać na prawdę duże środki. W konkursie brać udział mogą nawet mikro przedsiębiorstwa, więc próbować możesz. Tylko zamiast w UP możesz zgłosić się do jakiejś firmy, która pomaga w uzyskaniu takich dotacji.

Również jestem zdania, że pomoc firm zewnętrznych podczas pozyskiwania dotacji może okazać się pomocna. Sama złożyłam ostatnio wniosek w projekcie http://www.signum.org.pl/oferta/nasza-spec...ijnych/popw-14/ a wszystko dzięki pomocy firmy Signum. Uzupełniliśmy wszystkie niezbędne formalności i teraz czekamy tylko na wyniki, ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak najbardziej w dobrym kierunku ;)