Zaloguj się, aby obserwować  
eSdEka

Szkółka Piłkarska

Recommended Posts

Witam.

Wpadłem na dość ekstrawagancki pomysł, a mianowicie otwarcia szkółki piłkarskiej dla młodych adeptów. Jestem po AWFie w Warszawie i mam na to papiery, a sam w piłkę nożną grywam do dzisiaj. Mam taki pomysł, aby poświęcać młodym np 4 godziny (może nawet 5 w tygodniu) i miesięcznie pobierać za to niewielką opłatę. Oczywiście część z tego będzie szła na wynajem sali gimnastycznej (bo boiska chyba wynajmować nie trzeba? W końcu jest dla wszystkich...). Co o tym sądzicie, czy miałbym jakieś szanse sukcesu? Czy poza satysfkacją nic by z tego nie było? ;)

Zależy w jak dużym mieście mieszkasz. Im więcej dzieciaków w mieście tym łatwiej będzie znaleźć chętnych do wzięcia udziału w zajęciach. Myślę, że to dobry pomysł, ale uważaj z wielkością składek - myslę, że 10-20 zł za zajęcia to kwota maksymalna. Ale biorąc pod uwagę ilośc dzieciaków - np 20, to już masz 4 stówy za dzien. 5 razy w tygodniu razy 400 zł - 2000 zł tygodniowo. Zbyt piękne by mogło byc prawdziwe? Kto wie, jeśli wszystko dobrze zorganizujesz... ;)

Szczerze to nie myślałem o tak kolosalnych przychodach. Wdyaje mi się, że będę bra opłaty miesięczne, a nie za pojedyncze zajęcia - lepie to wygląda. Np. 50 zł miesięcznie x 20 dzieciaków jak mówisz - 1000,-. Z tym, że chcę większą ilość uczestników - około 40 -50, którzy będą podzieleni na dwie grupy o innych porach będą zaczynali treningi ...

Bardzo ciekawy pomysł, ale zainwestuj w jakiś kurs pt. 'jak zajmować się młodszymi', bo podejście jest barzo ważne. co jeśli dzieciaki nie będą zadowolone? No chyba, że masz podejście.

Ale sam pomysł Ci się bardzo chwali. Nie jestem tylko pewien co z wynajęciem boiska - myślę, że nie jest tak jak mówisz. Owszem, boisko jest dla wszystkich, ale zorganizowane grupy, które czerpią z tego korzyści muszą je chyba wynajmować. Poszukaj w jakimś kodeksie, bo nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Również uważam że to ciekawy pomysł.

Myślę jednak że powinieneś przede wszystkim policzyć koszty, jakie poniesiesz na początku działalności. Na pewno będziesz musiał zakupić minimum dwa komplety strojów, chociaż dwa komplety koszulek w różnych kolorach, do tego dochodzą jakieś kijki; pachołki żeby młodzi piłkarscy adepci mieli między czym biegać ;) . Wydaje mi się że też powinieneś uzupełnić zaplecze techniczne o kilka; kilkanaście markowych piłek, bo trudno sobie wyobrazić żeby młodzież przynosiła swoje piłki do szkółki w której trenują ;), no i wspomniane wynajęcie boiska. Musisz pamiętać też o tym że koszulki mogą się porwać w ferworze walki na boisku, piłki też będą się zużywać. I chyba najważniejsze, będziesz musiał ich ubezpieczyć.

To tak na szybko co mi wpadło do głowy. Na pewno dojdą też koszty których nie planowałeś; a jakie? To się okaże w praniu.

Pozdrawiam.

Co do strojów to myślałem nad tym i w sumie mam obliczony pewien kosztorys, także rozmawiałem na temat boiska. teraz pozostaje właśnie kwestia ubezpieczenia, muszę zebrać się w sobie by zacząć to załatwiać, bo to szczególnie mnie przeraża :D

Dziękuję za wszelkiego rodzaju odpowiedzi, zmotywowaliście mnie do działania :)

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Football Academy:

Nieważne czy jesteś studentem, absolwentem, osobą pracująca czy prowadzisz działalność gospodarczą. Jeśli Twoją pasją jest piłka nożna, to dajemy Ci szansę prowadzenia własnego biznesu - szkółki piłkarskiej w Twoim mieście. Wystarczy, że spełniasz przedstawione poniżej kryteria, a Twoja przygoda z Football Academy może rozpocząć się już dziś!

Realizuj swoją pasję, my zajmiemy się całą resztą! Poprowadzimy Cię przez cały proces zakładania szkółki: od początku do końca. Zorganizujemy Ci sprzęt niezbędny do treningów, pomożemy znaleźć trenera, a także poprowadzimy Twoją księgowość

Pobierz naszą ofertę:

[link usunięty]