Zaloguj się, aby obserwować  
mackoo4

dotacje na żonę

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie do osód, które przeszły przez proces otrzymanie dotacji z PUP, a mianowicie zamierzam w najblizszym czasie złożyć wniosek o dotacje, z tym że wnioskować będzie moja żona.

Firmę poprowadzimy w zasadzie razem, lecz żona nie jest tak biegła w temacie jak ja.

I tu moje pytanie: Czy wnioskodawca jest zapraszany na różnego rodzju rozmowy mające na celu weryfikację jego wiedzy/lub jej braku w zakresie prowadzenia DG, księgowości, znajomości rynku ect?

Z góry dzięki

Mackoo4

Witam,

Mam pytanie do osód, które przeszły przez proces otrzymanie dotacji z PUP, a mianowicie zamierzam w najblizszym czasie złożyć wniosek o dotacje, z tym że wnioskować będzie moja żona.

Firmę poprowadzimy w zasadzie razem, lecz żona nie jest tak biegła w temacie jak ja.

I tu moje pytanie: Czy wnioskodawca jest zapraszany na różnego rodzju rozmowy mające na celu weryfikację jego wiedzy/lub jej braku w zakresie prowadzenia DG, księgowości, znajomości rynku ect?

Z góry dzięki

Mackoo4

Raczej nie.

Wiem bo znam kilka osób które starały się o dotacje na kogoś z członków rodziny.

A to dlatego, że np taka osoba była zameldowana na terenie wiejskim więc miała większe szanse na dostanie dotacji.

Urząd rozpatruje wniosek, biznes plan i dokumenty w formie pisemnej.

Niektóre programy mają i komisje ustną, ale to na wyższym etapie i ich obchodzi głownie to czy dana osoba zna się na tym co napisała.

I czy firma będzie działała, czy nie będzie tak, że oni dadzą pieniądze, a ktoś splajtuje po paru miesiącach bo nie ma pojęcia o prowadzeniu firmy.

Wystarczy więc, że żona będzie w temacie i kilka razy przeczyta wniosek, biznes plan nauczy się tego co tam napisane.

Najważniejsze to prawidłowo wypełnić dokumenty. Tak jak powiedział kolega powyżej mogą zapraszać w formie ustnej na wyższych etapach.

Informacji dokładniejszych udziela stanowisko ds. przedsiębiorczości w pokoju 16 lub telefonicznie pod numerem 61 8345684 lub 61 8345702.

Więcej inf: [link usunięty]

Gdybyście nie mogli sobie poradzić to zapraszam do skorzystania z naszych usług.

Zapraszam na stronę [link usunięty]

Przeprowadzimy pozyskanie dotacji od początku do końca!

No właśnie ja na żonę chciałbym otworzyć firmę budowlaną:) i zająć się wykończeniówką bo jak analizowałem rynek to ofert przetargowych w tej branży jest bardzo dużo http://www.eurobudowa.pl/przetargi/miasto/Krak%C3%B3w/ należałoby to wykorzystać.

z tego co wiem to moja koleżanka, która dostała taką dotację po złożeniu wniosku miała tylko jedno spotkanie, ale to bardziej oni przedstawiali informację jak formalnie zakłada sie działalność, a nie pytali się nic jej, czy cos wie na temat prowadzenia firmy

z tego co wiem to moja koleżanka, która dostała taką dotację po złożeniu wniosku miała tylko jedno spotkanie, ale to bardziej oni przedstawiali informację jak formalnie zakłada sie działalność, a nie pytali się nic jej, czy cos wie na temat prowadzenia firmy

Mój szef, [link usunięty] z żoną byli w podobnej sytuacji i też się jej w sumie nie wiele pytali :)

[link usunięty] dostaje się na podstawie złożonego wniosku. Osoba wnioskująca może zostać zaproszona na rozmowę w celu złożenia wyjaśnień lub skorygowania błędów. Raczej nie będą sprawdzać jej wiedzy branżowej. Dużo zależy od urzędu, ja odnoszę wrażenie, że każdy PUP rządzi się swoimi prawami. Ale jest pewnie ale..

Otóż, osoba wnioskująca o dotacje powinna mieć potwierdzone kwalifikacje do prowadzenia danej działalności. Czyli jeśli z polonistki chcesz zrobić budowlańca to może być trudne...

No u mnie taki pomysł niestety nie wypalił i musiało skończyć się na kredycie - tyle wam powiem...

[link usunięty]