Zaloguj się, aby obserwować  
Kania

Czy warto zabezpieczyć komputer?

Recommended Posts

Znalazłam dzisiaj ofertę programu antywirusowego, ale szczerze mówić średnio się na tym znam,a warto byłoby przecież mieć w firmie oprogramowanie, które chroni dane:) Czy program zaoferowany w ofercie jest skuteczny i opłacalny? Będę wdzięczna za podpowiedzi i sugestie:)

[link usunięty]

Znalazłam dzisiaj ofertę programu antywirusowego, ale szczerze mówić średnio się na tym znam,a warto byłoby przecież mieć w firmie oprogramowanie, które chroni dane:) Czy program zaoferowany w ofercie jest skuteczny i opłacalny? Będę wdzięczna za podpowiedzi i sugestie:)

[link usunięty]

Każdy program antywirusowy chroni dane.

Tylko nie każdy wart jest kupna.

Musisz sprawdzić ile antywirus ma sygnatur wirusów czyli ile rozpoznaje.

Czołowe programy mają powyżej 100 000 sygnatur.

I tym bym się kierował.

Polecam sprawdzić sobie recenzje programów antywirusowych przygotowane przez specjalistyczne instytucje. Ja w firmie staram się używać sprawdzonego oprogramowania poleconego również przez mojego znajomego informatyka. Póki co spisuje się całkiem dobrze.

Racja, na ochronie danych (zwłaszcza firmowych) nie ma co oszczędzać, warto zaopatrzyć się w dobry program antywirusowy. Jest kilka fajnych opcji, ale nie będę nic reklamował, wystarczy poszukac po internecie :)

oczywiście, że warto chronić komputer, co to za pytanie ? a jak coś się stanie i wszystko się straci, to co wtedy? będzie płacz i zgrzytanie zębami ;)

Obecnie bardzo dużą wagę przykłada się do ochrony danych w firmie. Wyciek informacji potrafi narobić dużych szkód a jeśli chodzi o inne firmy i niezwiązanych z nami ludźmi może to narobić nam bardzo dużych problemów - łącznie z drogą sądową.

Tak wiec polecam zainwestować na przykład w odpowiednie szkolenia.

Ta firma:

http://coach-inc.pl

Obecnie prowadzi szkolenia zamknięte oraz otwarte dla firm z tego właśnie zakresu. Myślę,ze warto byłoby nieco zainteresować się ich ofertą.

Jak masz takie cenne dane to może skorzystaj z oferty ochorny danych np. http://www.integratedsolutions.pl/pl/oferta/security/antyphishing/ oferuje antyphising i pokrewne usługi. Jak robisz na duzych projektach to lepiej się zabezpieczyć.

Uważam, że przy używaniu kompa do innych celó niż zabawa wszelkie zabezpieczanie jest niezbędne. Zarówno oprogramowaniem antywirusowym jak i tworząc bazkup danych, czy dysk do przywracania systemu.

No pewnie, że warto. W ogóle jeśli prowadzicie biznes i korzystacie z sieci, aplikacji, stron www, albo macie bazy danych to koniecznie musicie zadbać o ich profesjonalną ochronę i bezpieczęństwo ! Takieusługi oferują np. w http://biznes.t-mobile.pl/pl/produkty-i-uslugi/ochrona-i-bezpieczenstwo/ochrona-ddos , taka ochrona to także dobra reklama dla klientów, aby wiedzieli, że ich dane są u was bezpieczne :) Wykorzystajcie to jako atut :)

Nie ulega wątpliwości, że komputer - zwłaszcza, jeśli zawiera pliki z danymi, warto odpowiednio zabezpieczyć. Ale jestem zaniepokojony, bo czytałem na http://publicrelations.pl/badanie-kaspersky-lab-tylko-polowa-urzadzen-mobilnych-jest-zabezpieczana-przed-cyberatakami/ że nasze smartfony to łatwy cel do ataku hakerów. Jak Wy zabezpieczacie swoje telefony?

W dzisiejszych czasach nic nie daje pełnej ochrony. Im większą mamy świadomość i więcej zabezpieczeń tym lepiej. Ja jestem w miarę obeznany w tematyce komputerowej i internetowej, a i tak mi się raz z rozpędu zdarzyło kliknąć w załącznik niestety - plik uruchomił się we Writerze bo mam Open Office zamiast MS i chyba nie zadziałał. Taką mam nadzieję przynajmniej.

--------------------

Moje Forum z

Oczywiście, że należy zabezpieczyć komputer. Jest to niezwykle ważne, aby nie utracić danych czy też, aby ważne dla nas informacje nie ujrzały światła dziennego. Nie ma się w ogóle nad czym zastanawiać. Tutaj https://bitdefender.pl/ sobie zerknijcie i zobaczcie co mają w ofercie. Myślę, że takie rozwiązanie się sprawdzi. Jest tam wiele ciekawych propozycji.