Zaloguj się, aby obserwować  
potran

Co sądzicie o ACTA- czy to zagrożenie dla rozwoju biznesu?

Recommended Posts

Czy ACTA jest zagrożeniem dla wolności biznesu? Czytając niektóre paragrafy tego dokumentu zauważyłem, że pozwala on na wielkie nadużycia względem importerów. Mianowicie chodzi o to, że celnicy mogą wstrzymywać partie towaru z zagranicy na tzw. "odpowiedni" siebie czas pod pretekstem możliwości wystąpienia w nim podróbek bez żadnych nakazów i konsekwencji. To niesie ze sobą np. ryzyko przekupienia służb granicznych przez nieuczciwych konkurentów i położenie czyjegoś biznesu przez wstrzymanie jego towaru "odpowiednio" długo. Co Wy sądzicie o tym "tajnym" porozumieniu, którego polski rząd nie raczył z opinią publiczną przedyskutować?

Czy ACTA jest zagrożeniem dla wolności biznesu? Czytając niektóre paragrafy tego dokumentu zauważyłem, że pozwala on na wielkie nadużycia względem importerów. Mianowicie chodzi o to, że celnicy mogą wstrzymywać partie towaru z zagranicy na tzw. "odpowiedni" siebie czas pod pretekstem możliwości wystąpienia w nim podróbek bez żadnych nakazów i konsekwencji. To niesie ze sobą np. ryzyko przekupienia służb granicznych przez nieuczciwych konkurentów i położenie czyjegoś biznesu przez wstrzymanie jego towaru "odpowiednio" długo. Co Wy sądzicie o tym "tajnym" porozumieniu, którego polski rząd nie raczył z opinią publiczną przedyskutować?

ACTA po potężne zagrożenie dla każdego.

W myśl tych przepisów np jeśli na swojej stronie internetowej zacytujemy jakąś osobę to ktoś może to zgłosić jako naruszenie praw autorskich.

Ostatnio cytowaliśmy kogoś znanego kogo cytatów pełen jest internet i prawnik zwrócił uwagę, że jeśli wejdzie ACTA ktoś będzie to mógł usunąć.

To pierdoła, ale dotyka nawet takich detali.

Nie mam wątpliwości, że ACTA nie tylko nie zahamuję piractwa, ale je jeszcze rozszerzy na inne dziedziny.

Jak się pożar gasi benzyną to tylko wybuch z tego wyniknie.

Czyli jak widać również właściciele e-biznesów będą musieli mieć się na baczności, bo w pierwszej kolejności będą obserwowani pod względem "interesujących" treści. Ciekawe co z tego wyjdzie? Póki co rośnie skala protestów.

Owszem rośnie skala protestów, ale myślę, że już tak duży szum wokół tego tematu się zrobił, że temat nie zostanie zamieciony pod dywan.