NarzeczonaFranka

Czy imprezy integracyjne są potrzebne?

Recommended Posts

Według mnie wyjścia/imprezy/wyjazdy integracyjne są jak najbardziej potrzebne. Dlaczego?

Dlatego, że np. znana korporacja oferująca outsourcing kadr i płac ostatnio zauważyła (na podstawie ankiet), że jej pracownicy nie mają ze sobą wspólnych tematów poza pracą. Spotkanie integracyjne były bardzo dziwne, dopiero gdy większość skosztowała trochę alkoholu, zaczęli się lepiej poznawać. Dopiero po tym wyjściu ich relacje się poprawiły, a umiejętność pracy w zespole niebywale wzrosła.

O tym cały czas piszemy, tylko ludzie muszą mieć zapewnione takie miejsce, w którym będą mogli się doskonale bawić, będą mieli atrakcje. My też nie od razu trafiliśmy na Zieloną Polanę. Sama miejscówka jest dopracowana pod każdym względem, jedzenie niesamowite - ale to można ocenić dopiero na żywo.

Oczywiście, ze są potrzebne! Może nie to, że niezbędne, pewnie, że da się bez tego funkcjonować, ale na pewno to poprawia atmosferę w pracy, pozwala się zrelaksować, zregenerować pracownikom siły no i po prostu pozwala się im bliżej poznać, później przeważnie lepiej, łatwiej się im współpracuje. Ja uważam, ze wyjazd w jakieś fajne, oryginalne miejsce jak tutaj http://www.wyjazdygrupowe.pl/wyjazdy-motywacyjne.html może wpłynąć na pracowników tylko pozytywnie!

Oczywiście, że TAK! Imprezy integracyjne nie tylko motywują, ale (jak sama nazwa wskazuje) integrują pracowników, co przekłada sie na ich wydajniejszą pracę. Ponadto to dobry sposób na luźną rozmowę, lepsze pozanie się i rozmowę z przełożonymi. Wyjazdy integracyjne są jednym z wielu sposobów motywowania pracowników, więcej na ten temat przeczytacie tutaj: http://www.motivationdirect.pl/nasze-rozwi...ne-i-uznaniowe/

Sama prawda... A przede wszystkim zmieniają to jak się patrzy na pracodawcę. Nie jak na wyzyskiwacza. Tylko że najpierw ta integracja musi być zorganizowana tak, aby faktycznie ten pozytywny wizerunek budowała. Stąd miejsce o którym wspominam.

Integracja w firmie to bardzo ważna sprawa. Praca to jedna kwestia, ale jak nie ma odpowiedniej atmosfery to moim zdaniem pracownicy są mniej produktywni. U nas staramy się tak raz na 3-4 miesiące coś zorganizować. Ostatnio byliśmy w Krakowie w hotelu Efekt Express bo to były szkolenia połączone z integracja. Wyjazd bardzo się udał :)

Faktycznie ciekawe, ja też swego czasu znalazłam super ofertę na stronie hotelu fajkier http://www.hotelfajkier.pl/konferencje-szk...zy-integracyjne w ofercię są np.

Podwodna integracja

Akademia zdrowej pracy

Akademia integracji

Akademia fair play

Misja amfibia

Wielki rajd przeprawowy

Budowanie bazy

Szamańskie stany świadomości

Igrzyska olimpijskie

Jura Adventure Team

Skarb ducha

Obrona twierdzy

Pustynna burza

Wielki Rajd WRC Adventure

Brzmi bardzo fajnie, może kiedyś szef nas zabierze :)

Moim zdaniem jeśli w firmie dzieje się dobrze są zdrowe relacje to jak najbardziej są potrzebne i mogą wnieść sporo świeżości do działań załogi. Tym bardziej jeśli je połączyć z jakimś szkoleniem na które można np jechać z rodzinami. Mieliśmy tego typu szkolenie zorganizowane swego czasu koło Leszna Hotel Sułkowski bardzo fajne miejsce do tego typu imprez i integracji dobre sale szkoleniowe, a w tym czasie jak my w piątek mieliśmy szkolenia to żony i dzieci mogli korzystać z plaży nad jeziorem należącej do hotelu. Także moim zdaniem jak najbardziej warto - tutaj miejsce http://www.hotelsulkowski.pl/

Moim zdaniem potrzebne, świetna sprawa! Atmosfera wśród pracowników to klucz do sukcesu, a tylko na gruncie nieformalnym można nawiązać dobre relacje :) Poza tym to świetne narzędzie wewnętrznego PR-u firmy, przekłada się na markę przedsiębiorstwa poprzez pozytywne opinie pracowników. Dlatego organizatorzy prześcigają się w pomysłach :) BTW, ostatnio widziałam świetną rzecz - nowoczesny taniec cygański, coś świeżego, oryginalnego i nieoklepanego, wygląda świetnie, ktoś może widział na żywo?:)

Moim zdaniem potrzebne, świetna sprawa! Atmosfera wśród pracowników to klucz do sukcesu, a tylko na gruncie nieformalnym można nawiązać dobre relacje :) Poza tym to świetne narzędzie wewnętrznego PR-u firmy, przekłada się na markę przedsiębiorstwa poprzez pozytywne opinie pracowników. Dlatego organizatorzy prześcigają się w pomysłach :) BTW, ostatnio widziałam świetną rzecz - nowoczesny taniec cygański, coś świeżego, oryginalnego i nieoklepanego, wygląda świetnie, ktoś może widział na żywo?:)

Bardzo dobry pomysł z pokazem nowoczesnego tańca cygańskiego, ultra ciekawe! :) Ja niestety nie miałem okazji zobaczyć Kharimy na żywo, ale chętnie bym zobaczył taki pokaz, musi robić wielkie wrażenie :)

Wszystko tak naprawdę zalezy od poziomu imprezy. To nie może się ograniczać do wspólnego picia alkoholu. Prawdziwe imprezy oraz wyjazdy integracyjne muszą mieć bardzo bogaty i przede wszystkim ciekawy program, jak ma to miejsce w przypadku firmy Axialus http://axialus.pl/pl/ofert/oferty-specjalne ponieważ tylko wtedy spełnią swoją rolę.

A widziałaś taki pokaz kiedyś? Nowoczesny taniec cygański to naprawdę piękne show :) Nie warto klasyfikować ludzi na tych, którzy lubią się paprać w błocie i na tych, którzy wolą oglądać sztukę :) Czasem zdziwiłabyś się. Często organizowane są np. bankiety, gale dla Klientów - pracowników korporacji, taki event rządzi się swoimi prawami i nie wsadza się raczej prezesa na kłada :) Ale przed bankietem - czemu nie? Wszystko zależy od grupy docelowej.

Warto też zaangażować jakiegoś DJ na taka imprezę? Z okolic śląska macie Darka Hellera? Potrafi świetnie zabawić gości, a do tego potrafi poprowadzić imprezę tak aby każdy miał okazję pobawić się przy rytmach jakie lubi! Jeśli szukacie kogoś do obsługi takiej imprezy na Śląsku to polecam sobie sprawdzić te namiary- http://3-dj.pl/

Warto też zaangażować jakiegoś DJ na taka imprezę? Z okolic śląska macie Darka Hellera? Potrafi świetnie zabawić gości, a do tego potrafi poprowadzić imprezę tak aby każdy miał okazję pobawić się przy rytmach jakie lubi! Jeśli szukacie kogoś do obsługi takiej imprezy na Śląsku to polecam sobie sprawdzić te namiary- http://3-dj.pl/

Sama za jakiś czas planuję swój własny ślub. Wiadomo sale i zespół czy DJ powinnam już zamówić, ponieważ z terminami to wiadomo- różnie bywa!

Ostatnio byłam na weselu w okolicach Rybika, które obsługiwał ten 3-DJ.

Dawno tak dobrze się nie bawiłam. Sądzicie, że warto zrezygnować z zespołu na rzecz takiej osoby do obsługi własnego wesela?

Co sądzicie?

Mnie natomiast najbardziej podobają się takie totalnie nietypowe imprezy integracyjne. Bardzo ciekawą ofertę pod tym względem posiada agencja animacyjna http://fenu.pl ? Wspólnie z nimi można przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę, chociażby w trakcie wieczorów tematycznych, czy gier ulicznych, chociaż powiem szczerz, że mnie najbardziej intrygują inscenizacje historyczne.