NarzeczonaFranka

Czy imprezy integracyjne są potrzebne?

Recommended Posts

Każdego motywuje coś innego, dla jednych może być to poranny sex przed pracą, a dla innych wyjazd integracyjny czy też premia pieniężna.

Ja akurat miałam okazje być na takim wyjeździe i baaaaardzo miło wspominam tam spędzony czas :D

Imprezy intergracyjne nie muszą wcale wyglądać tak, że wszystko jest z góry zaplanowane. Czasami może to być wspólne wyjście na piwo w weekend lub kręgle. Jeżeli nie ma się pieniędzy na większe wydatki to myślę, że tego typu rozwiązania, które będą ok :)

Moim zdaniem żadnej firmie nie zaszkodzi takiego typu zabawa.

Przykłady integracji w firmie w której pracowałem:

- Co tygodniowy 50% sponsoring na wynajem krytego boiska do gry w piłkę nożną (umawialiśmy się na dany dzień w tygodniu, rezerwowaliśmy boisko, graliśmy, płaciliśmy połowę po wcześniejszych ustaleniach że szef płaci resztę)

- Co jakieś poł roku na tablicy w biurze pojawiało się ogłoszenie o wycieczce (najczęściej Polska), mało chętnych więc szef przestał się fatygować.

- Co miesiąć (w pierwszy piątek po wypłatach) ustawka pracowników na spotkanie w pubie. (rezerwacja na firmę koszty ,,kateringu'' indywidualnie)

Dzięki spotkaniom i wyjazdom integracyjnym szefostwo powinno dostrzegać rozluźnienie napięcia między pracownikami, lepszą współpracę, motywację do pracy i co za tym idzie efektywniejsze wyniki.

U mnie w firmie nie ma czegoś takiego ; / Według pracowników są one potrzebne, według szefów to zbędny wydatek....?

nie wiem ale mnie się wydaje że jest sens.

Obejrzyj 2 filmiki zrobione przez Barometr Zaangażowania:

Poprawa jakości pracy

Jak zaangażowanie wpływa na rezultaty biznesowe:

są potrzebne, bo ludzie się lepiej poznają i jest to jakieś oderwanie od pracy, aby móc do niej wrócić z nowymi siłami.

Niestety fiskus na pożywkę na takich imprezach - wszystko co otrzyma pracownik trzeba od tego zapłacić podatek.

nie musi to być koniecznie jakiś wyjazd ale np. wspólne wyjście do restauracji czy do kina- to czemu nie ? ;) ... w mojej firmie raz było organizowane wyjście na paintballa i co? do tej pory wspominamy to wszyscy z uśmiechem na twarzy bo bawiliśmy się wtedy rewelacyjnie ! jeżeli chce się mieć dobre stosunki w pracy, ze swoimi współpracownikami to czasem warto zainwestować w coś takiego ;)

Według mnie jesli pracownicy tworzą grupę i muszą ze sobą sprawnie współpracować takie imprezy są idealna okazją do tego by mogli się się dobrze poznać. Są teraz nawet specjalne imprezy integracyjne organizowane pod kątem tzw: team - buildingu, jak piszę jeden z organizatorów takich wyjazdów: "...podnoszą one zaangażowanie pracowników i przekładają się na efektywność zespołów firmy. Imprezy team-building stanowią najlepszą okazję, by członkowie zespołu lepiej się poznali i poza rzeczywistością biura przełamywali bariery komunikacyjne. "

W mojej firme dość często są organizowane imprezy firmowe i zarówno pracownicy jak również szefowie są zadowoleni. Może to wynika z wielkości firmy. Nasza ma oddziały w kilku miastach i dlatego nie sposób spotkać się ze wszystkimi na codzień. A tak na luzie przy muzyce i drinku możemy się spokojnie spotkać, jeśli dojdzie ktoś nowy to poznać. Oby więcej takich spotkań było :))

Uważam, że jak najbardziej są potrzebne, ale nie powinno się na takich imprezach/wyjazdach "ponieść", np. spożywając zbyt dużo alkoholu. Nawet jeśli zdobędziemy w firmie kilku przyjaciół na zawsze, to nigdy nie jest tak, że wszyscy się lubią i kochają. Mam na myśli to, że ktoś może wykorzystać coś przeciwko Tobie.

Imprezy Integracyjne i firmowe, to z jednej strony dobra odskocznia i możliwość relaksu, z drugiej strony lepsze poznanie się z innymi, budowa relacji czy lepsza współpraca. Im lepszy program, tym zazwyczaj mniej pobocznych tematów, które czasami mają miejsce podczas imprez. Poza tym dobry program podczas wyjazdu motywacyjnego może dać sporo wymiernych korzyście przynoszących firmie.

Oczywiście, że są potrzebne - to świetna forma relaksu dla pracowników,

no i w tym czasie nie muszą pracować, i myślę że to jest tutaj najważniejsze.

U nas w styczniu szykuje się impreza biznesowo-szkoleniowo-integracyjna (Hotel Palatium pod Warszawą) - myślę, że to jak zwykle będzie super zabawa - i miejsce jest mniej ważne, liczy się to, że w tym czasie nikt nie musi tyrać, tylko można się wyluzować

Imprezy integracyjne są jak najbardziej potrzebne, pracownicy dzięki temu lepiej się dogadują i można wyjaśnić wszystkie spory. Super miejsce na organizaację tego typu imprezy to z pewnością "Jaś Wędrowniczek" w Rymanowie na Podkarpaciu.

U mnie w firmie też są takie imprezy, ale ja nie lubię imprez, więc takie imprezy niespecjalnie mnie przekonują. Poza tym, nie trzeba na takie imprezy chodzić :)

------------------

Widziałeś najładniejsze działki które możesz sobie zakupić jako inwestycję?

ja mam o tyle szczęście, zę pracuję w dosyć kameralnym miejscu i takie wyjazdy integracyjne nie mają zbyt wiele wspólnego z typowymi imprezami w korpo, a wręcz przeciwnie jest bardzo swojsko, ale to dlatego, ze poza pracą też jesteśmy znajomymi, dosyć często się zdarza, szczególnie wiosną i latem, że Szef organizuje dla nas transport i noclegi w górach i jedziemy po pracy w piątek na dwa dni, wiadomo zwiedzamy, grillujemy i pijemy, ale przynajmniej nie ma strachu, ze ktoś komuś porobi kompromitujące zdjęcia :D

Wszystko zależy od organizacji i całej struktury firmy - jeśli np. pracują w niej osoby w znacznie rozstrzelonym przedziale wiekowym, to może być trudno zorganizować coś, co zadowoli (prawie) wszystkich i rzeczywiście zintegruje grupę.

Mimo wszystko myślę, że takie działania są potrzebne, bo zgrana drużyna to skuteczniejsza drużyna i skuteczniejsze działania, lepsza atmosfera.

pewnie że są potrzebne, tylko trzeba umieć je odpowiednio zorganizować i zatrudnić właściwych ludzi :D co z tego, że twój szef zorganizuje imprezę a wszyscy będziecie siedzieć i patrzeć się w sufit, warto by szef oprócz jedzenia i picia zapewnił swoim pracownikom fajną oprawę muzyczną, w takim wypadku należy niezastąpiony wydaje się być profesjonalny dj, który rozkręci nawet największych sztywniaków :D