Zaloguj się, aby obserwować  
Alicja

szkoła językowa pomysłem na biznes

Recommended Posts

MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE jest ogólnopolską siecią szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży stanowiących grupę LINGUA TEAM European Language Program. Szkoła promuje autorską metodę nauki języków obcych, dostosowaną do preferencji i potrzeb każdego ucznia. Dzięki stosowaniu różnorodnych metod nauczania, pomaga dzieciom i młodzieży łatwo i skutecznie zdobywać wiedzę. Obecnie poszukujemy partnerów na terenie Szczecina i okolic, zainteresowanych prowadzeniem własnej szkoły językowej. Dla nich przygotowaliśmy specjalną ofertę.

Więcej informacji pod adresem: www.malalingua.com.pl/Franczyza

Głównie skupiamy się na języku angielskim. Organizujemy kursy o różnym stopniu zaawansowania, zarówno będące formą nauki codziennej dostosowanej do potrzeb dziecka jak i standardowe cykle przygotowawcze do egzaminów pozwalających uzyskać certyfikaty z języka. Mamy także ofertę dla przedszkoli i rodziców naszych młodych uczniów, jesteśmy kreatywni pod tym względem i ciągle działamy - dla potrzeb naszych klientów :) Oczywiście, że mamy stronę internetową, wystarczy w google wpisać naszą nazwę Mała Lingua & Lingua Teens Space :) tam znajduje się dużo więcej przydatnych informacji na nasz temat :)

pamiętam kurs metodą Callana - lipa do kwadratu, gdybym wcześniej nie uczył się języka to bym nic nie zrozumiał.

Dlatego staram się unikać szkół stosujących super, ekstra hiper nowoczesne metody nauki języków.

bo najlepiej jest się uczyć na starych,sprawdzonych metodach ;) tradycyjne a najbardziej efektywne ( moja znajoma była studentką filologii angielskiej i uczyli jej tylko starymi metodami przez co teraz jest niesamowicie zadowolona z poziomu swojego języka ;) )

Warto założyć szkołę językową- http://bizinwest.pl/wlasna-szkola-jezykowa/ Popyt na te usługi jest duży, teraz języki obce są bardzo potrzebne.

Dużą popularnością cieszą się kursy kierowane dla osób 50+, więc jeżeli już decydujemy się na szkołę językową, warto jest zadbać o utworzenie specjalnej grupy dla tych odbiorców.

Nie tylko na język angielski jest teraz popyt. Tak naprawdę angielski jest teraz tak popularny, że jesgo znajomość już nie jest atutem a podstawą. Doceniana jest za to znajomość takich języków jak rosyjski, niemiecki, języki skandynawskie również są bardzo pożądane na rynku.

Tak jak Szary Polak też nic nie wyniosłam z nauki metodą Callana. Ale generalnie szkoła językowa to zawsze dobry pomysł. Ludzie wciąż chcą się uczyć, próbują nowych metod. Tylko trzeba ich przekonać, że to akurat Twoja szkoła ich czegoś nauczy :)

Zgadzam się ze słowami poprzedniczki. Sama chętnie zapisałabym się na jakiś dobry kurs językowy. Teraz jest mnóstwo ofert - ale wiadomo, im więcej, tym lepiej, bo jest w czym wybierać. Mnie interesują szczególnie kursy dla firm, np. [link usunięty] - wydaje mi się, że to dobry pomysł, szczególnie dla osób, które kładą nacisk na znajomość języków obcych przez pracowników.

Też jestem zdania, że szkół językowych jest już odpowiednio dużo. Chyba nie jest łatwo wejść na rynek

Dokładnie, to nie jest łatwa branża, szczególnie że teraz jest mega parcie na uczenie się języków obcych i nowe szkoły nie mają łatwo na rynku gdzie jest multum korepetytorów.

Ja również szukam ciekawego pomysłu na biznes, myślałam także o szkole językowej ale suma sumarum wyszły mi zbyt duże koszty, ale może polecę Wam tutaj: [link usunięty] - ciekawie osoby piszą o swoim doświadczeniu mnie zainspirowali myślę, że warto :)

moim zdaniem ciekawym pomysłem będzie wprowadzenie zapisów online na zajęcia, np. przez booking-please, na pewno duzo osob bedzie chcialo z tego skorzystac. to duzo wygodniejsza dla klienta jak ma dostep do zapisow o kazdej porze dnia i z dowolnego miesjca :)

Dużą popularnością cieszą się kursy kierowane dla osób 50+, więc jeżeli już decydujemy się na szkołę językową, warto jest zadbać o utworzenie specjalnej grupy dla tych odbiorców.

Z tym że oferta musi być też atrakcyjna finansowo w takich przypadkach, a najlepiej sięgnąć po środki unijne i zorganizować kurs za darmo. Ogólnie myślę, że szkół językowych trochę się namnożyło, więc konkurencja jest ogromna. Trzeba więc zadbać o odpowiednie wyposażenie sal, bardzo dobrą kadrę z zapałem do nauczania (co wcale nie musi oznaczać lat doświadczenia) i profesjonalne podejście do klienta. Uważam, że tylko takie szkoły przetrwają na rynku.

To bardzo dobry pomysł, ponieważ jak widzimy w naszym kraju nic się nie zmienia i młodzi ludzie nadal będą wyjeżdżać za granice. Dodatkowo edukacja języków w szkołach nie stoi na wysokim poziomie. Jeżeli już założycie taką szkołę to na stronie http://www.edulex.com.pl/pl/c/Arkusze-ocen/32 znajdziecie różnego rodzaju dokumentacje szkolą, która na pewno Wam pomoże w prowadzeniu takiej szkoły

Myślę, że to całkiem rozsądne.

Tylko skupiłabym się na konkretnej grupie, np. klientach biznesowych.

U nas w firmie większość osób posługuje się angielskim. Ale jak przyjdzie do tłumaczenia jakiegoś biznesowego pisma i tak zazwyczaj korzystamy z usług biur w stylu tego: http://www.mtlumaczenia.pl/poznan . Także wydaje mi się, że chętnych do podszkolenia się w biznesowym angielskim nie powinno zabraknąć.

Szkoła językowa to dobry pomysł na biznes, ale pod warunkiem, że otwiera się ją w miejscu, gdzie nie ma przesytu na rynku. Wiem też, że ciężko taki biznes utrzymać. Trzeba mieć naprawdę świetnych lektorów i bardzo dobrą opinię, nie mówiąc o ofercie, która powinna zawierać kursy przygotowujące do różnych egzaminów, nie tylko szkolnych. Kosztuje to bardzo dużo energii i działań marketingowych, ale na pewno się opłaca na dłuższą metę :)

Warto także od razu zainwestować w odpowiednie narzędzia ułatwiające prowadzenie tego typu biznesu. Tutaj https://madeonmoon.pl/oferta/web-szkola-zarzadzanie-szkola-prywatna namiary na webSzkoła - program do zarządzania szkołę językową. Warto zapoznać się z tematem.

Taka szkoła językowa jest bardzo ciekawym pomysłem na biznes. Obecnie ludzie dużo czasu poświęcają na naukę języków i chcą wydawać na to pieniądze. Budynek przyszłej szkoły trzeba odpowiednio przystosować do prowadzenia zajęć. Przede wszystkim potrzebne są meble szkolne. Mogę polecić wam http://www.refas.pl  Mają szeroki wybór mebli szkolnych w dobrych cenach.