Zaloguj się, aby obserwować  
drzewko

Mobilna myjnia parowa

Recommended Posts

Planuję rozkręcić taki biznes, o środkach chemicznych napisano już tu sporo, pytanie co ze sprzetem - pojawia się m.in. optima, rozumiem że to dobry wybór. Podstawowe pytanie ile pieniędzy trzeba wyłożyć na poczatek?

Darku, spokojnie :)

Aleks - dobry sprzęt, plus dobra chemia. Masz dużo o środkach premo, o sprzęcie też wszyscy pisali. Kasa zalezna jest od tego czy zaczynasz "na swoim", czy idziesz we franczyzne, itd. Więc tutaj rozrzut jest bardzo duży.

mam znajomego co ma mobilną myjnię parową i jakoś mu się kręci. Biznes trochę sezonowy więc np. pod koniec roku sporo roboty i na wiosnę.

Witam planuje otworzyć mobilną myjnie tylko narazie czekam aż sie może cos wyklaruje z dotacją z UE i mam pytanie bo księgowy naciska żeby nie iść na vat tylko książke PiR i pytanie czy bedzie szansa pozyskać klientów jak nie będe mógł wystawiać faktur vat czy firmom będzie wystarczać rachunek uproszczony wiem że to każda firma indywidualnie do tematu podejdzie ale chodzi mi o to żebyście doradzili jedną flote bym miał ale raczej bez faktur mi nie przejdzie i nie wiem jak ruszyć

Z tego co wiem, to już na Śląsku i w Warszawie jest już duża konkurencja, więc zanim wszystko założycie - pomyślcie nad miastami i klientami.

Ale ja nie jestem ze Śląska 38000 miasto z tego co sie rozeznałem to są dwie takie myjnie i to bez jakieś wielkiej reklamy działają także i dla mnie miejsce sie znajdzie na rynku. Chodzi mi o ten vat czy to konieczne czy lepiej na książke iść

Mobilna myjnia może być dobrym interesem. Pomagałem 2 klientom uzyskać dotację z PUP na taką działalność. Firmy funkcjonują nadal i mają się dobrze. Popyt na tego rodzaju usługi może rosnąć, bo to oszczędność czasu dla klienta, mniejsze obciążenie dla środowiska (klienci są coraz bardziej świadomi, a jeśli stargetuje się ofertę do ludzi zainteresowanych tematami eko, to będzie można zaoferować wyższe ceny), a także znacznie dokładniejsze mycie. 

Myjnia parowa jest bardzo ciekawym pomysłem na biznes. Sam prowadzę stację paliw i zdecydowałem postawić się na jej terenie odkurzacz parowy Green Steam do mycia tapicerki samochodowej. Klienci bardzo często go używają i są z niego zadowoleni.