Zaloguj się, aby obserwować  
NarzeczonaFranka

Biznesowe przesądy

Recommended Posts

Ja nie lubię się bawić w przesądy, choć słyszałem wiele. Sam w piatek 13-tego miałem 13-te urodziny i jakoś żyję :). Myślę, że to tylko niepotrzebne oszukiwanie naszego umysłu. Jak będziemy myśleć, że coś jest źle to będzie źle, jak się nastawimy pozytywnie i zmotywujemy to wszystko pójdzie dobrze i wyniki firmy będą zadowalające :)

Coś w tym jest, ja np. jak wychodzę z mieszkania i w rodze do firmy spotykam same kobiety to znak że będzie lub jest jakać lipa.

Odwrotnie jak spotykam facetów po drodze to znaczy że wszystkie sprawy załatwie pozytywnie.

Może i śmieszne ale u mnie się sprawdza.

Ja sam nie wierzę w przesądy, szczęście itp. To co wypracujesz, zaprocentuje i dostaniesz to, na co zasługujesz, nie więcej, nie mniej.

Podobno jak w nowy rok pierwszą osobą, która złoży przedsiębiorcy życzenia jest mężczyzna, to będzie szczęście, jak kobieta, to można się zwijać!

No dobre dobre. U mnie sprawdzało się wracanie się do domu zaraz po wyjściu do firmy np. po zapomniany telefon. Zawsze w tym dniu coś nie wychodziło :)

Jakaś odrobinka prawdy w tych przesądach chyba istnieje :rolleyes:

Najlepiej mieć wszystko w papierach poukładane i można spokojnie czekać na gości z fiskusa hehhehehe :) No ale tak na poważnie to podobno nie należy pożyczać kasy na biznes bo cały czas będą nas prześladowały kredyty .

Ja też nie wierzę w przesądy ale lepiej nie ryzykować. Dlatego w piątek 13-tego nie robię jakiś ważnych interesów. Jak mi kot przebiegnie drogę to się zawracam. Jak mijam kominiarza chwytam się za guzik. To chyba najpoważniejsze o jakich pamiętam i jakie biorę pod uwagę.

To ciekawe, ale te przesądy, które pojawiają się w biznesie, pojawiają się również normalnie w życiu - np. z tym, co kolega pisał o wracaniu po coś do domu, co przynosi pecha. To będzie dziwne, co napiszę, ale w końc to odpowiedni temat :) Ja mam tak, że jak idę na spotkanie z klientem albo klientką, to zanim będę na tym spotkaniu, staram się zrobić jedną rzecz. Otóż jeśli mijam się z osobami, które idą z naprzeciwka w parze (najlepiej kobieta-kobieta), to staram się przejść mięszy nimi, "zabierając" im tym samym szczęście B)

Od ponad roku prowadzę własną działalność. Wcześniej pracowałam w korporacji. Na razie jak przy każdej zmianie widzę same plusy - pracuję kiedy chcę, ile chcę i przede wszystkim dla siebie a że lubię to co robię to nie wiem co to nuda, przepracowanie, fatalny szef. Mam też chyba to szczęście, że małymi kroczkami jakoś do przodu i firma się rozwija.

Ps. Najberdziej tylko dobijają mnie ZUS-y