dymeks87

Sklep z niemiecką chemią - opłacalność

Recommended Posts

Witam

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem otwarcia małego sklepu z chemią użytkową sprowadzaną z Niemiec typu proszki do prania, płyny do naczyń itp w małej miejscowości ok. 1000 mieszkańców ale przy bardzo ruchliwej drodze, którą przejeżdza codziennie sporo samochodów z okolicznych wiosek (ok 15 000 mieszkańców).

Nie wiadomo mi, aby w okolicy był już sklep z takimi artykułami sprowadzanymi z Niemiec, a każdy wie jak wygląda kwestia jakości tych produktów u nas i na zachodzie ;)

Martwi mnie tylko to czy uda mi się osiągnąć w tym interesie taki obrót, żeby przy marży 20% wyjść na swoje, a przynajmniej na początku nie dokładać do interesu...

Cena takiego przykładowego proszku byłaby o około 10% wyższa niż polskiego odpowiednika w marketach, ale stosunek jakości do ceny niemieckich koncentratów jest o niebo lepszy.

Sporo już takich sklepów prosperuje w większych miastach i w internecie tak, że wydaje mi się, że ma to jakiś sens...

Z moich wstępnych obliczen wynikałoby, że przy marży 20% musiałbym zrobić około 700 zł obrotu dziennie, żeby wyjść na czysto po odliczeniu wszystkich kosztów i podatków.

Ewentualnie myślałem też dodatkowo o handlu obwoźnym po okolicznych wioskach, ale to ewentualnie dodatkowo.

Może ma ktoś doświadczenie w tego typu interesie, czy taki obrót jest do zrobienia?

To byłby pierwszy tego typu mój interes, więc jako świerzak będę wdzięczny za wszystkie uwagi co na ten temat sądzicie ;)

Pozdrawiam!

Fajnie byłoby jakby udało Ci się zdobyć informacje ile średnio samochodów dziennie przejeżdża po tej drodze, opłacałoby się zrobić dodatkowo taki wywiad środowiskowy i dowiedzieć się opinii mieszkańców na temat chęci, bądź niechęci nabywania tego typu produktów. No i jeszcze jedna ważna kwestia: jak wyglądałby dojazd z tej drogi do Twojego sklepu, czy byłby jakiś wygodny zjazd i parking?

Niemiecka chemia jest o dziwo lepsza niż ta sama sprzedawana w Polsce - chodzi mi o markę.

z tego co wiem to ludzie szukają tej chemii nawet jeśli jest ona nieco droższa.

Tylko na początku raczej nie będziesz miał 700 zł obrotu, musiałbyś poszerzyć DG o sprzedaż internetową.

*potran: Dojazd do sklepu jest bardzo dobry, bo stoi praktycznie przy drodze i jest wystarczająco dużo miejsca, żeby się zatrzymać samochodem.

*Szary_Polak sprzedarz internetowa oczywiście też wchodzi w gre, z tym, że konkurencja w internecie raczej nie pozwoli na marżę większą jak 5-10 %, tymbardziej, że na Alledrogo sprzedawane są podróbki zapakowane w niemieckie kartony... :/ bardziej rozważałbym dobrze wypozycjonowany sklep internetowy ;)

Niestety pozycjonowanie również trochę kosztuje. (Tym bardziej po ostatnich zmianach w algorytmie Google) Pozostaje jednak wciąż tańszym rozwiązaniem niż AdWords. Wielkie znaczenie prócz optymalizacji strony sklepu ma dobór słów kluczowych pod pozycjonowanie, tak by wybrać frazy generujące spory ruch, przy niewielkiej konkurencji. Np. "niemiecki proszek do prania" - to w Google około 100 wyszukiwań miesięcznie, a "proszki z Niemiec"już 300/miesiąc przy podobnej trudności pozycjonowania.

Niestety pozycjonowanie również trochę kosztuje.

Akurat na taką działalność to koszty niewielki a i nawet we własnym zakresie można by to zrobić.

sklep z niemiecką chemią jest spoko ideą, warto rozszerzyć o dodatkowy asortyment np. wiele osób szuka kawy niemieckiej i słodyczy, jeśli chcesz iść tą drogę to można również sporo zarobić, tak mi się wydaje

Spróbuj sprzedawać przez internet - ludzie szukają takich rzeczy, a nie każdy ma dostęp. Zazwyczaj takie sklepy można znaleźć w dużych miastach, a już w sieci? Nie za bardzo. Postawcie stronę, wyłóżcie kasę na pozycjonowanie, działania w serwisach społecznościowych. Polecam agencję, która załatawiała te same tematy dla mnie - Funkymedia. Efekty nie nadchodzą z dnia na dzień, ale naprawdę na takiej działalności w sieci można zarobić.

W moim mieście na dużym osiedlu istniał sklep z chemią z Niemiec,ale nie dawno zamknęli interes -niestety sklepy sieciowe typu Biedronka trudno przebić...

Ja też się zastanawiam zawsze jak to jest, że niby ta sama marka, a jednak jak przywieziona z Niemiec czy kupiona w sklepie, który takie produkty sprzedaje to jest lepsza niż w Polsce.

I tak dobrze, że są internetowe sklepy z niemiecką chemią, jak np http://www.pralinka.pl/ - bo kiedyś to trzeba było po giełdach latać i szukać, a dziś można sobie w necie zamówić, zrzucić się z sąsiadami na przesyłkę i zawsze to taniej wychodzi. Zwłaszcza, że przesyłki szybkie, porządnie spakowane - super.

U nas najważniejsze z takich zakupów są oczywiście proszki do prania: Persil i Ariel w zdecydowanym topie.

Już tak dużo osób zajmuje się takim handlem, że nie jest to opłacalne. Tym bardziej, że wiele osób w ten sposób sobie tylko dorabia, więc nie ponosi kosztów bi dzięki temu może zaoferować niższą cenę niż osoba, która ma sklep

Opłacalność może i jest ale nie wiem czy w sklepie stacjonarnym jak na internecie w takich miejscach jak to http://cosme.pl/katalog/dla-domu/ można ja kupić w naprawdę niskiej cenie. Wiele osób teraz zanim kupi coś w sklepie stacjonarnym sprawdza ceny w internecie i czasami taki zakupy online sa dużo bardziej opłacalne, nawet taka chemia z niemiec bardziej opłacalna jest kupując ją w internecie.

Konkurencja w tej branży jest obecnie spora. Trudno pewnie będzie znaleźć się w takiej ilości sklepów z chemią z Niemiec.

Przykład z życia wzięty: w Krakowie na kilku osiedlach cyklicznie, myślę, że raz w miesiącu, wiszą plakaty informujące o tym, że będzie prowadzona sprzedaż proszków do prania i innej chemii. Taki handel obwoźny. Wnioskując z częstotliwości i regularności pojawiania się plakatów, ludzie się tym na pewno interesują! Na plakacie podane marki, pojemności i ceny, wszystko w bardzo prostej formie. Może zamiast sklepu, sklep obwoźny? :-)

Już tak dużo osób zajmuje się takim handlem, że nie jest to opłacalne. Tym bardziej, że wiele osób w ten sposób sobie tylko dorabia, więc nie ponosi kosztów bi dzięki temu może zaoferować niższą cenę niż osoba, która ma sklep

Bo robią to często na czarno.

u mnie działa taki sklep już około 3 lata niema jakiś super obrotów ale jakos kurla.

to fakt ludzie wolą niemiecka chemie bo jest lepsze ale bieda sprawiają ze biedronki i inne sklepy tego typu

ze przebić jest się strasznie trudno. nie miej jednak powodzenia :)

Mój znajomy prowadzi właśnie taki sklep i całkiem nieźle mu to prosperuje. Z tym, że oprócz stałej miejscówki, jeździ też po okolicznych miasteczkach i stara się urozmaicać asortyment. Nie tylko chemia niemiecka, ale różne inne produkty.

Powodzenia z biznesem!

Zgadzam się, pomysł nie jest zły. Można by też pomyśleć o sprzedaży w internecie. Założenie sklepu internetowego, w tym przypadku również mogłoby się sprawdzić. Warto także zapewnić sobie wsparcie sprzedaży , tym samym pozyskując nowych klientów.

Z tego co wiem w wielu miastach sprzedają taką chemię w samochodach lub szkołach. Chyba raz w miesiącu. U siebie w mieście mam taki sklep ale nie widziałam nigdy, żeby ktoś tam wchodził. Myślę, że już minęły czasy, kiedy chemia z Niemiec coś znaczy. Mamy dobrą i tanią w różnych sklepach, od osiedlowych począwszy, a na marketach skończywszy.

Witam

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem otwarcia małego sklepu z chemią użytkową sprowadzaną z Niemiec typu proszki do prania, płyny do naczyń itp w małej miejscowości ok. 1000 mieszkańców ale przy bardzo ruchliwej drodze, którą przejeżdza codziennie sporo samochodów z okolicznych wiosek (ok 15 000 mieszkańców).

Nie wiadomo mi, aby w okolicy był już sklep z takimi artykułami sprowadzanymi z Niemiec, a każdy wie jak wygląda kwestia jakości tych produktów u nas i na zachodzie ;)

Martwi mnie tylko to czy uda mi się osiągnąć w tym interesie taki obrót, żeby przy marży 20% wyjść na swoje, a przynajmniej na początku nie dokładać do interesu...

Cena takiego przykładowego proszku byłaby o około 10% wyższa niż polskiego odpowiednika w marketach, ale stosunek jakości do ceny niemieckich koncentratów jest o niebo lepszy.

Sporo już takich sklepów prosperuje w większych miastach i w internecie tak, że wydaje mi się, że ma to jakiś sens...

Z moich wstępnych obliczen wynikałoby, że przy marży 20% musiałbym zrobić około 700 zł obrotu dziennie, żeby wyjść na czysto po odliczeniu wszystkich kosztów i podatków.

Ewentualnie myślałem też dodatkowo o handlu obwoźnym po okolicznych wioskach, ale to ewentualnie dodatkowo.

Może ma ktoś doświadczenie w tego typu interesie, czy taki obrót jest do zrobienia?

To byłby pierwszy tego typu mój interes, więc jako świerzak będę wdzięczny za wszystkie uwagi co na ten temat sądzicie ;)

Pozdrawiam!

Niedaleko mnie jest taki sklep, długo już prosperuje. Sądzę, że jak dobrze wszystko zorganizujesz i będziesz miał towar dobrej jakości to na pewno Ci się uda. ;)

____

Dropss - nowy dostawca Internetu