dymeks87

Sklep z niemiecką chemią - opłacalność

Recommended Posts

W dobrym miejscu, gdzie jest duży ruch to wszystko sie sprzeda. Niemiecka chemia może wypalić, ale trzeba poserzać asortyment.

Interes niesie też ze sobą ryzyko, w szczególności wahania kursowe.

W większych miastach powstaje dużo takich sklepików na zasadzie małej kanciapki.

handel środkami czystości z zagranicy to całkiem niezły pomysł bo wiadomo, że u nas są nieco gorszej jakości. no najwięcej straty jest na wymianie waluty, bo wiadomo, że jednak banki narzucają sobie spread. Ale chyba najlepiej wymieniać w kantorze walutowym, ja korzystam z https://liderwalut.pl/ i z wymiany w banku juz w ogole nie korzystam

To polecam Ci dobrą markę - Waschkonig, jest coraz popularniejsza, ale wciąż nie ogólnodostępna. Mozna ją kupić w http://ezakupy.tesco.pl/en-GB/ProductDetai...l/2003120470942 , ale też nie wszystkie produkty bo po za proszkami, mają też płyny dopłukania, kapsułki czy żele do prania. Bardzo atrakcyjna cena dla klientów, i duża wydajność :)

Taki sklep to dobry pomysł o ile będziesz prowadzić wysyłkową sprzedaż. Ale wtedy też będą potrzebne Ci kartony do wysyłki produktów. Może takie jak widziałem w tej firmie http://twojeopakowania.pl/ . Maja dość solidne opakowania w różnych wielkościach wiec dostosujesz je do swoich potrzeb.

Pomysł dobry, bo w Polsce wie się, że takie produkty sa naprawdę dobre jakościowo. Trzeba jednak przygotować dobrą ofertę, bo podobnych sklepów jest całkiem sporo i wiele z nich proponuje dość wysokie ceny - więc konkurencyjna oferta to kluczowa sprawa. Tym bardziej, że tanie i nie najgorsze produkty mnożna też kupić w typowych drogeriach, np Rossmannie.

niemiecka chemia jest znana z tego ze jest o wiele lepsza od naszej, takze powodzenia! :) sam chetnie bym kupil takie rzeczy

A właśnie niekoniecznie. Często wydaje mi się,że jest to nakręcone przez innych .przetestowaam jednak postanowiłam być obiektywna i tak naprawdę to nie ma znaczenia czy zamówisz coś polskiej firmy czy zagranicznej. Ważne aby był to profesjonalny środek.

Ja ostatnio zamawiałam chemię gospodarczą do firmy tutaj. Mają tam profesjonalne środki, na przykład marki Dreumex. Kupowałem tam również cały zestaw dozowników do mydła, również pasty do rąk oraz BHP, wszystko wykonane bardzo porządnie oraz praktyczne.

To polecam Ci dobrą markę - Waschkonig, jest coraz popularniejsza, ale wciąż nie ogólnodostępna. Mozna ją kupić w http://ezakupy.tesco.pl/en-GB/ProductDetai...l/2003120470942 , ale też nie wszystkie produkty bo po za proszkami, mają też płyny dopłukania, kapsułki czy żele do prania. Bardzo atrakcyjna cena dla klientów, i duża wydajność :)

O, i z tym się zgadzam, że marka dobra (skład, wydajność). Nie jest jednak wcale źle z jej dostępnością, bo przez internet żaden problem ją kupić i to nie tylko przez Allegro, ale również ma ją wiele dużych sklepów (jeden zresztą sama wymieniłaś :)). A stacjonarnie, w dużych sieciach, to wiadomo - tu o szerokiej dystrybucji raczej nie może być mowy. A szkoda...

Spróbuj przez internet - zakładając, że macie dobre ceny, zerknijcie - https://www.shoper.pl/

Na pewno koszt będzie niewielki, a tak biznes przetestujesz. Na mieście jest już mnóstwo sklepów z niemiecką chemią i te produkty akurat wcale lepsze nie są...

Nie wiem czy chemia niemiecka jest taka bardzo dobra. Myślę, że ludzie w większości nie zastanawiają się nad tym skąd chemia, którą kupują pochodzi. Jeżeli jesteście z Pomorza to mogę wam polecić hurtownię chemii www.taks.stg.pl Mają dobrą chemię w dobrych cenach.

Ja w kwestii pozycjonowania i sprzedaży internetowej. Chemia gospodarcza to nie jest tani i prosty temat w pozycjonowaniu. Popatrzcie tylko jak olbrzymia jest oferta np. na Olx czy Allego...

300zł miesięcznie to zbyt mało aby zaistnieć z dobrą pozycją w internecie w tej branży.  Budżety reklamowe przy wprowadzaniu na rynek chemii gospodarczej sięgają milionów... Tak wiem, że chodzi o własny, mały, lokalny biznes. Ale na duże wsparcie ze strony sprzedaży internetowej bym nie liczył.

http://grupaww.pl

Niemiecka chemia jest dużo lepsza od polskiej. Nie wiem z czego to wynika. Pozostaje jedynie sprawdzić czy to się opłaca. Jest już dużo stoisk na rynku które oferują tego typu produkty.

Kiedyś przewaga sklepów z niemiecką chemią polegała na tym, że sprzedawały dobre środki czystości w naprawdę korzystnej cenie. Z czasem te niskie ceny zaczęły się podnosić i wydaje mi się, ze od jakiegoś czasu hit, jakim była niemiecka chemia, przestał być aż tak atrakcyjny dla klientów...

Faktycznie przesyt tego typu sklepami jest, ale tu nie chodziło o cenę produktów, tylko jakość, produkowane na rynek niemiecki są jednak lepsze i to był chyba taki towar niemalże luksusowy, a teraz, kiedy już się ludziom opatrzył i był na każdym rogu, przestał być luksusowy ;)

Znam ten sklep perfekt-haus bo mieszkam nie daleko i kilka razy robiłam tu zakupy.  Faktycznie jakość tych produktów jest inna niż te nasze sklepowe g... niestety  taka prawda.... proszki w sklepach zapychają pralki jakimś mułem, płyny nie dopierają o płynach do płukania nie wspomnę.