antenucci

Jak rozreklamować pizzerię?

Recommended Posts

Fakt reklama tranzytowa jest w Polsce mało popularna. A może po prostu żeby wypromować pizzerię skorzystasz z katalogu firm coś w stylu firmy.net?? Dzięki takiej reklamie dotrzesz do największej liczby osób, koszty takiej reklamy też nie są wysokie.

Planuję wydrukować plakaty i ulotki dla mojej firmy i znalazłam na necie tanią drukarnię, mają dobre ceny i szybki czas realizacji ale chciałam się poradzić czy, ktoś już korzystał z ich usług? Czy ktoś mógłby coś więcej powiedzieć, doradzić? strona drukarni:

www.drukowanieulotek.pl

Jeśli jesteś pewny jakości swojej pizzy, to możesz pomyśleć o jakiejś akcji promocyjnej np. na dniach Grudziądza otworzyć stoisko z darmowymi próbkami, lub jeżeli pizzeria zlokalizowana jest przy tłocznej ulicy to możesz taką akcje zrobić w pobliżu Twojego lokalu.

PAMIĘTAJ: Taką akcją możesz również wytestować swoją jakość, po prostu pytając o opinie (będziesz wiedział co poprawić)

koszt takiej operacji to: cena pizzy + jakaś hostessa (mogą to być Twoi pracownicy) + ulotka wręczana przy próbie

DODATKOWO: to już bardziej z zakresu działań PR, możesz napisać artykuł do lokalnej gazety np. "Jak robi się dobrą pizze?", "Darmowy przepis na super sos do pizzy" itp. Takie działanie zwróci na Ciebie uwagę.

koszt: Twój czas (co do przepisów może to opisać kucharz)

jeżeli oferujesz dowóz pizzy to dobrym pomysłem jest zrobienie indywidualnych ofert dla: Dużych biur, akademików, centrów konferencyjnych, hoteli, ... . Możesz w tym celu zrobić ładną ulotkę główną a do niej dołączyć czarno-białą promocję np. dla studentów.

Oczywiście są to zabiegi które trzeba powtarzać co jakiś czas, bo to utrwala Twoją markę w umyśle klienta. Im trzeba przypominać, że istniejesz :)

W razie pytań z zakresu kreowania marki zapraszam na Priv.

Witam,

Dla chętnego do otwarcia swojej pizzeri mam do zaproponowania fają nazwę wraz z domeną internetową: pizzolo.pl

Zainteresowanych proszę o kontakt: mjkarpinski@o2.pl

sposób przeprowadzenia skutecznej kampanii reklamowej w przypadku pizzeri w dużym stopniu zależy od liczby mieszkańców oraz położenia pizzeri.

- jeżeli to jest centrum miasta, duży ruch - wystarczy duży wyróżniający się bilbord oraz zachęcający wygląda samej pizzeri

- dobre rozwiązanie to również w przypadku miasta od 25-50tys mieszkańców - wydrukowanie ulotek, oczywiście wyróżniających się nie w przeciętnym standardzie, potem rozniesienie ich po blokowiskach, domach

w przypadku nowych pizzeri ważny jest tez wygląd klubów, możesz pomyśleć nad wprowadzeniem czegoś nowego, tego czego nie ma inna pizzeria

pozdrawiam [link usunięty]

Wszystkie sposoby reklamy werbalnej, bezpośredniej są jak najbardziej wskazane. Ale chyba chcesz żeby twoja pizzeria była znana nie tylko na ulicy na której się będzie znajdować, lecz dla szerszej klienteli. Załóż stronę a najlepiej zwróć się z tym do firmy zajmującej się wizerunkiem w necie która od podstaw zajmie się profesjonalną reklamą w internecie. Koszty takiej operacji są jak najbardziej wymierne do zysków także nie ma czego się bać, polecam to najbardziej opłacalna forma reklamy.

Najlepszą reklamą dla pizzerii.... jest dobra pizza i nic więcej.

Sami prześledźcie gdzie chodzicie. My od dłuższego czasu u nas we Wrocku do Party Pizza. Dlaczego? Bo mają smaczną pizzę. Nie szukamy najtańszej, najdroższej, tylko najsmaczniejszej. Polecam to samo również i wam.

Zgadzam się z przedmówcą. Dobra pizza to podstawa. Klienci przychodzą tam, gdzie ona jest, a jak się spuje (co zdarza się przecież dość często), to zmieniają lokal.

U mnie się ostatnio też pizzeria otworzyła i obserwowałem co będą robić. Trafiłem tylko na ulotki + plakaty, ale co drugi znajomy mi mówił, że jest nowa pizzeria w mieście i dokładnie opisywał gdzie. Byłem, spróbowałem, i... jestem zadowolony :) Informacja poszła więc dalej.

Myślę, że jeśli jedzenie będzie dobre, to tylko musisz zacząć i ściągnąć pierwszych klientów. Potem [link usunięty] zrobi swoje. Ewentualnie będziesz musiał o sobie lekko przypominać.

Na początek postawiłbym na młodych, oni najbardziej po barach itp siedzą zamiast się uczyć ;P

Aha - i pizza na wynos i strona www lub ulotki często do skrzynek. Jak mnie to irytuje, jak nie ma strony www. Chciałbym ludziom dać zarobic, a oni nie chcą...

no a może jakieś ciekawe nadruki na koszulkach, które przyciągną uwagę? Już po otwarciu lokalu, gdyby tak znaleźć grupkę ludzi promujących w ten sposób to na pewno wyszłoby to pizzeri na dobre. No i też podstawa, by sami pracownicy chodzili w takich nadrukowanych uniformach. Dodatkowo możnaby też pomysleć o jakiś gratisach do zakupu o określonej cenie, ot zwyczajny kubek dla entuzjastów naszej pizzy. No i podstawa to ulotki albo jakieś wizytówki zostawione w różnych miejsach. Polecam przykładow odwiedzić stronę fotopomysly.pl i zapytać administrację czy nie byłoby zniżek dla Ciebie jeśli korzystałbyś z wielu rodzajów i usług. Wtedy to mogłoby być tańsze niż myślimy.

No i podstawa to ulotki albo jakieś wizytówki zostawione w różnych miejsach. Polecam przykładow odwiedzić stronę fotopomysly.pl i zapytać administrację czy nie byłoby zniżek dla Ciebie jeśli korzystałbyś z wielu rodzajów i usług. Wtedy to mogłoby być tańsze niż myślimy.

zgadza się! w wielu miejscach w Krakowie są takie specjalne stojaki na wizytówki różnych firm. Są one przykładowo przy wejściu bo biblioteki UJ i niektórych sklepach. Wizytówki będą na pewno dobrym rozwiązaniem. Sama korzystałam z usług AMB i moge ich w zasadzie polecić. Są tani i rzetelni, ogólnie cena pewnie jak wszędzie zależy od ilości wizytówek.

Jeśli pizzeria nastawiona jest tylko na sprzedaż w lokalu to zdecydowałbym się na promocję w najbliżsej okolicy. W zakładach usługowych, np. u fryzjera, czy w gabinecie dentystycznym mozna zostawiać ulotki, tam gdzie ludzie czekają w kolejkach, nudzą się i czytają co im w ręce wpadnie.

Jeśli pizzeria nastawiona jest tylko na sprzedaż w lokalu to zdecydowałbym się na promocję w najbliżsej okolicy. W zakładach usługowych, np. u fryzjera, czy w gabinecie dentystycznym mozna zostawiać ulotki, tam gdzie ludzie czekają w kolejkach, nudzą się i czytają co im w ręce wpadnie.

Dobry pomysł. Sam tak czytam, chętnie sobie wtedy oglądam wszystkie dostępne w pobliżu ulotki (chyba, że mam ze sobą książkę - bardzo przydatna rzecz w kolejce).

ulotki z menu są bardzo oczekiwane w firmach, wiem to z własnego doświadczenia:-) często pracownicy zamawiają sobie obiad do biura i wtedy korzystają z tego co mają pod ręką. Oprócz tego obowiązkowa strona internetowa z pełnym menu i cennikiem :-)

Oczywiście, potwierdzam, że przy reklamowaniu tego rodzaju firmy ważna jest ulotka. Najlepiej roznieść je na osiedlach, do biurowców i firm. Sama niejednokrotnie siedząc np. w domu ze znajomymi mam ochotę na dobrą pizzę i często ją zamawiam.

Oprócz tego obowiązkowa strona internetowa z pełnym menu i cennikiem :-)

Dokładnie - bez strony ani rusz, choćby prostej, przecież nie musi być nie wiadomo jaka. Chodzi o to, żeby internauta mógł sobie wpisać nazwę pizzerii do Google i znalazł menu. Ulotki z piccami nie zawsze są pod ręką klienta, który chce zamówić w danej pizzerii - jeśli wtedy nie ma strony, tracisz klienta.

Wypadałoby teraz zrobić ankietę z pytaniem: Czy zdarzyło Ci się nie mieć ulotki konkretnej pizzerii i chcieć zamówić tam pizzę? To wielu osobom otworzyłoby oczy :).

Witam.

Możesz znaleźc np. przez internet jakiegos młodego, utalentowanego rysownika, który tworzy śmieszne rysunki, komiksy, itp i zaprosić go do wspólpracy. jego rysunki można zamieszcać np na pudeku od pizzy - to byłby taki znak firmowy Twojej pizzerii.

Albo dogadać sie jakos z żuzlowcami GKM-u, że maja u Ciebie pizzę za free w jakiś okreslony dzień, albo coś innego, tak, żeby jak najczęściej byli u Ciebie widziani.

To tak na szybko, pozdrawiam i powodzenia!

Możesz spróbować reklam typu Adwords targetowanych na internautów z twojej miejscowości. Fakt, że teraz wszyscy się tak reklamują, ale podobno wciąż ta forma reklamy daje dobre wyniki. Poszukaj sobie w necie, czasami są fajne promocje na obsługę takich kampanii. Tu masz jedną taką ofertę: [link usunięty]

Dzień otwarty z promocjami, ulotki, fb koniecznie tylko musi być dobrze prowadzony, muszą być umieszczane na bieżąco informacje o promocjach, produktach, zdjęcia z lokalu.

Witam

Jeśli chodzi o restaurację, to koniecznie reklama w mediach lokalnych + stronka wwww. Można dodatkowo skorzystać z ulotek i np. powrzucać je do skrzynek mieszkańców okolicznych osiedli. Dodatkowo warto rozważyc założenie fan page na fb, a także profilu na pinterest. Dobrym narzędziem są także mapy google oraz wycieczka 3D googla po Twoim lokalu.

Warto spróbować różnych opcji promocji takiego lokalu, podczas gdy jedna nie wyklucza drugiej.

Załóż stronkę z ofertą pizzerii i promocjami, poza tym warto zainwestować w http://www.webmetrics.pl/analityka-internetowa/analiza-danych-i-optymalizacja-konwersji. Ja wspieram się stronką Web Metrics, mają tam wiele przydatnych informacji o analityce internetowej

Ja myślę, że najlepiej rozreklamować pizzerię poprzez ulotki dostarczane do skrzynek mieszkańców najbliższego osiedla. A może też warto pomyśleć o umieszczeniu swojej pizzerii w serisie portalpizza. Nie wiem dokładnie jak on działa, ale coraz więcej osób z niego korzysta :)

Znajomy rozkręcając interes zlecił Babilon Media promocje swojej kawiarni.

Poszli przede wszystkim w kierunku social media, fanpejdża na FB i konkursów. Samemu by tego nie ogarnął, ale taka promocja, gdy ktoś kto się zna codziennie postuje i robi konkurcy nakręca niezła koniunkturę.

Akurat FB ma dla branży gastronomicznej jeszcze taka zalete, że generuje ci z automatu opinie zwrotne – bardzo cenna sprawa.