andrzej83x

Pomysł na biznes

Recommended Posts

Mimo, że w ostatnich latach powstało wiele firm sprzątających to myślę, że nadal jest to dobry pomysł na biznes. Oczywiście, trzeba pomyśleć o odpowiednim zareklamowaniu tego biznesu w sieci. Strona internetowa i efektywne pozycjonowanie to podstawa. Warto też pomyśleć o tym, aby zaproponować wiele usług a nie skupiać się tylko na kilku wybranych. Zwłaszcza przyszłościowe może się okazać sprzątanie biur W ten sposób mamy możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów.

Ale najpierw trzeba mieć ten pomysł na biznes :)

Cięzko jest znaleść coś oryginalnego i co najważniejsze opłacalnego. Wpadłam ostatnio na fajny artykuł pt. 10 pomysłó na własny biznes, polecam wszytkim tym, ktrórzy borykają sie z tym problemem. Może znadzą coś dla siebie :).

Są takie branże, które zawsze się opłacają. Uważam, że np. stworzenie restauracji zawsze może zakończyć się sukcesem, niezależnie od czasu czy miejsca - tylko zależy od pomysłu, strategii i filozofii miejsca.

Biznes sprzątający w Polsce się dopiero rozwija i jest niewspółmiernie mniejszy, niż np. w USA. Myślę, że to ma przyszłość, ponieważ życie jest coraz szybsze, zwłaszcza w dużych miastach. Tam ludzie trochę lepiej zarabiają i wolą zapłacić za usługę, niż zrobić ją samemu.

Dzisiaj czytałem artykuł, że uruchomienie tego typu biznesu jest dość tanie :) Trochę zainteresował mnie ten temat i z pewnością więcej o nim poczytam.

--------------------

Kreatywne szablony CV

Zgadzam się i potwierdzam, że rynek usług utrzymania czystości dopiero sie rozwija i zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi będzie wciąz rosło Śledze branżę od wielu lat, ponieważ sam prowadzę firmę sprzątającą i jest to naprawdę sprawdzony pomysł na biznes.

Przyszło nam żyć w czasach kiedy tempo życia przybrało na sile dotąd nie spotykanej.

Choroba XXI wieku to chroniczny brak czasu, którego coraz bardziej brakuje.

W związku z ciągłym brakiem czasu rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi takie jak np. sprzątanie. Ludzie coraz częściej korzystają z usług firm sprzątających, ponieważ mają ważniejsze sprawy na głowie i są gotowi często naprawdę dobrze zapłacić za rzetelnie wykonaną pracę.

Jednak brak czasu nie jest jedynym powodem warunkującym zapotrzebowanie na tego typu usługi. Wielu osobom się to po prostu nie opłaca, ponieważ w czasie, który musieliby poświęcić na sprzątanie są w stanie zarobić dużo więcej niż kwota jaką zapłacą firmie sprzątającej.

Są też tacy, którzy korzystają z usług firm sprzątających z czystej wygody. Nie chcą lub po prostu nie lubią sprzątać, a stać ich na wynajęcie firmy.

Innym powodem, dla którego ludzie korzystają z usług firmy sprzątającej są rzeczy/usługi, z którymi nie są sobie w stanie sami poradzić. Na przykład wyczyszczenie dywanu, tapicerki skórzanej, elewacji i wielu innych rzeczy wymaga specjalistycznej wiedzy i często sprzętu.

Niektórym zdrowie nie pozwala na sprzątanie domu o powierzchni np. 200m2.

Przybywa z roku na rok osób w podeszłym wieku, które mogą sobie pozwolić na korzystanie z usług firmy.

Jest jeszcze cała masa innych powodów, dla których ludzie będą korzystać z usług firm, które zajmują się sprzątaniem. Nie sposób pisać o wszystkich. Ważne jest jednak to, że można całkiem dobrze zarabiać na sprzątaniu.

Za wysprzątanie domku jednorodzinnego po remoncie o powierzchni 160m2 klienci są skłonni zapłacić 1500 zł. Sześć sprawnie działających osób jest w stanie w ciągu 10 godzin wysprzątać dom. Jeżeli założysz jednoosobową firmę i weźmiesz do pomocy pięć dziewczyn na umowę/zlecenie, to jesteś w stanie zarobić na jednym tylko domku 800 zł.

Przy odpowiedniej reklamie jesteś w stanie zarabiać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie działając jako jadnoosobowa firma świadcząca usługi dla osób prywatnych, a przecież są jeszcze firmy i instytucje ;)

Witam, no nie wiem kto zapłaci jednorazowo za sprzątanie domu 1500 zł.

4 razy w miesiącu x 1500 zł = 6000 zł ?

Wątpie, lecz może gdzieś takie stawkią są. Nie sądzę iż u nas w kraju.

Pozdrawiam i radzę podejść do tematu na zasadzie: czy Pan by tyle za to zapłacił lub Pana znajomi ?

Wtedy mamy odpowiedź, czy biznes ma dobre założenia.

---------------------------------------------

Profesjonalne strony internetowe dla firm.

Szybkie terminy realizacji.

1500 zł to cena za wysprzątanie domu po remoncie i są klienci gotowi zapłacic tekie pieniądze. Ceny za stały serwis sprzątający kształtują sie inaczej i nie jest to wielokrotnośc tej kwoty.

Należy patrzeć czy grupa docelowa, do której kieruje swoją ofertę jest w stanie zapłacić za taakie usługi. Moi znajomi żyją od 1 do1 i jak miałbym sie nimi kierować to żaden biznes nie miaby racji bytu. To, że twoich znajomych nie stać na takie usługi nie znaczy, że nie ma klientów, którzy zapłacą 1500zł za wysprzatanie domu po remoncie.

Nikt z moich znajomych nie jeździ nowym BMW. Czy to oznacza, że nowe samochody tej marki się nie sprzedają?

Na każdy produkt i usługę znajdzie się klient. Trzeba tylko wiedzieć jak do niego dotrzeć i umiejętnie sprzedać.

Firma sprzątająca? W zasadzie zawsze ludzie będą sprzątali, więc zleceń może nie brakować. Ale mam jakieś wątpliwości... Nie wiem czy można się na tym dorobić...

Jeśli szukacie pomocy w tym zakresie to polecam Wam świetnych fachowców http://jesiolowscydoradztwo.com.pl/co-nas-wyroznia/#content pomogą Wam na każdym etapie. Pewny start i dobra strategia by utrzymac firmę na rynku to ich specjalnośc. ZObaczcie, bo czasem lepiej ważne sprawy przekazac specjalistom, żeby mie pewnośc sukcesu. Polecam!!!

Przy takiej firmie pomyślcie o maszynie parowej do mycia- my z mężem mamy myjnię samochodową i nie raz myliśmy u klientów nie tylko samochód ale też taras czy podjazd albo praliśmy dywany

My mamy coś takiego myjnia parowa bardzo przydatna rzecz

Myślę,że każda firma niezaleznie od branżu musi prowadzić także biuro,a więc potrzebuje roznych akcesoriów oraz sprzętu w postaci niszczarek,drukarek itd. U nas mozecie to wszystko nabyć w znacznie niższej cenie,warto tam zajrzeć i przekonac się o tym samemu:)

Ostatnio miałem okazję być na pewnej wystawie w planetariumhttp://www.kopernik.org.pl/wystawy/ i sobie pomyslałem, ze można by było organizować takie jak by zajęcia dodatkowe-korepetycje z chemii, fizyki czy biologii na których dzieciaki nie uczą sie teori i nie wbijają do głowy regułek tylko przeprowadzając doświadczenia uczą się poznawać świat. Oczywiście nie mówię tu o takim ogromnym projekcie jak w Warszawie bo to koszty niewyobrażalne ale takim małym laboratorium. Rodzice teraz mają "fioła" na punkcie zajęć dodatkowych dla dzieci więc może by się sprzedało. Ci myślicie??

ja uważam ,ze przyszłością są firmy oparte o MLM. Polecam zaznajomić się z tą dziedzina biznesu.

koszty ograniczane są nam prawie do zera. a to jest bardzo ważne w biznesie.powiedział bym ,żę najważniejsze :)

Nie zgadzam się z tym że restauracja w każdym przypadku jest opłacalnym biznesem dużo zależy od położenia i charakteru. Ja jednak marzę o własnej kawiarni połączonej z kwiaciarnią. Może i odważny i nietypowy pomysł ale możliwy. Słyszałam że już istnieje jeden taki lokal.

A może wesprzeć jakis projekt? Na przykład na https://wspieram.to/ można znaleźć projekty młodych ludzi, którzy by je zrealizowac potrzebują finansowego wsparcia. Udzielaja go im fani, którym dany projekt sie spodobał. Może to być wydanie płyty, stworzenie teledysku lub też jakiś inny ciekawy projekt. Może warto w coś takiego zainwestować?

Witamy,

Szukasz pomysłu na biznes? Chcesz otworzyć własną spaghetterię lub posiadasz lokal i szukasz pomysłu?

Jesteśmy tym czego szukasz, rozwijającą się sieć spaghetterii oferującą biznes na zasadzie franczyzy.

Na fotografiach zamieszczamy najważniejsze fragmenty naszej oferty.

W celu otrzymania katalogu franczyzowego prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.

01.jpg

06.jpg

08.jpg

10.jpg

11.jpg

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułami prasowymi:

http://franchising.pl/artykul/8552/interes-dla-zabieganych/

http://www.dlahandlu.pl/franczyza/makarun-...zyze,34677.html

http://franchising.pl/artykul/8645/makaronowa-komitywa/

www.makarun.pl

Zapraszamy do współpracy!

Makarun Spaghetti and Salad